suknie ślubne Warszawa


Ostatnia wizyta: Teraz jest 28 kwi 2024, 06:52


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 256 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 26  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Orkiestra czy weselny DJ...?
PostNapisane: 22 paź 2012, 20:06 
Offline

Dołączył(a): 22 paź 2012, 19:56
Posty: 3
a czy ktoś miał na weselu DJ'a i orkiestrę razem?? lub był na takiej imprezie, jak się sprawdza taki duet?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Reklama

 Tytuł: Re: Orkiestra czy weselny DJ...?
PostNapisane: 12 lis 2012, 23:18 
Offline

Dołączył(a): 15 paź 2012, 15:21
Posty: 2
Lokalizacja: Szczecin
tu jest ciężko wybrać, ale chyba zespół (orkiestra) jest czymś lepszym :) DJ nie rozkręci tak imprezy jak dobry wodzirej z zespołem :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Orkiestra czy weselny DJ...?
PostNapisane: 13 lis 2012, 20:45 
Offline

Dołączył(a): 25 paź 2012, 10:46
Posty: 5
Tylko i wylacznie orkiestra!


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Orkiestra czy weselny DJ...?
PostNapisane: 14 lis 2012, 12:52 
Offline

Dołączył(a): 15 cze 2012, 22:07
Posty: 141
Dlaczego muzyka musi być na żywo? Kto tak powiedział?
Ja oczywiście rozumiem, że to się komuś może bardziej podobać (należę do tego grona), ale bez przesady...
Byłem ostatnio na weselu, gdzie grał tylko DJ i było super - zero wycia, a przy okazji uprawiał małą wodzirejkę, więc nakręcał imprezę, gdy przygasała.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Orkiestra czy weselny DJ...?
PostNapisane: 16 lis 2012, 13:08 
Offline

Dołączył(a): 16 lis 2012, 12:42
Posty: 5
Moze rozwieje troche waszych watpliwosci.
Rodzice kochaja i nie wyobrazaja sobie wesele bez orkiestry. Wy jako mlodzi bardziej chodziliscie do klubow z dj's niz na dancingi z orkiestra. Jestescie przyzwyczajeni do mechanicznej muzyki.
Prawda jest ze jest masa orkiestr ktore zagraja wesele wysmienice. I dadza rade i wszyscy beda zadowoleni. Ale z racji ze gram na weselach jako dj powiem wam czego nie zrobia.

Nie zagraja oryginalnych utworow co dla mnie jako sluchacza jest niestety miazdzace. Beda oczywiscie probowac nawiazywac do oryginalu(lub w swojej aranzacji ciekawej zagraja) ale nie oszukujmy sie, nie bedzie to to, co znacie z radia albo telewizji, ten utwor nigdy nie bedzie brzmial tak samo i to jest dma nie dramat.
Grane utwory beda wolniejsze od oryginalow i dodatkowo ich repertuar bedzie ograniczony. Bedzie spiewal facet to nie zaspiewa wersji z zenskim vocalem i na odwrot, oczywiscie mozna wtedy podeprzec sie saksofonem z linia melodyczna ale prosze was, saksofon do dwoch numerach staje sie taki smetny ze nie da sie go sluchac.
przyklad. Jestem na weselu jako gosci i widze orkiestre z dwoma vocalami ona i on, podchodze i prosze o jedna z ulubionych do tanca moich piosenez z zona (tina i bowie"Tonight") a koles na to ze nie maja tego w repertuarze. Dla mnie dramat.
U dj'a dostaniesz wszystko o co tylko poprosisz i to w oryginale bez zadnych durnych aranzacji coverow i falszowania do mikrofonu


