suknie ślubne Warszawa


Ostatnia wizyta: Teraz jest 19 mar 2024, 04:34


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Rekolekcje dla nażeczonych
PostNapisane: 18 wrz 2014, 08:16 
Offline

Dołączył(a): 18 wrz 2014, 08:02
Posty: 1
Chciałabym polecić wszystkim bardzo owocne rekolekcje dla młodych par przygotowujących się do przyjęcia sakramentu małżeństwa. Byłam na takich rekolekcjach łączonych z dniami skupienia (czyli nie trzeba osobno załatwiać 2 rzeczy) i jestem bardzo zadowolona. Jeżeli traktujecie to poważnie a nie jak jakąś tylko formalność to polecam rekolekcje organizowane przez Dom Pielgrzyma Towarzystwa Chrystusowego w Częstochowie. Dlaczego warto? Choćby dlatego, że wszystko jest w jednym miejscu: restauracja, kaplica, sala konferencyjna, noclegownia itp. W ogóle plan rekolekcji jest bardzo fajnie ułożony. Jest zarówno czas na modlitwę jak i na odpoczynek i kształtowanie siebie samych. Ja z nażeczonym z tych rekolekcji wyniosłam naprawdę bardzo wiele. Przedstawiane tam świadectwa rodzin nauczyły nas jak postępować w życiu po ślubie. Zachęcam was do podzielenia się swoimi wrażeniami z rekolekcji i nauk przedmałżeńskich.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Reklama

 Tytuł: Re: Rekolekcje dla nażeczonych
PostNapisane: 12 lut 2015, 12:47 
Offline

Dołączył(a): 12 lut 2015, 12:44
Posty: 1
Dlaczego warto? Choćby dlatego, że wszystko jest w jednym miejscu: restauracja, kaplica, sala konferencyjna, noclegownia itp. W ogóle plan rekolekcji jest bardzo fajnie ułożony. Jest zarówno czas na modlitwę jak i na odpoczynek i kształtowanie siebie samych. Ja z nażeczonym z tych rekolekcji wyniosłam naprawdę bardzo wiele.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Rekolekcje dla nażeczonych
PostNapisane: 23 lut 2015, 19:59 
Offline

Dołączył(a): 14 lip 2014, 08:30
Posty: 188
Ja w ogóle nie wierzę w takie rekolekcje dla narzeczonych. Nie mam pojęcia, co księża wiedzą o małżeństwie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Rekolekcje dla nażeczonych
PostNapisane: 25 lut 2015, 16:47 
Offline

Dołączył(a): 15 kwi 2014, 13:26
Posty: 67
Waśnie to jest paradoks,że o małżeństwie naucza ksiądz który przynajmniej teoretycznie nigdy nie miał żony:) Bardziej chodzi tutaj o ścieżkę rozwoju duchowego niż faktycznie rozwiązywanie pewnych spraw czy konfliktów jakie spotykają dwoje ludzi.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Rekolekcje dla nażeczonych
PostNapisane: 28 kwi 2015, 14:54 
Offline

Dołączył(a): 11 lut 2015, 15:54
Posty: 70
Na takie rekolekcje warto wyjechać, o ile odbywają się wraz z weekendowym kursem przedmałżeńskim. No chyba, że ktoś poszukuje rozwoju duchowego :P


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Rekolekcje dla nażeczonych
PostNapisane: 02 cze 2015, 15:08 
Offline

Dołączył(a): 02 cze 2015, 14:49
Posty: 8
Ale czy musimy wpaść w jakiś nałóg, aby dowiedzieć się, że jest on zły i szkodliwy?
Księża nie dość, że są spowiednikami - wiedzą, jakie ludzie mają grzechy. Pytają tych ludzi, z jakich przyczyn wydarzyła się taka sytuacja. To oni też bardzo dużo z ludźmi rozmawiają.. I ludzie im po prostu opowiadają. A także z natury księża są obserwatorami. I tym oto sposobem, warto czasem ich posłuchać. Bo oni już nie jedno widzieli, i nie jedno słyszeli... Nie musisz być alkoholikiem, aby wiedzieć, że regularne picie alkoholu, prowadzi do nałogu. Tak i księża mogą ci powiedzieć, co jest pierwszym krokiem do rozpadu małżeństwa...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów


  • Reklama

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group