suknie ślubne Warszawa


Ostatnia wizyta: Teraz jest 19 mar 2024, 07:36


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 149 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Przesądy?
PostNapisane: 18 paź 2015, 21:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 paź 2015, 19:57
Posty: 3
Jednym z przesądów ślubnych, o których słyszałam to, że należy brać ślub w miesiącach, które w swojej nazwie mają literę „r” i unikać tych miesięcy bez „r” w środku nazwy. Kolejny przesąd to, żeby panna młoda miała coś pożyczonego, starego i niebieskiego. I taki jeden z najbardziej popularnych to, że przed ślubem pan młody nie powinien widzieć panny młodej w sukni ślubnej. Słyszałam o wersji, że pan młody w ogóle nie powinien widzieć pannę młodą na dzień przed ślubem. Tylko to czasem może być dość trudne.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Reklama

 Tytuł: Re: Przesądy?
PostNapisane: 19 paź 2015, 08:45 
Offline

Dołączył(a): 19 paź 2015, 07:38
Posty: 1
A po co brać ślub w miesiącach, które mają w nazwie r? Jedyne, co słyszałam z miesiącami, to to, żeby brać ślub w miesiącach parzystych.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Przesądy?
PostNapisane: 21 paź 2015, 14:59 
Offline

Dołączył(a): 21 paź 2015, 14:10
Posty: 2
Nie wierzę w przesądu. W każdym rejonie Polski są całkiem i inne. Nie możliwe jest, żeby się sprawdzały.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Przesądy?
PostNapisane: 23 paź 2015, 18:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 paź 2015, 20:32
Posty: 1
Gotanela napisał(a):
Nie wierzę w przesądu. W każdym rejonie Polski są całkiem i inne. Nie możliwe jest, żeby się sprawdzały.


Ja też tak mam :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Przesądy?
PostNapisane: 05 lis 2015, 14:03 
Offline

Dołączył(a): 03 lis 2015, 16:31
Posty: 8
Ja tam w to nie wierzę. Starodawne zabobony. Słyszałam też, że jak kieliszki, które są rzucane za młodą parę się nie zbiją to źle wróży młodej parze. A co ma kieliszek do życia?
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Przesądy?
PostNapisane: 13 sty 2016, 20:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sty 2016, 17:54
Posty: 6
Przezorny zawsze ubezpieczony:
Najlepiej pobierać się w tych miesiącach, w nazwach których pojawia się litera "r" czyli: czerwiec, sierpień, wrzesień, październik, grudzień. Najszczęśliwsze będą ponoć te pary, które pobiorą się w okresie Bożego Narodzenia, w karnawale, lub w czasie Wielkanocy.
Nie poleca się natomiast składać przysięgi ślubnej w maju, listopadzie, w dniu 1 kwietnia (ze względu na prima aprilis), a także w adwencie i wielkim poście.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Przesądy?
PostNapisane: 14 sty 2016, 23:02 
Offline

Dołączył(a): 11 sty 2016, 20:09
Posty: 3
Nie wierzę i nigdy nie wierzyłam w przesądy. Jeśli ktoś bardzo chcę, to wszystko mu się teoretycznie sprawdzi.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Przesądy?
PostNapisane: 04 lut 2016, 11:41 
Offline

Dołączył(a): 01 lut 2016, 15:30
Posty: 6
nie każdy stosuje się co do przesądów i są szczęśliwi,sama nie wiem czy w nie wierzyć czy nie. może kilka takich ważnych warto wziąć pod uwagę, tym bardziej że nie są one jakieś bardzo dziwne


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Przesądy?
PostNapisane: 18 mar 2016, 15:08 
Offline

Dołączył(a): 18 mar 2016, 15:03
Posty: 4
Lokalizacja: Lublin
moniskaa napisał(a):
Ja znam jeszcze kilka przesądów związanych ze ślubem kościelnym, a mianowicie jeśli podczas mszy zgaśnie świeca przy ołtarzu to źle wróży młodej parze, a ten, którego ręka będzie "na górze" podczas składania przysięgi będzie rządził w małżeń ;)


Ja nawet nie tyle słyszałam co znam przykład tragicznego zdarzenia, które zostało poprzedzone opisywanym wydarzeniem.
Ciężko jednak odnieść się do niektórych przesądów. To trudne, tym bardziej, że są osoby które w nie strasznie wierzą, i nie ma co im tej wiary odbierać.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 149 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów


  • Reklama

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group