Porownujac dj'a i orkiestre z oryginalnoscia repertuaru do coli w whiskey. Niby cola smakuje tak samo ale jest roznica miedzy coca-cola a hoop cola. Oryginalny utwor to oryginalny utwor i nie da sie tego podrobic.
No chyba ze bedziecie miec na weselu prawdziwego wykonawce prezentowanego utworu ale to chba inne pieniadze.
Poza tym dzwiek.
Orkiestra na 99% przyjedzie z zestawem glosnikow ktore ustawia obok siebie i beda walic w sale. I jaki jest tego rezultat?? Ze ci co sa z przodu maja za glosno, w srodku jest ok a tym z tylu brakuje mocy. Dla mnie to rzecz nie do pojecia.
Zawsze jade ze sprzetem kwadro, czyli glosniki w czterech rogach sali tanecznej. A dlaczego??
Zeby wyselekcjonowac miejsce do tanczenia a pozostala czesc sal/sali zostawic z takim naglosnieniem, zeby podczas zabawy dalo sie rozmawiac a nie tak jak to sie zdarza na pewniej czesci wesel gdzie jest jedna sala do zabawy i siedzenia ze jak orkiestra zaczyna grac to nie da sie rozmawiac przy stolikach. No chyba ze parkiet jest w innym pomieszczeniu, no ale wtedy powstaje dziura bo ciocia ze stolika nie widzi jak sie bawi reszta i jest to troszeczke takie rozbijajace impreze(wiem to z doswiadczenia).
Kurde, moge wam napisac mnostwo rzeczy przeciwko dj jak i przeciwko orkiestrze. To sa gusta a o gustach sie nie dyskutuje:)
Jezeli macie jakie watpliwosci lub pytania, mozecie napisac do mnie osobiscie www@marcinpiwowar.pl
Rady dla was zawsze bede mial za darmo bo opinia o dj'ach na weselach wciaz ma latke "techno"
a to jest nie prawda i zrobie wszystko zeby to zmienic.
Post nie mial na celu nikogo obrazic tylko uwidocznic pare rzeczy jak i dac do myslenia.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Orkiestra czy weselny DJ...?
PostNapisane: 19 lis 2012, 10:23 
Offline

Dołączył(a): 15 cze 2012, 22:07
Posty: 141
Bardzo ciekawy punkt widzenia. Przy okazji racjonalny. Niestety, nie zawsze racjonalne argumenty trafiają. Popatrz kilka postów wyżej ("muzyka musi być na żywo"). Aczkolwiek tak dla sprawiedliwości napisałbyś jeszcze kilka plusów orkiestry ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Orkiestra czy weselny DJ...?
PostNapisane: 19 lis 2012, 11:22 
Offline

Dołączył(a): 16 lis 2012, 12:42
Posty: 5
autocash napisał(a):
Bardzo ciekawy punkt widzenia. Przy okazji racjonalny. Niestety, nie zawsze racjonalne argumenty trafiają. Popatrz kilka postów wyżej ("muzyka musi być na żywo"). Aczkolwiek tak dla sprawiedliwości napisałbyś jeszcze kilka plusów orkiestry ;)

jednym i tak naprawde najwaznieszym argumentem przemawiajacym za orkiestra jest pokaz na zywo, ktory moze dac wrazenie koncertu....... i interakcji miedzy goscmi a kapela na scenie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Orkiestra czy weselny DJ...?
PostNapisane: 21 lis 2012, 11:46 
Offline

Dołączył(a): 15 cze 2012, 22:07
Posty: 141
To już są dwa ;). Ja też jestem zwolennikiem DJ'a, ale nie można też tworzyć czarno-białęgo świata. Wszystko ma swoje zalety i wady. Jednak mnie zalety orkiestry nie przekonują. To tak dla jasności :)
P.S.
Nie cytuj postu, do którego się odnosisz, jeśli jest on powyżej.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Orkiestra czy weselny DJ...?
PostNapisane: 21 lis 2012, 12:37 
Offline

Dołączył(a): 16 lis 2012, 12:42
Posty: 5
P.S.
ok
Cieszy mnie coraz bardziej ze jest wiecej zwolennikow dj niz orkiestry,


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Orkiestra czy weselny DJ...?
PostNapisane: 22 lis 2012, 11:54 
Offline

Dołączył(a): 15 cze 2012, 22:07
Posty: 141
To chyba kwestia czasów. Dziś jest was więcej. Macie też lepsze możliwości techniczne. No i mentalność też gra dużą rolę.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 256 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 26  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów


  • Reklama

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group