suknie ślubne Warszawa


Ostatnia wizyta: Teraz jest 16 cze 2024, 00:53


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 256 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 26  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Orkiestra czy weselny DJ...?
PostNapisane: 26 gru 2012, 01:27 
Offline

Dołączył(a): 26 gru 2012, 01:19
Posty: 1
jak dj to tylko z polecania.
ja miałam na weselu 150 osób i dużo starszyzny więc się trochę obawiałam jak to wyjdzie ale była rewelka. wszystkim się podobało.. zarówno młodym jak i tym starszej daty.
koleżanka mi poleciła dja chrisa z wrocławia.
zostawiam numer bo mam jeszcze wizytówkę :D
796375221


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Reklama

 Tytuł: Re: Orkiestra czy weselny DJ...?
PostNapisane: 10 sty 2013, 21:11 
Offline

Dołączył(a): 10 sty 2013, 20:53
Posty: 1
Lokalizacja: Ślask, Małopolska, Podbeskidzie
Lata lecą a pytanie pozostaje: ZESPÓŁ CZY DJ NA WESELE

Ten dylemat przypomina mi trochę spór o wyższość Świat Bożego narodzenia nad Świętami Wielkiej nocy. Wydaje się że optymalne byłoby połączenie sił , czyli na weselu gra razem zespół i dj. Jednak takie rozwiązanie jest drogie ( finansowo ) ,a dodatkowo może wywołać niezdrową konkurencję miedzy grającymi. Pozostańmy więc przy podziale, albo zespół weselny albo dj- prezenter- wodzirej
Spróbuję wyliczyć zalety i wady każdej z tych opcji

ZESPÓŁ:
Zalety:
-żywa muzyka ( pod warunkiem że zespół jest cztero lub pięcioosobowy )
-możliwość użycia wielu instrumentów :saksofon, akordeon, żywa perkusja itp..(oczywiście pod
warunkiem że muzycy mają chociaż podstawowe wykształcenie muzyczne)
-wieloletnie przyzwyczajenie ludzi do imprez z zespołami muzycznymi.
-możliwość wyprowadzenia z domu panny młodej i pana młodego z muzyką
-większe możliwości "wodzirejowania" ( osoba z mikrofonem na sali i grający zespół)
Wady:
-korzystanie w 100% z gotowego podkładu ( nie ma żywej muzyki przy zespołach 2 - 3 osobowych )
-spożywanie w nadmiernych ilościach alkoholu podczas wesela
-własne aranżacje znanych przebojów
-wysokie stawki proponowane przez zespoły
-dodatkowe koszty związane z wykupem wyżywienia dla członków zespołu
-krótkie bloki muzyczne ( najczęściej 4-6 piosenek ) i długie przerwy
-ograniczony repertuar muzyczny

Dj -WODZIREJ-PREZENTER MUZYCZNY
Zalety:
-niskie koszty (najczęściej tylko jedna osoba)
-możliwość zagrania właściwie każdego rodzaju repertuaru
-oryginalne wykonania prezentowanych hitów
-bloki muzyczne trwające 30-40 minut i przerwy maksymalnie 15 minut
-nie spożywanie alkoholu podczas wesela ( Ja i wielu moich kolegów przestrzega tej zasady)
-możliwość miksowania ze sobą nagrań i brak przerw ( na przewrócenie nut ) miedzy piosenkami
Wady
-muzyka mechaniczna (nie wszyscy to lubią)
-dj któremu pomyliła się dyskoteka i zgrywanie bitów, z weselem i weselnym repertuarem
-brak możliwości pełnej „wodzirejki” ( nie można być w jednym czasie na środku sali i za sprzętem)

Podsumowując : każdy klient wybiera to co lubi i jeżeli woli „żywą muzykę „ w wykonaniu dwuosobowego zespołu , który nie potrafi zagrać Białego misia, bo akurat artyści zapomnieli nut , to ma do tego prawo. Z drugiej strony wybierając nie znanego i niesprawdzonego dj weselnego też można się naciąć i później żałować tej decyzji. Proszę państwa moja rada jest taka :Wybierajmy z głową , sami przemyślmy co nam bardziej odpowiada. W dzisiejszych czasach także koszty grają niebagatelną rolę ,więc zastanówmy się czy wydać 4-5 tyś zł na zespół ,czy 1,5 zł na dj.
I na koniec, proszę mi wierzyć, warto zapłacić trochę więcej za dobry , renomowany i sprawdzony zespół muzyczny , lub wybrać prezentera muzycznego - wodzireja - dj ( zwał jak zwał ) z „górnej” półki , mającego wieloletnie doświadczenia i odpowiednią kolekcję nagrań. Szansa na udane wesele znacznie wzrasta. Próba pójścia na skróty , wybieranie najtańszych ofert niepopartych latami pracy w tym fachu , może skończyć się w najlepszym razie muzyczną „fuszerką”. A tego każda Para Młoda chce uniknąć za wszelką cenę.
Pozdrawiam wszystkie, znane mi i zaprzyjaźnione zespoły muzyczne oraz kolegów i przyjaciół dj-ów.Czekam na komentarze







.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Orkiestra czy weselny DJ...?
PostNapisane: 14 sty 2013, 14:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sty 2013, 14:11
Posty: 10
Lokalizacja: Szczecin / cała Polska
Podzielę się w Wami moimi DJ-skim spostrzeżeniami.

Jakie utwory zagrałam jako DJ na weselu w Szczecinie?

To było przyjęcie na kilkadziesiąt osób. Początek lata i piękne wesele w plenerze. Oszklony namiot ogrodowy i całe mnóstwo zielonej przestrzeni wokół. Para Młodych – fantastyczni ludzie o ogromnym potencjale do zabawy, z wykształconym ze wszech miar luzem i komfortem przebywania z innymi ludźmi.

