Forum ślubne | Forum weselne
http://forum.terazslub.pl/

A może wesele bez alkoholu?
http://forum.terazslub.pl/viewtopic.php?f=51&t=286
Strona 1 z 7

Autor:  nati71 [ 10 sie 2011, 16:15 ]
Tytuł:  A może wesele bez alkoholu?

Zdarzyło mi się być na kilku weselach, gdzie było bardzo dużo alkoholu i na wszystkich wyglądało to jednakowo: około północy duża grupa gości nie bardzo zdająca sobie sprawę z tego gdzie się znajduje i co robi, psuła całą atmosferę przyjęcia, obrażając się na innych (szczególnie tych, którzy nie chcieli się z nimi napić) i prowokując spięcia. Dlatego też na moim weselu jedynym alkoholem było wino dzięki czemu goście dobrze się bawili ale nikt się nie upił. Myślę, że alkohol nie jest synonimem dobrej zabawy i cieszę się, że w naszym kraju, gdzie zakorzenione jest przekonanie, że bez wódki nie ma wesela, coraz więcej par decyduje się na przyjęcia bezalkoholowe, gdzie ludzie udowadniają, że można bawić się bez mocniejszych trunków i nikt , lecząc kaca na drugi dzień lub wstydząc się swojego zachowania po pijanemu, nie musi po raz kolejny obiecywać sobie: ,, Więcej nie pije!’’.

Autor:  Selenka [ 19 lis 2012, 20:12 ]
Tytuł:  Re: A może wesele bez alkoholu?

Mało popularny wątek, chyba abstynenckie wesele nie ma za wielu zwolenników ;) Na moim pierwszym weselu ( teraz planuje 2gie), też było tylko wino i nikt się nie spił. Było super przyjemnie, a goście wspominali, jakie było dobre jedzenie, a nie ile wypili ;) Na następnym planuje duklanie tak samo! Uważam, że należy złamać ten głupi stereotyp, że na weselu należy się dobrze i dużo napić.

Autor:  Bacha [ 20 lis 2012, 15:50 ]
Tytuł:  Re: A może wesele bez alkoholu?

No niestety wszystko zależy od naszych gości :) Dlatego jeśli wiemy, że wujek Władek z wójkiem Cześkiem nie wylewają za kołnierz chyba faktycznie lepiej ograniczyć się do wina... Sama nie wiem.

Trzeba dokładnie zlustrować swoją rodzinę, żeby nie przyniosła wstydu przed rodziną drugiej połówki. Chociaż tego się podobno nie wybiera ;)

Obawiam się, że nadal wesela na których jest wyłącznie wino, lub w ogóle nie ma alkoholu są raczej źle postrzegane... No miejmy nadzieję, że coś w mentalności się niebawem zmieni. Pozdrawiam! ;)

Autor:  bugalo [ 26 lis 2012, 08:46 ]
Tytuł:  Re: A może wesele bez alkoholu?

No niestety. To już zależy już od gości czy potrafią pić czy też nie. Jeśli ktoś jest na tyle inteligentny, że czuje, że alkohol zaczyna działać to wtedy przestaje pić lub po prostu idzie potańczyć, żeby trochę otrzeźwieć.

No, ale zdarzają się też tacy, którzy nie potrafią się zachować w tak ważny dla kogoś dzień.

Autor:  kaskapawell [ 28 sty 2013, 15:59 ]
Tytuł:  Re: A może wesele bez alkoholu?

wesele bez alkoholu...no to by jaja były:)chyba sie w Polsce póki co nie przyjmie...

Autor:  zajreg7 [ 29 sty 2013, 17:08 ]
Tytuł:  Re: A może wesele bez alkoholu?

Może złagodzić to na wesele bez mocnego alkoholu a z lekkim takim jak wino piwo szampan.

Autor:  kral41 [ 06 lut 2013, 16:36 ]
Tytuł:  Re: A może wesele bez alkoholu?

Wesele bez alkocholu to nie wesele ;) krótko mówiąc.

Autor:  Natalika [ 04 mar 2013, 12:00 ]
Tytuł:  Re: A może wesele bez alkoholu?

u nas w rodzinie wesele bez % nie przejdzie :P Jak zabawa to zabawa!

Autor:  Kazik25 [ 29 mar 2013, 11:27 ]
Tytuł:  Re: A może wesele bez alkoholu?

No ja rozumiem taki zabieg, że młodzi nie piją w ogóle, jako gospodarze. Ale żeby goście? To raczej zły pomysł. Jak to mówią bez alkoholu też można się bawić, ale po co się męczyć.

Autor:  ZaproszeniaKaDa [ 04 kwi 2013, 09:02 ]
Tytuł:  Re: A może wesele bez alkoholu?

Alkohol na weselu, czemu nie!
Dobrym i zdrowym pomysłem jest pojawianie się win obok wódki czy bimbru. Nie każdy ma ochotę na mocne trunki szybko powalające z nóg. (To jeszcze zależy kto ma jakie nogi ;) )

Strona 1 z 7 Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/