suknie ślubne Warszawa


Ostatnia wizyta: Teraz jest 28 mar 2024, 16:18


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 176 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: nazwisko po ślubie
PostNapisane: 22 maja 2015, 16:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2010, 10:00
Posty: 71
Lokalizacja: Warszawa
To widzę że jest coraz więcej takich decyzji. To w sumie fajne, bo nie damy naszemu nazwisku pójść w niepamięć a po prostu się je połączy.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Reklama

 Tytuł: Re: nazwisko po ślubie
PostNapisane: 28 maja 2015, 20:28 
Offline

Dołączył(a): 28 maja 2015, 20:21
Posty: 2
Chyba jednak wszystko zależy od tego o jakie nazwiska chodzi czy nie są na przykład prześmiewcze, albo za długie. Mimo wszystko nie chciałabym mieć dwuczłonowego nazwiska, które musiałabym zapisywać w trzech liniach, albo na przykład tak połączonego że do niczego by mi to nie pasowało.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: nazwisko po ślubie
PostNapisane: 29 maja 2015, 14:28 
Offline

Dołączył(a): 23 cze 2014, 19:42
Posty: 150
Myślę, że wszystko zależy od tego, jakie mamy imię i nazwisko panieńskie. Mój brat np. wziął sobie nazwisko żony.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: nazwisko po ślubie
PostNapisane: 29 maja 2015, 21:20 
Offline

Dołączył(a): 29 maja 2015, 21:09
Posty: 3
Ja długo wojowałam z moim narzeczonym o nazwisko. Był bardzo uparty na to żebym przejęła tylko jego nazwisko, ja natomiast bardzo lubię nazwisko własne. Przy oświadczynach powiedziałam mu prześmiewczo, że za niego wyjdę, ale pod warunkiem, że się zgodzi na dwuczłonowe. No i się zgodził :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: nazwisko po ślubie
PostNapisane: 02 cze 2015, 09:47 
Offline

Dołączył(a): 02 maja 2015, 11:55
Posty: 4
Ja jednak jestem za tym, żeby przyjąć nazwisko męża. Ta moda na nazwiska dwuczłonowe jakoś do mnie nie przemawia, po co się tego tak trzymać? Jedno jest wygodniejsze chyba nawet po prostu, a i tak trzeba dokonać formalności.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: nazwisko po ślubie
PostNapisane: 03 cze 2015, 07:31 
Offline

Dołączył(a): 03 cze 2015, 07:29
Posty: 3
To nie jest żadna moda przecież..To jest normalne zachowanie każdej kobiety, która jest pewna siebie i chce aby pozostało jej właśnie nazwisko takie swoje plus też nazwisko męża. Nic w tym złego nie widzę ;) Jak jak będę stała przed takim dylematem to też sobie zostawię te 2 nazwiska.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: nazwisko po ślubie
PostNapisane: 09 cze 2015, 08:41 
Offline

Dołączył(a): 31 mar 2015, 11:36
Posty: 10
Przyznam, że nie rozumiem tej mody na dwuczłonowe nazwiska. Jakoś nie jestem do tego przekonany. Całe szczęście moja narzeczona też jest tego zdania.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: nazwisko po ślubie
PostNapisane: 11 cze 2015, 14:08 
Offline

Dołączył(a): 11 cze 2015, 14:06
Posty: 1
Dla mnie podwójne nazwisko jest spoko. Równouprawnienie w końcu mamy nie? :D Ze swoim obecnym mężem walczyłam o to, żeby mieć dwa. Jakoś nie potrafiłam rozstać się ze swoim nazwiskiem i z tym, że wiele osób mnie po nim kojarzyło. Nie dałam się i teraz mam dwa:p


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: nazwisko po ślubie
PostNapisane: 12 cze 2015, 14:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2010, 10:00
Posty: 71
Lokalizacja: Warszawa
metkowa880 napisał(a):
Dla mnie podwójne nazwisko jest spoko. Równouprawnienie w końcu mamy nie? :D Ze swoim obecnym mężem walczyłam o to, żeby mieć dwa. Jakoś nie potrafiłam rozstać się ze swoim nazwiskiem i z tym, że wiele osób mnie po nim kojarzyło. Nie dałam się i teraz mam dwa:p



I bardzo dobrze :) Jeśli komuś pasuje samo nazwisko po mężu to czemu nie? A jeśli tak jak Ty, metkowa lubisz swoje i ludzie Cię kojarzą to masz pełne prawo spełnić to, że chcesz łączone :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: nazwisko po ślubie
PostNapisane: 15 cze 2015, 11:15 
Offline

Dołączył(a): 15 cze 2015, 11:12
Posty: 6
Ja osobiście uważam, że to raczej indywidalna sprawa kobiety jakie nazwisko chce nościć. Nic w tym dziwnego że, jeśli partner posiada jakieś niefajne nazwisko, aby zostać przy swoim. Nie kazałbym swojej kobiecie zmieniać nazwiska jeśli nazywałbym się np. Psikutas - wiecie o co mi chodzi. :) Miłość miłością, ale skoro już jedna osoba meczy sie z kiepskim naziwskiem to i po co druga? :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 176 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów


  • Reklama

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group