suknie ślubne Warszawa


Ostatnia wizyta: Teraz jest 18 kwi 2024, 02:47


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 176 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: nazwisko po ślubie
PostNapisane: 22 cze 2010, 15:22 
Offline

Dołączył(a): 23 mar 2010, 20:42
Posty: 19
O rany, ostatnio usłyszałam, ze będę miała nieszczęśliwe małżeństwo, bo mam zamiar mieć dwa nazwiska. Nie rozumiem czemu to takie emocje wzbudza :roll:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Reklama

 Tytuł: Re: nazwisko po ślubie
PostNapisane: 09 lis 2010, 09:28 
Offline

Dołączył(a): 09 lis 2010, 09:23
Posty: 8
również mam dwu członowe nazwisko :) nie chciałam się ze swoim rozstać wiec pierwsze nazwisko jest moje a potem męza :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: nazwisko po ślubie
PostNapisane: 20 lis 2010, 10:52 
Offline

Dołączył(a): 09 mar 2010, 18:18
Posty: 16
Lokalizacja: Kraków
Ja myślę, że nazwisko jest sens zmieniać w następujących przypadkach:
- kobieta wychodzi za mąż w młodym wieku, przed rozpoczęcięm kariery zawodowej
- jej nazwisko jest brzydsze niż męża
- nie ma licznego grona znajomych i szerokiego kręgu kontaktów zawodowych
Zdecydowanie nie ma sensu zmieniac nazwiska gdy;
- wychodzi za mąż kobieta po 40 roku życia (wszyscy ją znali pod nazwiskiem Panieńskim, zmiana tylko wgeneruje zamaieszanie)
Kobietki które wychodzą za mąz po 30-tce, powinny się zastawnoić czy ich życie zawodowe nie uierpi na zmianie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: nazwisko po ślubie
PostNapisane: 02 gru 2010, 14:43 
Offline

Dołączył(a): 02 gru 2010, 14:29
Posty: 2
ja nawet przez chwilę się nie zastanawiałam... przyjęcie nazwiska męża wydaje mi się oczywistością. oboje mamy krótkie nazwiska, nieodmienne i rozpoczynające się tą samą literą. co prawda pracuje w zawodzie i certyfikaty ze szkoleń, dyplom ze studiów mam na nazwisko panieńskie ale wydaje mi się, że nie jest to duży problem... większym problemem wydaje mi się brak zmiany nazwiska... spodziewamy się dziecka i nie wyobrażam sobie, że moje dziecko będzie nosiło inne nazwisko niż ja.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: nazwisko po ślubie
PostNapisane: 02 gru 2010, 16:50 
Offline

Dołączył(a): 09 mar 2010, 18:18
Posty: 16
Lokalizacja: Kraków
Wow, ślub w styczniu - a ty migotka w którym miesiącu jestes??


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: nazwisko po ślubie
PostNapisane: 04 gru 2010, 12:32 
Offline

Dołączył(a): 04 gru 2010, 11:50
Posty: 1199
Lokalizacja: Gdańsk
Ja wybiorę nazwisko męża gdyż moje jest długie jak i jego więc dwuczłonowe odpada :( A przy samym swoim nie zostanę bo troszkę dziwnie to będzie wyglądało jak dzieci i ojciec jedno nazwisko a matka inne. Jakaś patologia hehe. Zresztą po to bierzemy ślub by być jedna rodziną pod każdym względem


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: nazwisko po ślubie
PostNapisane: 04 gru 2010, 17:23 
Offline

Dołączył(a): 03 gru 2010, 20:49
Posty: 70
Ja będę tradycjonalistką i przyjme nazwisko męża:)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: nazwisko po ślubie
PostNapisane: 04 gru 2010, 17:24 
Offline

Dołączył(a): 03 gru 2010, 17:11
Posty: 84
Ja tak samo,nawet bardziej mi sie podoba nazwisko mojego Miska niz moje :lol: :oops:
Ale inicjaly zostawiam takie same :lol: Tak jakos wyszlo ze sie nie zmienia :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: nazwisko po ślubie
PostNapisane: 04 gru 2010, 17:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 gru 2010, 15:37
Posty: 102
Lokalizacja: okolice Krakowa
Mojej znajomej znajomy również przyjął nazwisko swojej małżonki. Tłumaczyli to faktem iż ona jest osobą rozpoznawalną w środowisku (jest tłumaczem) i gdyby zmieniła nazwisko ludzie mogliby nie wiedzieć, że to ona... Wg mnie jest to troszkę dziwne, takie niemęskie.... ;| W końcu mogła mieć dwuczłonowe nazwisko- najpierw swoje, a później męża, ale cóż... Nie moja sprawa :) W końcu wszystko zależy od naszych upodobań... Skoro Pan Młody nie miał nic przeciwko, to czemu nie... Choć sama nie chciałabym, żeby mój narzeczony zmienił nazwisko na moje....
Ja osobiście jestem za dwuczłonowym nazwiskiem- nie chcę się ze swoim rozstawać, więc postanowiłam zatrzymać panieńskie i do tego dołożyć męża:D Mój narzeczony nie protestował nawet, więc tym bardziej utwierdzam się w tym przekonaniu:)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: nazwisko po ślubie
PostNapisane: 05 gru 2010, 15:27 
Offline

Dołączył(a): 04 gru 2010, 19:45
Posty: 935
Lokalizacja: Warszawa
Ja zdecydowałam, że nie zrezygnuje z mojego nazwiska i będę mieć dwuczłonowe :) A co na to wasze drugie połówki? Nie gniewają się? Zastanawiam się co po wie na to Jego rodzina....


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 176 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów


  • Reklama

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group