suknie ślubne Warszawa


Ostatnia wizyta: Teraz jest 19 mar 2024, 03:29


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 149 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Przesądy?
PostNapisane: 17 kwi 2015, 08:48 
Offline

Dołączył(a): 29 mar 2015, 18:06
Posty: 5
Dajcie spokój, przesądy to przesądy. Chyba dzisiaj nikt już nie traktuje ich poważnie. Nawet jeśli ktoś się do nich w jakiś sposób stosuje to raczej jest to związane bardziej z poszanowaniem tradycji i zwyczajów przodków.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Reklama

 Tytuł: Re: Przesądy?
PostNapisane: 27 kwi 2015, 19:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2015, 12:19
Posty: 112
Oj oj. Niejednokrotnie spotykam jeszcze ludzi, którzy wierzą w przesądy.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Przesądy?
PostNapisane: 21 maja 2015, 16:59 
Offline

Dołączył(a): 25 lut 2015, 14:13
Posty: 6
Nigdy nie wierzyłam w przesądy i nie wierzę do teraz. Zresztą jakby człowiek miał je wszystkie pamiętać i co gorsza stosować się do nich to niestety musiałby oszaleć albo cały czas się kontrolować. Zresztą mam wrażenie że złe rzeczy dzieją się bo ludzie wierzą że coś się wydarzy.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Przesądy?
PostNapisane: 22 maja 2015, 09:31 
Offline

Dołączył(a): 22 maja 2015, 09:26
Posty: 2
Ja wśród swoich rówieśniczek oraz rówieśników raczej nie spotykam osób, które podejmowałyby w swoim życiu decyzje oparte na przesądach, natomiast wśród członków rodziny to i owszem, zdarzają się takie osoby i co ciekawe nie są to tylko osoby starsze ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Przesądy?
PostNapisane: 25 maja 2015, 22:14 
Offline

Dołączył(a): 23 mar 2015, 11:02
Posty: 5
a moja kuzynka złapała na weselu welon już jakiś czas temu i nic… żaden facet nie chce zaciągnąć jej do ołtarza, żaden koło niej nawet się nie kręci, a ona ma już swoje lata i panikuje trochę, że zawsze będzie sama :P moim zdaniem nie warto brać przesądów weselnych na serio, tak samo jak wróżek, horoskopów, czy tarota


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Przesądy?
PostNapisane: 05 cze 2015, 20:57 
Offline

Dołączył(a): 31 sty 2015, 00:24
Posty: 2
W kościele:

>próg kościoła przekraczamy prawą noga
>do ołtarza idziemy bardzo ostrożnie, bo potknięcie to bardzo zła wróżba
>podczas uroczystości Panna Młoda powinna mieć przy sobie kryształek cukru oraz okruszek chleba, (najczęściej zaszyte w podszewce) oraz pieniążek włożony do buta przez przyszłego męża, co zapewnia to dostatek
>Pan Młody powinien mieć przy sobie pieniądze, które gwarantują dostatnie życie


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Przesądy?
PostNapisane: 06 cze 2015, 20:43 
Offline

Dołączył(a): 10 kwi 2015, 11:25
Posty: 4
Przesądy zawsze nam towarzyszyły i towarzyszyć będą. Czy to ma sens nie wiem, ale wiele osób ich wciąż słucha. I nie zależnie czy tyczy się to matury, wesela czy narodzin dziecka. Z pokolenia na pokolenia są przekazywane i każda rodzina ma jakieś swoje.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Przesądy?
PostNapisane: 09 cze 2015, 13:50 
Offline

Dołączył(a): 14 lip 2014, 08:30
Posty: 188
Ja tam nie wierzę w żadne przesądy:)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Przesądy?
PostNapisane: 18 lip 2015, 19:57 
Offline

Dołączył(a): 30 maja 2015, 19:51
Posty: 6
My nie przywiązywaliśmy wagi do tych wszystkich przesądów. Nie miałam ani podwiązki, ani nic starego, niebieskiego, pożyczonego (chyba, że można uznać wsuwki, które wzięłam od mamy :hyhy: ).