Całość przyjęła formę niczym nieograniczonej zabawy. Na specjalną prośbę Młodych nie odbyły się oczepiny a punktem kulminacyjnym był „wjazd” tortu. Podświetlona słodycz zaskoczyła gości w rytmie muzyki klasycznej.

Uroczystość, którą obsługiwałam jako wspomniany DJ na wesele ułożyła się na wzór playlisty zawierającej głównie hity z lat 80-tych, 90-tych. Nie zabrakło też muzyki rockowej lat 70-tych.

Jak zwykle szło o pogodzenie potrzeb różnych pokoleń.

Stąd DJ na weselu w swoim repertuarze powinien posiadać obok Rolling Stonesów, Elvisa Presleya, Chucka Berry'ego także Lennego Kravitza, Michaela Jacksona, ale i współczesne: Outkast, Black Eyed Peas, Amy Winehouse, Adele, Parov Stelar, Puppini Sisters, Lykke Li, The XX i wiele innych bardzo udanych songów na poziomie.

Pozdrawiam Mary Klak / Monika Petryczko


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Orkiestra czy weselny DJ...?
PostNapisane: 19 sty 2013, 12:50 
Offline

Dołączył(a): 19 sty 2013, 11:29
Posty: 10
Dla mnie lepsza jest orkiestra jednak muzyka na żywo to niepowtarzalny klimat, aczkolwiek dj jest na pewno tańszy. Myślę że to kwestia gustu


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Orkiestra czy weselny DJ...?
PostNapisane: 27 sty 2013, 16:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sty 2013, 16:52
Posty: 7
Zgadzam się z opinią powyżej :) Zespół to zespół, choć można by rzec, że mówię tak, bo po prostu u mnie grali na żywo, no ale co się dziwić skoro było bosko :P


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Orkiestra czy weselny DJ...?
PostNapisane: 08 lut 2013, 11:51 
Offline

Dołączył(a): 08 lut 2013, 11:42
Posty: 3
„MegaEvents – Akademia Zabawy” to firma stworzona po to by spełniać marzenia młodych par pragnących powiedzieć sobie sakramentalne „tak”, a następnie przeżyć niezapomnianą zabawę na swoich weselu w towarzystwie rodziny i znajomych.
MegaEvets to Dwójka DJ i wodzirejów którzy z pasją i pełnym profesjonalizmem od lat zajmują się obsługą muzyczną wesel oraz innego rodzaju imprez w tym imprez firmowych. Świetnie sprawdzamy się również jako konferansjerzy. Efekty naszej kilkuletniej pracy zaowocowały wprowadzeniem do naszej oferty szkoleń dla DJ/ Wodzirejów i Konferansjerów, a my dzięki temu staliśmy się nauczycielami naszego fachu.
… ale ty Drogi Kliencie nie wierz w żadne moje słowo !!!
Sprawdź i przekonaj się sam! Odwiedź naszą stronę WWW.MEGAEVENTS.PL :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Orkiestra czy weselny DJ...?
PostNapisane: 09 lut 2013, 10:14 
Offline

Dołączył(a): 08 lut 2013, 09:12
Posty: 1
Ile ludzi tyle opinii, ale moja jest taka że na weselu lepiej jeśli jest orkiestra z prawdziwego zdarzenia. DJ jest dobry na studniówkę, imprezę urodzinową itp. Wesele jest zbyt wyjątkowym dniem aby grał tam DJ, orkiestra orkiestra i jeszcze raz orkiestra ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Orkiestra czy weselny DJ...?
PostNapisane: 13 lut 2013, 21:08 
Offline

Dołączył(a): 13 lut 2013, 21:01
Posty: 1
U mnie na weselu grał zespół. Polecam to ich strona http://www.musicworldandart.com.pl/index1/index1.html


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Orkiestra czy weselny DJ...?
PostNapisane: 14 lut 2013, 12:57 
Offline

Dołączył(a): 14 lut 2013, 12:01
Posty: 1
Moim zdaniem zespół jest zdecydowanie lepszą opcją, w końcu wesele to nie disco;) U mnie był oczywiście zespół i muszę przyznać, że i my i goście byliśmy zachwyceni poziomem reprezentowanym przez wokalistkę i muzyków :D Świetne prowadzenie zabawy, wysoka kultura osobista, no i nie było disco polo - tylko muzyka zgodna z naszymi preferencjami ;) Nie wiem czy DJ zapewniłby podobny poziom? U nas grała kapelanawesela.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Orkiestra czy weselny DJ...?
PostNapisane: 14 lut 2013, 13:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sty 2013, 14:11
Posty: 10
Lokalizacja: Szczecin / cała Polska
Myślę, że jeśli DJ trzyma się jasno ustalonych zasad, wesele będzie na sto fajerek...dla przykładu...

DJ na weselu – zapoznał się z upodobaniami muzycznymi Młodej Pary;
DJ na weselu posługuję się skonsultowaną wcześniej playlistą;
DJ na weselu sporządza „listę piosenek zakazanych';
DJ na weselu odpowiednio do wieku i ilości gości przygotowuje playlistę weselną;
DJ zna ukochane piosenki Młodej Pary;
DJ na weselu jest elastyczny gdy trzeba i twardy w wyborze piosenek gdy musi (usilne proszenie gości o song, którego nie życzy sobie Młoda Para)
DJ na weselu obserwuje gości i na podstawie ich zachowanie uelstycznia swoje granie;

Pozdrawiam :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 256 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 26  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów


  • Reklama

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group