suknie ślubne Warszawa


Ostatnia wizyta: Teraz jest 29 mar 2024, 11:31


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Mieszkanie przed ślubem.
PostNapisane: 06 maja 2013, 13:15 
Offline

Dołączył(a): 28 kwi 2013, 20:55
Posty: 80
Uważam, że małżeństwo to bardzo poważny krok wymagający 100% pewności partnera, a dopóki z nim nie zamieszkamy nie poznamy jego przywar, natręctw, przyzwyczajeń nie możemy powiedzieć, że w pełni go znamy. Dlatego warto sprawdzić, czy w codziennym szarym życiu nadal świetnie się dogadujemy niż potem męczyć się ze sobą, tylko dlatego, bo mama mówiła, że tak trzeba.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Reklama

 Tytuł: Re: Mieszkanie przed ślubem.
PostNapisane: 07 maja 2013, 08:50 
Offline

Dołączył(a): 31 sty 2013, 17:01
Posty: 173
Lokalizacja: Katowice
W zasadzie masz rację, ale z drugiej strony znam też wiele par, które nie mieszkały ze sobą przed ślubem, a mimo to są szczęśliwymi małżeństwami od kilku dobrych lat, to chyba wszystko zależy od konkretnej pary :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Mieszkanie przed ślubem.
PostNapisane: 23 maja 2013, 17:22 
Offline

Dołączył(a): 07 kwi 2013, 12:40
Posty: 89
U nas rodzice byli przeciwko, ale 3 miesiące przed ślubem zamieszkaliśmy razem.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Mieszkanie przed ślubem.
PostNapisane: 05 cze 2013, 12:44 
Offline

Dołączył(a): 22 maja 2013, 08:20
Posty: 8
Moi rodzice byli przeciwni długi czas, wiadomo żyli jakimiś dziwnymi motywami przewodnimi. Jednak ja miałam chłopaka z daleka i widywaliśmy sie na weekendy, czasem kilka dni. Jednak wiadomo to wszystkiego nie ukazuje, zaręczyliśmy sie po 2 latach i myślałam, że go znam.. Zaczeliśmy załątwianie związane ze ślubem, zaczął byc bardzo nerwowy. Tuz przed slubem zamieszkaliśmy razem u kolegi, miało być chwilowo, pod jego nieobecność i.. zaczęło się. Mój niemalże idealny mężczyzna zmienił się w turana. Ostatecznie skończyło się na psychoterapii u kielczyk.pl i kilku bliznach.. Dlatego kochani WARTO zamieszkać ze sobą wcześniej, żeby nie musieć przechodzić przez to samo piekło.. Dobrze, że miałam wsparcie, bo nie wiem jakby się to skończyło.. Uczcie się na cudzych błędach.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Mieszkanie przed ślubem.
PostNapisane: 14 cze 2013, 12:42 
Offline

Dołączył(a): 14 cze 2013, 12:04
Posty: 8
Nie wyobrażam sobie zamieszkać z partnerem dopiero po ślubie! Wspólne mieszkanie to poważny sprawdzian, czy tak na prawdę się dogadujecie, lepiej się przekonać jeszcze przed ślubem ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Mieszkanie przed ślubem.
PostNapisane: 21 cze 2013, 06:31 
Offline

Dołączył(a): 31 sty 2013, 17:01
Posty: 173
Lokalizacja: Katowice
Nie rozumiem jednego - czemu tak wiele osób pisze, że "rodzice byli przeciwni"? Moim zdaniem skoro jest się dorosłą osobą, jest się w stanie samodzielnie utrzymać, to rodzice nie mają już nic do gadania. Tzn. jasne, że mogą dawać rady itd., ale na pewno nie powinni za nikogo decydować :) Ja moich nie pytałam o zgodę, po prostu wzięłam Ich na rozmowę i zakomunikowałam, że chcemy zamieszkać razem i że za jakieś 2 miesiące się wyprowadzam. Oni mieli czas przygotować się na to psychicznie, a ja robiłam swoje.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Mieszkanie przed ślubem.
PostNapisane: 21 cze 2013, 09:28 
Offline

Dołączył(a): 15 kwi 2013, 06:45
Posty: 21
A my czekamy z tym do dnia ślubu,bo jeśli to ma być ta prawdziwa nowa droga życia,to niech będzie nowa ,a nie takie przymiarki a potem pieczątka od urzędnika czy księdza.Wiem,że jestem w tym odosobniona,to dziś niemodne ,ale przecież od wieków tak było i rozwodów było mniej,niż dziś po przymiarkach i próbach wspólnego mieszkania.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Mieszkanie przed ślubem.
PostNapisane: 19 lip 2013, 06:45 
Offline

Dołączył(a): 31 sty 2013, 17:01
Posty: 173
Lokalizacja: Katowice
Ja mieszkania z moim teraz już mężem nie traktowałam jako "przymiarki" i uważam, że w tym przypadku Twoja ocena takiej sytuacji jest krzywdząca :P Ja po prostu miałam dosyć odliczania od weekendu do weekendu, chciałam z Nim być na co dzień i wierzę, że nie czeka nas rozwód dlatego, że mieszkaliśmy razem przed ślubem :D


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Mieszkanie przed ślubem.
PostNapisane: 14 sie 2013, 11:28 
Offline

Dołączył(a): 14 sie 2013, 08:04
Posty: 5
Ja ze swoim zamieszkałam.. bo tak wyszło (zostawił mnie współlokator a on był w trakcie poszukiwań mieszkania). O ślubie w ogóle jeszcze nie myślimy (w baaardzo dalekiej przyszłości), ale nie żałuję. Jego rodzice mieli obiekcje, szczególnie po nie dostaniu rozgrzeszenia podczas spowiedzi... :(


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Mieszkanie przed ślubem.
PostNapisane: 13 paź 2013, 10:43 
Offline

Dołączył(a): 27 mar 2013, 11:08
Posty: 48
Ja uważam, że powinno się mieszkać ze sobą przed ślubem-po to aby się wzajemnie poznać i aby po ślubie nie wynikła masa nieporozumień.
Zresztą ja ślub traktuję jako kolejny etap w życiu- i najchętniej wzięłabym go po jednym dziecku, wielu latach mieszkania razem itp. Nie jest to natomiast dla mnie potwierdzenie miłości i przepustka do mieszkania razem oraz posiadania tego dziecka.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów


  • Reklama

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group