suknie ślubne Warszawa


Ostatnia wizyta: Teraz jest 29 mar 2024, 00:46


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Kontrole ZAiKS na weselach
PostNapisane: 05 maja 2014, 09:02 
Offline

Dołączył(a): 04 maja 2014, 16:11
Posty: 2
Lokalizacja: Łódź
Co za głupota... Gdyby te pieniądze chociaż trafiały do artystów...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Reklama

 Tytuł: Re: Kontrole ZAiKS na weselach
PostNapisane: 06 maja 2014, 21:17 
Offline

Dołączył(a): 05 maja 2014, 16:58
Posty: 2
sory rozbawiło mnie to, gdzie my zyjemy...:(


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Kontrole ZAiKS na weselach
PostNapisane: 20 maja 2014, 12:11 
Offline

Dołączył(a): 20 maja 2014, 11:50
Posty: 13
Nie wpuściłabym. Przecież to nie jest państwowa instytucja. Na jakiej podstawie mieliby oni wchodzić na moje wesele i robić taki numer?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Kontrole ZAiKS na weselach
PostNapisane: 21 maja 2014, 07:38 
Offline

Dołączył(a): 24 lip 2012, 09:15
Posty: 25
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Kaś napisał(a):
Nie wpuściłabym. Przecież to nie jest państwowa instytucja. Na jakiej podstawie mieliby oni wchodzić na moje wesele i robić taki numer?


Impreza odbywa się w lokalu gastronomicznym, który prowadzi działalność gospodarczą i pracownicy mają obowiązek powitać wpuścić kontrolę z policji gospodarczej, która sprawdza nie tylko ZAIKS ale także czy DJ ma legalne utwory, czy zespół ma legalne podkłady, czy wszyscy pracownicy są legalnie zatrudnieni i pewnie jeszcze inne rzeczy. Kiedyś czytałem na innym forum ślubnym przypade, że pan młody nie wpuścił kontroli na wesele i zakończyło się to zatrzymaniem jego i DJ-a w areszcie. Temat opisywał pracownik ZAIKS-u, który przeprowadza kontrole i opisuje takie sytuacjie, aby ograniczyć fantastyczne pomysły podchmielonych organizatorów imprez.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Kontrole ZAiKS na weselach
PostNapisane: 22 maja 2014, 11:42 
Offline

Dołączył(a): 20 maja 2014, 11:50
Posty: 13
No cóż, skoro przychodzą na kontroli na taką imprezę, to powinni się liczyć z tym, że mogą być jakieś nieprzyjemności. W głowie mi się nie mieści, że ZAIKS może odwalać taki numer. Przypomina mi się pewien obrazek Hołdysa z podpisem: "Gdyby nie piraci, byłbym jak Eric Clapton" ;]

Czyli mam rozumieć, że każdy utwór jakiego słuchamy, polega tej kontroli? ZAIKS ma wyłącznośc na wszystko?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Kontrole ZAiKS na weselach
PostNapisane: 23 maja 2014, 07:24 
Offline

Dołączył(a): 24 lip 2012, 09:15
Posty: 25
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Kaś napisał(a):
Czyli mam rozumieć, że każdy utwór jakiego słuchamy, polega tej kontroli? ZAIKS ma wyłącznośc na wszystko?


To jest właśnie najdziwniejsze. Utwory są chronione prawami autorskimi przez 25 lat (pamiętamy ACTA, które chciały to do 50 lat wydłużyć). Po 25 latach teoretycznie utwór staje się "dobrem publicznym", za które nikomu nie trzeba nic płacić. Jednak ZAIKS chętnie przyjmuje te pieniądze i preznacza szczytnie na cele "statutowe". Nie miał bym nic przeciwko, ale odnośnie ZAIKS-u jest wielka afera ponieważ pochłania na swoje potrzeby 98% zebranych pieniędzy, a 2 procent oddaje autorom i kompozytorom. Dodatkowo ZAIKS to nie wszystko jest jeszcze ZPAV, STOART i wspólny twór tych organizacji nazwany OZZ ( Organizacja Zbiorowego Zarządzania ). Teoretycznie za każdą imprezę trzeba wszystkim zapłacić.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Kontrole ZAiKS na weselach
PostNapisane: 23 maja 2014, 11:45 
Offline

Dołączył(a): 23 maja 2014, 11:17
Posty: 10
Hmmm, a orientujesz się, jakie to są koszty?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Kontrole ZAiKS na weselach
PostNapisane: 23 maja 2014, 12:06 
Offline

Dołączył(a): 24 lip 2012, 09:15
Posty: 25
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Ile to kosztuje?

Wiele razy musiałem młodym parą tłumaczyć o co chodzi z tymi opłatami i le to kosztuje. Napisałem ten artykuł i w nim umieściłem tabele opłat ZAIKS-u. Proszę zwrócić uwagę, że na wesela jest -15% od podanych stawek w tabeli.

Koszty opłat można sprawdzić tutaj:
http://www.djdami.pl/porady/13-zaiks


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Kontrole ZAiKS na weselach
PostNapisane: 29 lip 2014, 14:34 
Offline

Dołączył(a): 29 lip 2014, 14:25
Posty: 4
W jakim kraju ja żyje... Coś strasznego.

Jest już podatek od deszczu. Czas na podatek od oddychania a później od życia. Po urodzeniu będziemy stopniowo zadłużani aby w wieku 18 lat iść do pracy i opłacić zaległy podatek. Oczywiście trzeba dodać do tego dług publiczny kraju ;]


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Kontrole ZAiKS na weselach
PostNapisane: 08 sie 2014, 07:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 sie 2014, 06:52
Posty: 3
@djdamian - a możesz powiedzieć skąd tę tabelkę wziąłeś ? Bo o takich kwotach to nie słyszałem. Za to co do umów z ZAIKSem to graliśmy na weselu gdzie pan młody był DJem i miał jakąś umowę, bo zapłacił ok. 30gr od osoby. A wg Twojej tabelki opłat w najlepszym wypadku wyszło by ok. 2zł/os.
I jeszcze ciekawe to dzielenie na pary, a nie na ilość osób. Co będzie jak ktoś przyjdzie sam :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów


  • Reklama

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group