suknie ślubne Warszawa


Ostatnia wizyta: Teraz jest 18 kwi 2024, 14:14


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Koszt ślubu kościelnego
PostNapisane: 19 mar 2013, 14:17 
Offline

Dołączył(a): 31 sty 2013, 17:01
Posty: 173
Lokalizacja: Katowice
Mój narzeczony powiedział, że więcej niż 300 zł nie da, a organista może liczyć max. na 100 zł i w sumie racja, bo niby czemu Kościół ma się wzbogacać na tym, że ktoś korzysta z sakramentu, który mu przysługuje z ramienia wiary? A jak ktoś jest biedny, nie robi wesela, a chce wziąć ślub to co, też mu zaśpiewają 1000 zł? :-/


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Reklama

 Tytuł: Re: Koszt ślubu kościelnego
PostNapisane: 20 mar 2013, 15:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 mar 2013, 21:47
Posty: 5
Ja z mężem, w ogóle nie kierowaliśmy tym ile ksiądz może zażądać. Po pierwsze nie ma prawa w ogóle prosić o cokolwiek bo wykonuje swoja posługę za którą dostaje wynagrodzenie. Niestety jednak w tradycji polskiej jest tak, że płaci się przed ślubem. Mój obecny mąż był tym bardzo zdziwiony ale przygotowaliśmy niewielką kwotę 400 zł i postanowiliśmy, że ani grosza więcej nie dostanie. Spojrzał do koperty, było mu trochę nie w smak - my mieliśmy to gdzieś ;) I tak trzeba do tego podejść :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Koszt ślubu kościelnego
PostNapisane: 22 mar 2013, 14:55 
Offline

Dołączył(a): 31 sty 2013, 17:01
Posty: 173
Lokalizacja: Katowice
No chyba tak. