suknie ślubne Warszawa


Ostatnia wizyta: Teraz jest 15 cze 2024, 23:49


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: jak zaoszczędzić na ślubie???
PostNapisane: 22 lis 2012, 12:45 
Offline

Dołączył(a): 22 lis 2012, 11:04
Posty: 2
autocash napisał(a):
A co myślicie drogie Panie o wypożyczeniu sukni ślubnej?


Ja osobiście najpierw myślałam o tym, ale zrezygnowałam z tego pomysłu- cały czas myślałabym, że może się coś z ta suknią stać- a to się rozedrze, a to coś się na nią wyleje. I tak mam dużo stresu, po co sobie dokładać zmartwień, zwł. w dzień ślubu. A jak popytałam o ceny wypożyczenia sukni, to wcale nie jest aż tak dużo taniej (przynajmniej w Jeleniej Górze).


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Reklama

 Tytuł: Re: jak zaoszczędzić na ślubie???
PostNapisane: 27 lis 2012, 13:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 wrz 2012, 12:50
Posty: 29
Można wypożyczyć garnitur i suknię

Mocno targować się za wynajmem sali i cateringu

Alkohol kupować samemu najlepiej w hurtowni

Wynająć autokar do przewozu gości zamiast np. 3 busów.

Można nie dekorować kościoła w kwiaty, jakiś bukiet jeden lub dwa powinny wystarczyć

Poszukać fotografa wśród znajomych i zaprosić go na ślub - fotograf to ok 1000-1500 zł za wesele, a gościu ani tyle nie zje an za tyle nie wypije.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: jak zaoszczędzić na ślubie???
PostNapisane: 29 lis 2012, 19:29 
Offline

Dołączył(a): 26 paź 2012, 11:42
Posty: 31
Moim zdaniem to dobry pomysł,poniewaz obecnie suknie ślubne są drogie a i tak zakładamy ją raz,no może dwa licząc sesje zdjęciową. Potem staje się kompletnie bezużyteczna.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: jak zaoszczędzić na ślubie???
PostNapisane: 16 sty 2013, 20:24 
Offline

Dołączył(a): 16 sty 2013, 19:57
Posty: 11
Lokalizacja: Górny Śląsk, a czasami Trójmiasto
Musisz się dowiedzieć ile np zaplacisz ,jesli suknia ulegnie poszarpaniu na dole, rozdarciu lub pobrudzeniu, bo takie rzeczy na weselu to normalka,zebys potem duzo nie zaplacila, mi np udalo sie kupic suknie po 50% obnizce takie są we wrzesniu i styczniu praktycznie w każdym salonie i wtedy można kupić suknie bardzo tanio ,a masz całkowicie nową:) i nie musisz na nią uwazac podczas tancow:)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: jak zaoszczędzić na ślubie???
PostNapisane: 24 sty 2013, 01:10 
Offline

Dołączył(a): 24 sty 2013, 01:00
Posty: 9
Zawsze można oszczędzić np na samochodzie ( nie wynajmować ) poza tym zamiast jakiejś specjalnej sali można remizę wynająć :p


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: jak zaoszczędzić na ślubie???
PostNapisane: 01 lut 2013, 08:33 
Offline

Dołączył(a): 31 sty 2013, 17:01
Posty: 173
Lokalizacja: Katowice
Ja odradzam wynajmowanie sukni, obecnie są to takie koszty, że się zupełnie nie opłaca, a jeszcze całe wesele trzeba się stresować, czy się czegoś nie zniszczy. Lepiej jest kupić suknię używaną, zazwyczaj są już wyczyszczone, można taką nabyć za kilkaset zł. Ja moją kupiłam za 1000 zł, a po ślubie pewnie uda mi się ją jeszcze sprzedać za połowę tej ceny. Buty ślubne wzięłam od koleżanki, bo nie uśmiechało mi się kupować butów za 200 zł na jeden dzień. Księgę Gości zrobiłam sama. Samochód - chcieliśmy znaleźć jakiegoś znajomego z fajnym samochodem, ale los sam nam postawił przed nami kumpla, który wynajmuje auto retro do ślubu, więc mamy rabacik ;-) Zaproszenia robiłam sama, ale wcale nas nie wyszły taniej niż gotowe, nawet bym powiedziała, że drożej ;P


