suknie ślubne Warszawa


Ostatnia wizyta: Teraz jest 28 mar 2024, 10:41


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Mieszkanie przed ślubem.
PostNapisane: 09 gru 2010, 11:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:28
Posty: 558
Lokalizacja: Poznań
Temat wydaje mi się ważny, aczkolwiek moze dla niektórych drażliwy.. otóż. chciałabym poznać różne opinie na temat wspólnego mieszkania przed ślubem.

Niektórzy uważają, że ślub powinien być przepustką do wspolnego życia-kolejnym etqapem w zwiazku, a przez mieszkanie wczęsniejszym razem traci się magię zmian w życiu.

Inni stoją na stanowisku, że miszkanie wcześniejszej z mężczyzną pozwala poznać się blizej i utwierdzić w przekonaniu, że jest to jeden jedyny... albo w porę wycofać się z tego związku zanim będzie za późno..

Jak Wy sądzicie?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Reklama

 Tytuł: Re: Mieszkanie przed ślubem.
PostNapisane: 09 gru 2010, 11:37 
Offline

Dołączył(a): 04 gru 2010, 11:50
Posty: 1199
Lokalizacja: Gdańsk
My zamieszkaliśmy razem i uważam, że to była bardzo dobra decyzja. Przez te lata miałam czas by go "wytresować". My mieszkaliśmy od siebie daleko i takie spotkania nie pokazywały wszystkiego. Jak zaczęło się wspólne mieszkanie to dopiero zaczęły sie jazdy hehe
to skarpetki to coś innego...i dopowiem, ze to jedynak wiec wiecie jak to wygladało,jeśli by tak było po slubie to bym była w szoku i bym chciała rozwodu..wtedy to przetrwałam i go wychowałam teraz wiem na co się pisze, nie bede miała niespodzianek. wiem, że dorósł do małżeństwa


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Mieszkanie przed ślubem.
PostNapisane: 10 gru 2010, 16:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:21
Posty: 815
Lokalizacja: Warszawa
ja uważam, ze to indywidualna decyzja, ale wiem z własnego doświadczenia, że mieszkając razem można się o sobie bardzo wielu rzeczy dowiedzieć! wydaje mi się, że związki nawet klikuletnie osób, które nie mieszkają ze sobą i nie obcują dzień i noc mogą nie przetrwać próby współnego bycia, na zawsze i wszędzie, poza tym pewnych rzeczy się nie dostrzegnie i nie zauważy, bo wychodza tylko w praniu!


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Mieszkanie przed ślubem.
PostNapisane: 10 gru 2010, 17:47 
Offline

Dołączył(a): 04 gru 2010, 11:50
Posty: 1199
Lokalizacja: Gdańsk
ja osobiście mogę każdej parze to polecić, jednak to jest poważna decyzja i każdy musi sam ją podjąć. Jeśli oboje sa z tej samamej miejscowosci i spotykaja się dosc czesto to moze az takich niespodzianek nie bedzie, jednak ja my mieszkalismy od siebie 200 km to uwierzcie ze malo o sobie wiedzielismy spotykajac sie raz na 2-4 tygodnie


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Mieszkanie przed ślubem.
PostNapisane: 13 gru 2010, 10:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:28
Posty: 558
Lokalizacja: Poznań
My co prawda mieszkalismy od sibie pozniej tez jakies 250km.. ale spotykalismy sie dość często-szczegolnei pozniej-co tydzien co 2 tyg od piatku do poniedziałku 24h/dobę :) wiec teoretycznie częściej i dłużej niż np znajomi, którzy od siebie ok 30km są oddaleni..

Ja jednak znam parę, która nie chce mieszkać ze sobą przed śluem-uważają, ze slub będzie taką magią i wtedy wszystko sie zmieni... po części rozumiem takie podejscie, ale wiem, ze mogą różne rozczarowania z tego wyniknąc....


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Mieszkanie przed ślubem.
PostNapisane: 13 gru 2010, 13:25 
Offline

Dołączył(a): 04 gru 2010, 11:50
Posty: 1199
Lokalizacja: Gdańsk
Magia trwa chwile a rozczarowanie może być na całe życie, dla mnie i tak magią będzie to ze wrócimy do naszego mieszkania jako małżeństwo :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Mieszkanie przed ślubem.
PostNapisane: 13 gru 2010, 13:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:28
Posty: 558
Lokalizacja: Poznań
beti86 napisał(a):
Magia trwa chwile a rozczarowanie może być na całe życie, dla mnie i tak magią będzie to ze wrócimy do naszego mieszkania jako małżeństwo :)


dobrze powiedziane! ja tez nie będę ustawała w boju by namowić ich na wspólne sprawdzenie się :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Mieszkanie przed ślubem.
PostNapisane: 13 gru 2010, 14:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:21
Posty: 815
Lokalizacja: Warszawa
nawiązując do magii to życzę im naprawdę najlepszego w zamieszkaniu ze sobą po slubie dopiero!!!
ale tak naprawdę to chodzi o to czy się kogoś kocha i czy się potrafi iść na kompromis, bo jeśli tak to data zamieszkania ze sobą nie ma wielkiego znaczenia.
w sumie większość naszych rodziców nawet nie marzyła o mieszkaniu ze sobą przed ślubem!
z drugiej strony nie było takiego luźnego podejścia do rozwodów jak teraz i pozostawał problem z dziećmi, bo wile par zaraz po ślubie płodziły dzieci:) ehh :D


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Mieszkanie przed ślubem.
PostNapisane: 13 gru 2010, 15:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:28
Posty: 558
Lokalizacja: Poznań
No właśnie wiele par (pewnie tez i wspominana przeze mnie) nie decyduje sie na wspolne mieszkanie przez rodziców.

Czy Wasi mieli coś przeciwko? Były jakieś 'kazania'?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Mieszkanie przed ślubem.
PostNapisane: 14 gru 2010, 13:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:21
Posty: 815
Lokalizacja: Warszawa
u mnie nie. z resztą nawet jeśli by były, to i tak nic by nie dały, bo rodzice mieszkają 250 km od nas więc wielkiego wpływu na nasze życie w tym momencie nie mają...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów


  • Reklama

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group