suknie ślubne Warszawa


Ostatnia wizyta: Teraz jest 28 mar 2024, 13:11


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Opieka nad starszą osobą
PostNapisane: 24 lis 2015, 13:32 
Offline

Dołączył(a): 19 lis 2015, 23:45
Posty: 3
Zastanawiam się nad umieszczeniem dość bliskiej mi osoby w domu opieki. Jest to pani, która nie ma własnej rodziny. Przez wiele lat była dość blisko związana ze mną, dlatego jej los nie jest mi obojętny. Ona wymaga już konkretnej pielęgnacji, której nie jestem w stanie jej zapewnić. Jestem po cesarce, nie mogę dźwigać ponad 70 kilo. Mój mąż jest całymi dniami poza domem, jego pomoc odpada. Myślałam o jakimś sprawdzonym przez kogoś domu opieki, w którym nie bałabym się zostawić tej pani. Znacie coś godnego polecenia?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Reklama

 Tytuł: Re: Opieka nad starszą osobą
PostNapisane: 26 lis 2015, 15:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 paź 2015, 21:06
Posty: 3
Osobiście nie znam, ale moja koleżanka z pracy ma babcię w takim domu opieki, gdzieś pod Warszawą i bardzo sobie chwali ta placówkę :) To, że ona chwali, to jeszcze nie byłoby takie wiarygodne, ale najbardziej chwali ten dom babcia, mówi, że czuje się jak w sanatorium, a to chyba dobry znak :) Opieka lekarzy jest świetna, są na każde zawołanie, nikt nie robi tam czegokolwiek na pół gwizdka, pełen profesjonalizm i domowa atmosfera, czysto, schludnie i przytulnie. Nie wiem, co to za dom, ale mogę sie zapytać, jeśli lokalizacja ci odpowiada:-) Pozdrawiam i życzę powodzenia w szukaniu:-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Opieka nad starszą osobą
PostNapisane: 29 lis 2015, 11:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lis 2015, 11:53
Posty: 3
Hey, moja dalsza kuzynka ostatnio umieściła swoją babcię w takim właśnie domu, ponieważ dostała awans w pracy co wiąże się z przeniesieniem do innego oddziału w Anglii. I mogła by zjeżdżać co weekend lub co dwa dlatego też nie miałaby jak się opiekować babcią. Myślała o wynajęciu opiekunki ale jednak się zdecydowała na umieszczenie w domu opieki gdzie w Warszawie czy pod Warszawą dokładnie nie wiem. Ale jest bardzo zadowolona. Mówi że są życzliwi opiekunowie babcia dość dobrze a nawet bardzo dobrze zniosła pierwsze dni i sama jest też zadowolona z pobytu tam.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Opieka nad starszą osobą
PostNapisane: 03 gru 2015, 22:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 paź 2015, 19:57
Posty: 3
Jest mnóstwo domów opieki więc musisz powiedzieć gdzie mieszkasz wtedy będzie łatwiej ci coś doradzić, a dom opieki powinnaś znaleźć jak najbliżej swojego miejsca zamieszkania, żebyś mogła w każdej chwili wpaść w odwiedziny. I nie bój się podjąć tej decyzji, a co najważniejsze nie miej żadnych wyrzutów sumienia. Ja byłam kiedyś w podobnej sytuacji, ale bardzo przezywałam rozłąkę z bliską mi osobą, jednak z czasem okazało się że jest to świetny pomysł. Babcia świetnie czuła się w domu opieki znalazła tam nowych przyjaciół i mnóstwo zajęć co bardzo jej odpowiadało


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Opieka nad starszą osobą
PostNapisane: 07 gru 2015, 20:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 wrz 2015, 19:27
Posty: 3
Tak, to ważne żeby taki dom nie znajdował sie gdzieś daleko od Ciebie, żebyś miała możliwość odwiedzania starszej Pani, tak żeby nie czuła się zbyt opuszczona i porzucona. Wiadomo, że niestety ale są takie sytuacje, gdzie dom opieki zostaje jedynym wyjściem. To bardzo przykre oddawać do niego bliską osobę, ale niestety lepsze takei rozwiązanie niż zostawianie jej na cały dzień samej w domu, gdzie mogłaby sama dla siebie stanowić zagrożenie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów


  • Reklama

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group