suknie ślubne Warszawa


Ostatnia wizyta: Teraz jest 19 mar 2024, 03:49


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 149 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Przesądy?
PostNapisane: 04 gru 2010, 20:32 
Offline

Dołączył(a): 04 gru 2010, 18:22
Posty: 161
Czy warto wierzyć w przesądy? Jeśli tak to jakie są? Mój narzeczony mówi, że to nie prawda. Tylko dlaczego każda panna młoda zakłada coś niebieskiego, pożyczonego, starego.. itp.. Ma to jakiś sens??


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Reklama

 Tytuł: Re: Przesądy?
PostNapisane: 04 gru 2010, 21:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 gru 2010, 15:37
Posty: 102
Lokalizacja: okolice Krakowa
Nie wiem, czy z tymi przesądami to prawda, czy nie, czy tylko przechodzą z pokolenia na pokolenie, jak np jakieś opowieści itp.
Z jednej str. uważam, że watro w nie wierzyć, w końcu to część naszej kultury, nasi przodkowie w nie wierzyli i miło jest taką tradycję podtrzymywać, z drugiej zaś idąc z duchem czasu nie każda Panna Młoda ma ochotę podtrzymywać taką tradycję, zwłaszcza, gdy np nie lubi mieć czegoś pożyczonego.
Osobiście wierzę w takowe przesądy:) Tak samo jak z tym, że nie wolno obcinać włosów przed Maturą;) Włosów nie obcinałam i Matrę zdałam;) hehe
Znając siebie wiem, że zastosuję się do znanych mi przesądów, w końcu lepiej chuchać na zimne;)
Żarty żartami, ale tak naprawdę coś w tym jest, jak dla mnie to nawet magicznego w pewnym sensie... Wg mnie miło jest podtrzymywać takie tradycje- w końcu gdyby nie tradycja zatracilibyśmy naszą tożsamość...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Przesądy?
PostNapisane: 04 gru 2010, 22:12 
Offline

Dołączył(a): 04 gru 2010, 18:22
Posty: 161
to prawda..tylko nie wiem czy to jest realne aby wszstkie przesądy wykonać.. :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Przesądy?
PostNapisane: 04 gru 2010, 23:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 gru 2010, 15:37
Posty: 102
Lokalizacja: okolice Krakowa
Hehe zgadzam się. Nie mówię, że mamy szerokim łukiem omijać drogę, którą właśnie przeszedł czarny kot, ale np. przesądy ślubne wg mnie są do wykonania i są dość miłe- nikomu nie szkodzą, a mogą okazać się np fajną zabawą, jeśli tylko na to pozwolimy...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Przesądy?
PostNapisane: 05 gru 2010, 07:45 
Offline

Dołączył(a): 04 gru 2010, 11:11
Posty: 24
Ja też zupełnie w nie nie wierzę, ale to element ślubu i wesela, zresztą jak dla mnie bardzo miły, a po co rezygnowac z czegoś, co nikomu nie przeszkadza. :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Przesądy?
PostNapisane: 05 gru 2010, 07:57 
Offline

Dołączył(a): 04 gru 2010, 11:11
Posty: 24
Ja znam jeszcze kilka przesądów związanych ze ślubem kościelnym, a mianowicie jeśli podczas mszy zgaśnie świeca przy ołtarzu to źle wróży młodej parze, a ten, którego ręka będzie "na górze" podczas składania przysięgi będzie rządził w małżeń ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Przesądy?
PostNapisane: 05 gru 2010, 09:49 
Offline

Dołączył(a): 04 gru 2010, 18:22
Posty: 161
moja znajoma powiedziała mi że państwo młodzi nie powinni śpiewać na swoim weselu. Jednak ja nie będę potrafiła nie śpiewć. Jestem osobą bardzo energiczna i nie wyobrażam sobie abym musiała tylko tańczyć przy swojej ulubionem piosence ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: zabobony i tradycje ślubne-o czym należy pamiętać :)
PostNapisane: 05 gru 2010, 10:35 
Offline

Dołączył(a): 03 gru 2010, 20:49
Posty: 70
Piszcie o tradycjach w swoich regionach no i o naszych starych dobrych lub nie zabobonach:D


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: zabobony i tradycje ślubne-o czym należy pamiętać :)
PostNapisane: 05 gru 2010, 12:12 
Offline

Dołączył(a): 03 gru 2010, 17:11
Posty: 84
W czestochowie chyba nie ma jako takich typowych zwyczajow,bynajmniej ja nie slyszalam o nich 8-)
Wiadomo ze takie standartowe jak niebieska podwiazka itd istnieja od zawsze.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: zabobony i tradycje ślubne-o czym należy pamiętać :)
PostNapisane: 05 gru 2010, 15:10 
Offline

Dołączył(a): 04 gru 2010, 19:45
Posty: 935
Lokalizacja: Warszawa
Przesądów ślubnych jest strasznie dużo i mało tego że ciężko jest je spamiętać to jeszcze wykonać bo często są ze sobą sprzeczne. Chociażby sam deszcz niby każdy chce żeby w tym dniu była piękna pogoda bo deszcz symbolizuje smutek a jak już pada to mówi się, że jak pada w dzień wesele to Młoda nie będzie płakać przez męża :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 149 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów


  • Reklama

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group