suknie ślubne Warszawa


Ostatnia wizyta: Teraz jest 28 mar 2024, 17:00


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 176 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: nazwisko po ślubie
PostNapisane: 30 mar 2015, 13:48 
Offline

Dołączył(a): 19 sty 2015, 11:00
Posty: 5
Jest teraz wybór, więc kobiety mogą decydować o swoim nazwisku ale gdy są dzieci to trochę dziwnie, że mama nazywa się inaczej niż jej dziecko. Znam też rodzinę w której dzieci noszą nazwisko panieńskie matki, bo jest ładniejsze niż nazwisko ich ojca no i tatuś ma inne nazwisko niż jego dzieci co jest według mnie trochę dziwne, bo jednak dzieci powinny nosić nazwisko po ojcu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Reklama

 Tytuł: Re: nazwisko po ślubie
PostNapisane: 31 mar 2015, 10:13 
Offline

Dołączył(a): 31 mar 2015, 10:01
Posty: 2
Lokalizacja: gdańsk
Wszystko zależy od osób, które biorą ślub.
Większość moich koleżanek przyjmuje nazwisko męża, ale zdarzają się też takie, które pozostają przy swoim.
Znam też jedną parę, gdzie to mąż przyjął nazwisko żony.
W sumie, czemu nie?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: nazwisko po ślubie
PostNapisane: 15 kwi 2015, 21:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2015, 17:24
Posty: 51
Lokalizacja: Wrocław
Tak się u nas przyjęło, że kobiety przyjmują nazwisko męża. Jednak czasy się zmieniają i teraz można mieć dwa nazwiska albo nie zmieniać. Tylko czy warto tak sobie komplikować? Ja na pewno przyjmę nazwisko męża i gdy będziemy mieć dzieci, one będą miały te same nazwiska. Jak wyżej, zgadzam się, ze to trochę dziwne gdy żona, mąż i dziecko mają różne nazwiska.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: nazwisko po ślubie
PostNapisane: 23 kwi 2015, 16:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2010, 10:00
Posty: 71
Lokalizacja: Warszawa
Moim zdaniem odmienne nazwiska rodziców przy dziecku niedługo sensacji nie będą aż tak robić. Moim zdaniem jest to w porządku, ale wiadomo co człowiek to opinia. Nazwiska można połączyć, np. moja znajoma planuje tak ponieważ inaczej będzie się nazywać tak samo jak siostra swojego przyszłego męża :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: nazwisko po ślubie
PostNapisane: 23 kwi 2015, 19:56 
Offline

Dołączył(a): 15 kwi 2015, 17:10
Posty: 4
Nazwisko po ślubie dość delikatny i śliski temat;) Ja mam nazwisko dwu członowe bo nie chciałam mieć po mężu całego nazwiska z tego powodu, że mi się nazwisko mojego męża tak między nami nie podoba :) u was dziewczyny jak to było zostawiliście swoje nazwisko panieńskie i też macie nazwisko dwu członowe?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: nazwisko po ślubie
PostNapisane: 06 maja 2015, 13:33 
Offline

Dołączył(a): 06 maja 2015, 13:29
Posty: 2
Ja mam jednak konserwatywne poglądy, bo dla mnie dziecko powinno mieć nazwisko ojca, tak samo zresztą jak żona. Co innego jednak jeśli ojciec ma jakieś dziwne nazwisko lub takie przez które dzieci mogłyby na przykład być w szkole wyśmiewane wtedy można matki.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: nazwisko po ślubie
PostNapisane: 08 maja 2015, 07:04 
Offline

Dołączył(a): 23 kwi 2015, 17:16
Posty: 6
olaa8 napisał(a):
Ja mam jednak konserwatywne poglądy, bo dla mnie dziecko powinno mieć nazwisko ojca, tak samo zresztą jak żona. Co innego jednak jeśli ojciec ma jakieś dziwne nazwisko lub takie przez które dzieci mogłyby na przykład być w szkole wyśmiewane wtedy można matki.

Tego samego zdania jestem, że dziecko jak i również ja żona po ślubie powinna mieć nazwiska męża oraz ojca rodzinny :) U mnie ta tradycja jest już od wiele lat i się ją stosuję cały czas. Z pokolenia na pokolenie przekazujemy takie tradycję, że należy zostawić nazwisko męża :) Nie wiem czy to jest staroświecko czy staroświecko nie jest ale takie również mamy poglądy konserwatywne.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: nazwisko po ślubie
PostNapisane: 08 maja 2015, 16:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2010, 10:00
Posty: 71
Lokalizacja: Warszawa
Ja jestem jak najbardziej za dwu członowymi i bardzo mi się podoba idea brania nazwiska po żonie :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: nazwisko po ślubie
PostNapisane: 18 maja 2015, 13:47 
Offline

Dołączył(a): 07 kwi 2015, 20:10
Posty: 5
Chcę zostawić swoje nazwisko. To będzie dla mnie duma mieć 2 nazwiska. Nie chcę po ślubie zmieniać nazwiska bo ja zawsze rodzinę będę miała jedną i tak naprawdę mój mąż to tylko mój mąż nie muszę przejmować od niego nazwiska bo nie jestem jego własnością aby nazwisko było po nim.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: nazwisko po ślubie
PostNapisane: 18 maja 2015, 18:57 
Offline

Dołączył(a): 18 maja 2015, 18:49
Posty: 2
Ja biorę dwuczłonowe, bo nie chcę pozbyć się całkiem swojego panieńskiego nazwiska, a że mój przyszły mąż ma 6 literowe nazwisko, a ja mam 5 literowe to nie wychodzi zbyt długie. Na początku mój wybranek był przeciwny, ale przekonałam go do swojego wyboru.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 176 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów


  • Reklama

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group