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: jak zaoszczędzić na ślubie???
PostNapisane: 04 mar 2013, 11:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 gru 2012, 11:13
Posty: 65
My chcemy zaoszczędzić na zaproszeniach i drobnych pierdołkach a mianowicie nie będziemy mieć żadnych upominków dla gości i tylko kwiaty dla rodziców. Tort do 300 zł a z resztą to się okaże.
Jeżeli macie mały budżet to warto odpuścić sobie zbędne rzeczy.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: jak zaoszczędzić na ślubie???
PostNapisane: 19 mar 2013, 14:04 
Offline

Dołączył(a): 31 sty 2013, 17:01
Posty: 173
Lokalizacja: Katowice
Sasha tort do 300 zł? :O A skąd weźmiesz taki tani tort? I na ile osób? My mamy w restauracji weselnej tort na 80 osób za 800 zł i wszyscy się dziwią, że tak tanio! :P


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: jak zaoszczędzić na ślubie???
PostNapisane: 19 mar 2013, 22:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 mar 2013, 21:47
Posty: 5
Moja propozycja oszczędności (jako świeżo upieczonej żonki):

1. Samochód: średni koszt to 1000 zl - taka kwota jest zazwyczaj dośc pokaźna w budżecie weselnym, warto ją zaoszczędzić na chociażby lepsze menu, albo zostawić w kieszeni "na wszelki wypadek" a wierzcie mi drogie Pani takich okazji przed samym ślubem może być sporo :)

2. Suknia - owszem można wypożyczyć - to jest kwestia gustu i tego, czy potrafimy nosić coś, co ktoś miał już na sobie przed nami, może to też kwestia dystansu do siebie... Mój budżet na suknie to było 800 zł (jestem w Warszawy - taki budżet w takim mieście to śmieszna kwota! każdy Wam to powie). Wpadłam na pomysł uszycia sukni. I tu rozwiązanie okazało się na granicy mojego budżetu niestety. Zbawienne okazały się przeceny! Ten okres jeszcze trwa, warto zatem polować na suknie z zeszłej kolekcji, przecenione, z kolekcji wyprzedanych - idealne rozwiązanie. Ja swoją kupiłam z przeceny, nikt o tym poza mną nie wiedział a efekt był :)))))

3. Ilość gości - pewnie większość z Was się oburzy, ale to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie. Powie Wam to każda konsultantka. Oczywiście w grę wchodzą koneksje rodzinne, relacje etc. Warto porządnie przeanalizować listę zaproszonych gości, część z nich nie musi być zaproszona na wesele. Oczywiście ocena należy do Was. Wiem, że czasem sie nie da :( Ja z mężem listę tworzyłam ponad trzy miesiące!

Aspekty, na których nie ma sensu przyoszczędzić to: jedzenie, nikt nie będzie pamiętał, czy były ładne kwiaty w kościele, ale jeśli będzie kiepskie jedzenie (nie musi być wykwintne, ale ważne żeby było smaczne) to ten element uwieczni się w pamięci. Kolejne na liście to muzyka - jeśli będzie kiepska - nie będzie udanej zabawy a o to przecież chodzi!!!!! Z racji wykonywanego zawodu powinnam napisać o papeterii i oprawie graficznej ślubu, ale nie napiszę ;) Bo ona jest ważna, ale nie tak istotna jak kolokwialnie rzecz ujmując "rejestracja" fotograficzna lub filmowa Waszego dnia. Wierzcie, albo i nie to ma znaczenie! To coś co będzie Waszą pamiątką. Goście będą pamiętać wesele, Was ze ślubu, Wam pozostaną fajne zdjęcia lub film :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: jak zaoszczędzić na ślubie???
PostNapisane: 23 mar 2013, 17:21 
Offline

Dołączył(a): 21 mar 2013, 03:22
Posty: 2
Wesel bezalkocholu to nie wesele :P


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów


  • Reklama

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group