suknie ślubne Warszawa


Ostatnia wizyta: Teraz jest 18 kwi 2024, 05:45


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Druhna czy druhny?
PostNapisane: 27 sty 2014, 13:12 
Offline

Dołączył(a): 05 sty 2014, 22:28
Posty: 3
A teraz z życia wzięte :) Organizowałam ślub mieszanej Pary Młodej pod względem narodowości.
No i u Pani Młodej tradycją jest mieć 10 druhen i 10 drużbów a u Pana Młodego świadków (2os.).
Myślałam, że będzie pięknie jak w amerykańskich filmach, druhny w jednakowych sukniach a panowie, wiadomo, w identycznych garniturach, no i jeszcze ci świadkowie (tu nie miałam pomysłu jak będą wkomponowani w tę dwudziestkę). Państwo Młodzi zamówili dekorację kościoła a szczególnie miejsca przeznaczonego dla nich (piękne krzesła, za nimi szklany wazon ze świecą i kwiatami oraz dekorację na każdą ławkę). Niestety czar prysł w momencie gdy, za Parą Młodą szedł tłum ludzi czyli 22 osoby "świadkujące" w przeróżnych kreacjach i fryzurach. To jeszcze nic. Przez całą mszę stali (tworząc sztuczny tłok) za krzesłami młodych zasłaniając zarówno głównych bohaterów tego wydarzenia jak i całą dekorację. Alejka między ławkami była tak wąska, że stojący w niej "druchnowie" (dwadzieścia osób!) swoimi ramionami "dotykali się" z ramionami gości zasiadających w ławkach, zatem po dekoracji ławek nie było ani śladu! tylko tłum ludzi jak na pasterce :( Wniosek: co za dużo, to nie zdrowo, i szkoda Pary Młodej oraz pieniędzy na dekorację, której nikt nie miał szansy podziwiać.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Reklama

 Tytuł: Re: Druhna czy druhny?
PostNapisane: 27 sty 2014, 13:39 
Offline

Dołączył(a): 27 sty 2014, 13:29
Posty: 1
No to faktycznie nie za fajnie , mogli inaczej to rozwiązać , albo wybrać większy kościół albo zrobić miejsce tam tylko dla świadków.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Druhna czy druhny?
PostNapisane: 18 lut 2014, 11:49 
Offline

Dołączył(a): 18 lut 2014, 11:34
Posty: 4
ja planuję świadków, tak jak nasza tradycja każe :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Druhna czy druhny?
PostNapisane: 19 lut 2014, 23:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 sie 2013, 18:27
Posty: 18
ewcia1988@interia.eu napisał(a):
Mam siostrę i 2 najlepsze koleżanki. Chciałabym aby były moje druhny tylko nie wiem czy to ni za duży problem. To chyba wymaga dużo pracy.. strój, kolor oraz partnerzy.. co sadzicie na ten temat?


To może nie wymaga tyle pracy i czasu, co środków. Umówmy się, że jeżeli chciałabyś, aby druhny były ubrane na "jedną modłę", to powinnaś im sfinansować odpowiedni strój. Nie każdemu będzie ładnie w różu albo zieleni. Pogadajcie najlepiej razem na ten temat. Niektóre panny młode płacą za materiał, z którego później krawiec szyje suknie dla druhen, w zależności od sylwetki i upodobań. Takie rozwiązanie jest naprawdę gustowne i eleganckie. Nie każmy kupować komuś sukienki, tylko dlatego, że nam się podoba, przypuszczalnie taka osoba później nigdy więcej tej kreacji nie założy.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Druhna czy druhny?
PostNapisane: 23 maja 2014, 11:33 
Offline

Dołączył(a): 23 maja 2014, 11:17
Posty: 10
Zgadzam się z tym. Ale mimo wszystko fajnie to wygląda. Mieć 2 świadków i 2 świadkowe na ślubie to mimo wszystko coś fajnego.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Druhna czy druhny?
PostNapisane: 13 sie 2014, 14:36 
Offline

Dołączył(a): 13 sie 2014, 14:23
Posty: 4
to trzeba było, żeby drużba siedziała w ławce -dziewczyny od strony Młodej, mężczyźni po stronie Młodego, np. w drugiej ławce. w pierwszej rodzice.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Druhna czy druhny?
PostNapisane: 16 sie 2014, 21:42 
Offline

Dołączył(a): 02 lip 2014, 09:24
Posty: 5
A więc ja byłam na takim weselu i to już prawie 10 lat temu.Moja młodsza siostra była wtedy nawet najmłodszą druhenką(7-8 lat) i szła z kuzynem do ołtarza. Widziałam też zdjęcia dwóch innych ślubów z mojej rodzinnej parafii,gdzie było kilka druhen i drużbów. W obu przypadkach są to małe miejscowości,więc myślę,że nie powinno być jakichś problemów z załatwieniem tego.No chyba,że jakiś wyjątkowo tradycyjny ksiądz się trafi.

____________________
To takie proste http://janrant88.wordpress.com Kliknij !


Ostatnio edytowano 04 mar 2015, 20:35 przez CherlyVip2167, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Druhna czy druhny?
PostNapisane: 19 sie 2014, 15:36 
Offline

Dołączył(a): 04 lip 2014, 10:49
Posty: 2
Stary wątek ale pewnie na czasie. Ja uważam że druhna to musi być przyjaciółka, a nie koleżanka, bo to co innego. Druhna musi być pomocna w każdej sytuacji, pilnuje porządku, logistyki całości


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Druhna czy druhny?
PostNapisane: 06 paź 2014, 21:15 
Offline

Dołączył(a): 06 paź 2014, 20:19
Posty: 8
Nie ma problemu jak ma się jedną najlepszą przyjaciółkę, jeżeli jest ich więcej warto zaprosić do drużbowania wszystkie :D miło jak w tym dniu są wokół Ciebie ukochane osoby, ja miałam na przykład cztery druhny, nie wyobrażałam sobie, żeby spośród nich wybierać, więc w ten sposób rozwiązałam swój problem:D


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Druhna czy druhny?
PostNapisane: 07 paź 2014, 09:36 
Offline

Dołączył(a): 19 wrz 2014, 12:15
Posty: 10
a przy kilku druhnach, każda ma jakieś swoje osobne zadanie czy jak to wygląda ?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów


  • Reklama

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group