suknie ślubne Warszawa


Ostatnia wizyta: Teraz jest 28 mar 2024, 17:07


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 149 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 15  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: zabobony i tradycje ślubne-o czym należy pamiętać :)
PostNapisane: 07 gru 2010, 17:31 
Offline

Dołączył(a): 04 gru 2010, 19:45
Posty: 935
Lokalizacja: Warszawa
Ja w przesady staram się nie wierzyć ale chyba w sukni się nie pokarze a przynajmniej świadkowa już mi zapowiedziała, że jeśli to zrobię to zamorduje nas oboje i ślubu nie będzie :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Reklama

 Tytuł: Re: Przesądy?
PostNapisane: 08 gru 2010, 09:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:21
Posty: 815
Lokalizacja: Warszawa
no właśnie, ja na przykład jestem realistką i nie wierzę w przesądy, ale jednak w dniu slubu dochowam tej tradycji, bo jak by się coś stało to zaraz będzie gadanie, że to przez to, że nie chciałam wierzyć w przesądy i zrobiłam po swojemu....rozumiecie???


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: zabobony i tradycje ślubne-o czym należy pamiętać :)
PostNapisane: 08 gru 2010, 12:10 
Offline

Dołączył(a): 04 gru 2010, 11:50
Posty: 1199
Lokalizacja: Gdańsk
mój napewno mnie nie zobaczy bo sukienkę idę wybierać z siostrami i z mama, mieszkamy razem ale sukienka będzie w mieszkaniu u rodziców a tuz przed ślubem to i tak będziemy oddaleni od siebie 200 km bo on musi jechać do do domku swoich rodziców . dopiero zobaczy mnie w ten dzień a dokładnie na sesji zdjęciowej


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: zabobony i tradycje ślubne-o czym należy pamiętać :)
PostNapisane: 08 gru 2010, 12:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:28
Posty: 558
Lokalizacja: Poznań
beti86 napisał(a):
mój napewno mnie nie zobaczy bo sukienkę idę wybierać z siostrami i z mama, mieszkamy razem ale sukienka będzie w mieszkaniu u rodziców a tuz przed ślubem to i tak będziemy oddaleni od siebie 200 km bo on musi jechać do do domku swoich rodziców . dopiero zobaczy mnie w ten dzień a dokładnie na sesji zdjęciowej



sesje macie przed samym ślubem czy w trakcie wesela?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: zabobony i tradycje ślubne-o czym należy pamiętać :)
PostNapisane: 08 gru 2010, 13:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:21
Posty: 815
Lokalizacja: Warszawa
no ja ze swoim mieszkam, ale wesele i slub mamy w miejscowości moich i jego rodziców to też przed slubem będziemy w innych miejscach. Już teraz się zastanawiamy jak wytrzymamy bez siebie te jedną noc??? :lol: no ale w końcu czym dłużej się czeka tym nagroda większa :D :P
W każdym razie tej tradycji postaramy się dochować!


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: zabobony i tradycje ślubne-o czym należy pamiętać :)
PostNapisane: 08 gru 2010, 13:10 
Offline

Dołączył(a): 04 gru 2010, 11:50
Posty: 1199
Lokalizacja: Gdańsk
Przed ślubem -przed kościołem, potem jestem dla gości :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: zabobony i tradycje ślubne-o czym należy pamiętać :)
PostNapisane: 08 gru 2010, 13:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:28
Posty: 558
Lokalizacja: Poznań
beti86 napisał(a):
Przed ślubem -przed kościołem, potem jestem dla gości :)



Bardzo rosądne podejście. Jako gość zawsze dziwnie sie czułam jak Młodzi się ulatniali na kilka h (nawet niech będą to 2 godziny) ...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: zabobony i tradycje ślubne-o czym należy pamiętać :)
PostNapisane: 08 gru 2010, 14:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:21
Posty: 815
Lokalizacja: Warszawa
właśnie ja też uważam , że zdjęcia w trakcie ślubu to kiepski pomysł, wesele i tak szybko zleci, a taka sesja to jeszcze skraca wesele...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: zabobony i tradycje ślubne-o czym należy pamiętać :)
PostNapisane: 08 gru 2010, 16:30 
Offline

Dołączył(a): 04 gru 2010, 19:45
Posty: 935
Lokalizacja: Warszawa
My w ogóle raczej zdecydujemy się na zdjęcia następnego dnia żeby już obrączka była na palcu :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: zabobony i tradycje ślubne-o czym należy pamiętać :)
PostNapisane: 08 gru 2010, 19:49 
Offline

Dołączył(a): 04 gru 2010, 11:50
Posty: 1199
Lokalizacja: Gdańsk
-na ślub nie należy wkładać nic różowego, ponieważ ten kolor nie przynosi szczęścia Młodej Parze.
-Panna Młoda nie powinna dawać swojej sukni do przymierzenia siostrom, gdyż groziło bym im to staropanieństwem
-Aby zapewnić dostatek w małżeństwie, Panna Młoda powinna zaszyć sobie w bieliźnie kryształek cukru oraz okruszek chleba, a do pantofelka włożyć grosik
-Welon powinna zakładać druhna – najlepiej panna
-Buty Panny Młodej powinny stać na parapecie co najmniej dzień przed ślubem, aby mogło wejść w nie szczęście
-Zszywanie podartego ubrania ślubnego wróży łzy i nieszczęście, dlatego gdy zdarzy się wypadek tego typu, lepiej spiąć agrafką.
-W pełnym ubiorze ślubnym Panna Młoda nie powinna przyglądać się w lustrze.
-Pan Młody, aby zapewnić dostatek swojej przyszłej żonie, powinien trzymać w kieszeni garnituru jakieś pieniądze.
-W KOŚCIELE należy przekroczyć próg prawą nogą, a do ołtarza przemierzać z uśmiechem na ustach. Jeżeli w trakcie uroczystości Panna Młoda uroni łzę, to oznacza, że nie będzie w małżeństwie płakać z powodu męża
-Gdy obrączki upadną na podłogę, nie wolno ich samemu podnosić. Powinien to zrobić jedynie ksiądz lub ministrant. Przy wkładaniu obrączki na palec Pana Młodego należy uważać, żeby nie wkładać na serdeczny palec – wróży to zdradę.
-Panna Młoda powinna również uważać, aby jej partner nie wsunął jej obrączki do samego końca palca, oznaczałoby to, że to właśnie on będzie rządził w małżeństwie


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 149 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 15  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów


  • Reklama

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group