Forum ślubne | Forum weselne
http://forum.terazslub.pl/

Opieka nad starszą osobą
http://forum.terazslub.pl/viewtopic.php?f=36&t=2989
Strona 1 z 1

Autor:  Mandinka [ 24 lis 2015, 13:32 ]
Tytuł:  Opieka nad starszą osobą

Zastanawiam się nad umieszczeniem dość bliskiej mi osoby w domu opieki. Jest to pani, która nie ma własnej rodziny. Przez wiele lat była dość blisko związana ze mną, dlatego jej los nie jest mi obojętny. Ona wymaga już konkretnej pielęgnacji, której nie jestem w stanie jej zapewnić. Jestem po cesarce, nie mogę dźwigać ponad 70 kilo. Mój mąż jest całymi dniami poza domem, jego pomoc odpada. Myślałam o jakimś sprawdzonym przez kogoś domu opieki, w którym nie bałabym się zostawić tej pani. Znacie coś godnego polecenia?

Autor:  morenda [ 26 lis 2015, 15:49 ]
Tytuł:  Re: Opieka nad starszą osobą

Osobiście nie znam, ale moja koleżanka z pracy ma babcię w takim domu opieki, gdzieś pod Warszawą i bardzo sobie chwali ta placówkę :) To, że ona chwali, to jeszcze nie byłoby takie wiarygodne, ale najbardziej chwali ten dom babcia, mówi, że czuje się jak w sanatorium, a to chyba dobry znak :) Opieka lekarzy jest świetna, są na każde zawołanie, nikt nie robi tam czegokolwiek na pół gwizdka, pełen profesjonalizm i domowa atmosfera, czysto, schludnie i przytulnie. Nie wiem, co to za dom, ale mogę sie zapytać, jeśli lokalizacja ci odpowiada:-) Pozdrawiam i życzę powodzenia w szukaniu:-)

Autor:  KatarynkaSJ [ 29 lis 2015, 11:08 ]
Tytuł:  Re: Opieka nad starszą osobą

Hey, moja dalsza kuzynka ostatnio umieściła swoją babcię w takim właśnie domu, ponieważ dostała awans w pracy co wiąże się z przeniesieniem do innego oddziału w Anglii. I mogła by zjeżdżać co weekend lub co dwa dlatego też nie miałaby jak się opiekować babcią. Myślała o wynajęciu opiekunki ale jednak się zdecydowała na umieszczenie w domu opieki gdzie w Warszawie czy pod Warszawą dokładnie nie wiem. Ale jest bardzo zadowolona. Mówi że są życzliwi opiekunowie babcia dość dobrze a nawet bardzo dobrze zniosła pierwsze dni i sama jest też zadowolona z pobytu tam.

Autor:  yuki [ 03 gru 2015, 22:29 ]
Tytuł:  Re: Opieka nad starszą osobą

Jest mnóstwo domów opieki więc musisz powiedzieć gdzie mieszkasz wtedy będzie łatwiej ci coś doradzić, a dom opieki powinnaś znaleźć jak najbliżej swojego miejsca zamieszkania, żebyś mogła w każdej chwili wpaść w odwiedziny. I nie bój się podjąć tej decyzji, a co najważniejsze nie miej żadnych wyrzutów sumienia. Ja byłam kiedyś w podobnej sytuacji, ale bardzo przezywałam rozłąkę z bliską mi osobą, jednak z czasem okazało się że jest to świetny pomysł. Babcia świetnie czuła się w domu opieki znalazła tam nowych przyjaciół i mnóstwo zajęć co bardzo jej odpowiadało

Autor:  sophieh [ 07 gru 2015, 20:14 ]
Tytuł:  Re: Opieka nad starszą osobą

Tak, to ważne żeby taki dom nie znajdował sie gdzieś daleko od Ciebie, żebyś miała możliwość odwiedzania starszej Pani, tak żeby nie czuła się zbyt opuszczona i porzucona. Wiadomo, że niestety ale są takie sytuacje, gdzie dom opieki zostaje jedynym wyjściem. To bardzo przykre oddawać do niego bliską osobę, ale niestety lepsze takei rozwiązanie niż zostawianie jej na cały dzień samej w domu, gdzie mogłaby sama dla siebie stanowić zagrożenie.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/