Po ceremonii każde poszło w swoją stronę, a potem sama okręciłam się wokół męża, bo skapnęłam się, że idę ze złej strony


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Przesądy?
PostNapisane: 19 lip 2015, 07:31 
Offline

Dołączył(a): 30 maja 2015, 19:51
Posty: 6
A tam, przezorny zawsze ubezpieczony...:-)
30 przesądów ślubnych:

1. Ślubu nie należy zawierać w miesiącach, w których nazwie nie występuje litera „r”, a szczególnie w maju i listopadzie oraz 1 kwietnia, w prima aprilis.
2. Przyszła mężatka nie powinna uczestniczyć w szyciu swojej sukni ślubnej (z wyjątkiem przymiarki). Pan młody nie może oglądać sukni przed ślubem.
3. Panna młoda nie powinna mierzyć sukni przed ślubem (z wyjątkiem przymiarki).
4. Panna młoda powinna mieć przy sobie coś białego – to znak czystości uczuć, coś niebieskiego – ma zapewnić wierność małżonka, coś nowego – gwarantuje dostatek, coś starego – zapewnia wsparcie krewnych i przyjaciół, coś pożyczonego – gwarantuje życzliwość nowej rodziny.
5. Wiązanka panny młodej może być ułożona z róż, jeśli kwiaty są pozbawione kolców.
6. Przyszli nowożeńcy nie powinni zawczasu przemierzać obrączek.
7. Przed wyjściem do kościoła panna młoda nie może oglądać swojej sylwetki w lustrze; powinna zdjąć choćby jeden element stroju.
8. Młoda para musi ostrożnia stawiać kroki, żeby się nie potknąć.
9. Zakładanie obrączek na środkowy palec przynosi pecha.
10. Po ślubie nie należy zdejmować obrączek, „bo można je zdjąć na zawsze”.
11. Młodych nie powinna wieźć do ślubu kobieta.
12. Przymierzanie sukni panny młodej wróży staropanieństwo.
13. Dobrze wróży przystąpienie do ślubu w kościele, w którym było ochrzczone któreś z nowożeńców.
14. Narzeczona powinna kupić swojemu wybrankowi koszulę do ślubu, a on jej pantofelki.
15. Pantofelki panny młodej powinny stać na parapecie, co zapewni parze szczęście i ładną pogodę.
16. Welon wkłada pannie młodej druhna, która musi być panną.
17. W fałdkach sukni ślubnej należy zaszyć okruszek chleba i ziarenko cukru, a do buta panny młodej włożyć monetę, co zapewni młodej parze dobrobyt.
18. Żadna kobieta obecna na ślubie nie powinna być ubrana na biało.
19. Świadkiem może być osoba stanu wolnego. Druhna panny młodej nie może być w dniu ceremonii w ciąży. Świadkami na ślubie nie powinna być też para, bo to przyniesie im pecha i pewnie nie będą razem.
20. Deszcz w dniu ślubu oznacza szczęście; dawniej uważano go za zwiastuna łez w małżeństwie.
21. Uśmiech młodej pary w drodze do ołtarza gwarantuje radość w życiu małżeńskim.
22. Łzy panny młodej podczas ślubu stanowią dobrą wróżbę dla obojga.
23. Jeśli podczas zaślubin upadnie jedna z obrączek, powinien podnieść ją ksiądz lub ministrant.
24. Pocałunek pary po złożeniu przez nią przysięgi zapewnia wierność.
25. Jeśli w czasie ślubu rąbek sukni zasłoni but pana młodego – mąż będzie pod pantoflem żony.
26. W chwili, kiedy młodzi odchodzą już od ołtarza, ta osoba, która odwróci swoją drugą połowę, będzie sprawować rządy w małżeństwie.
27. Pierwszą osobą, która złoży młodym życzenia, powinien być mężczyzna.
28. Sypanie ryżem oznacza życzenia płodności, a pieniędzmi – powodzenie.
29. Aby pożycie nowożeńców układało się pomyślnie, pan młody musi przenieść żonę przez próg.
30. Po toaście za zdrowie i pomyślność, nowożeńcy powinni rzucić za siebie puste kieliszki. Jeśli się rozbiją, czekają ich lata szczęśliwego i dostatniego życia. Im więcej szkła stłucze się w trakcie ślubu, tym szczęśliwsze będzie życie pary młodej.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 149 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów


  • Reklama

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group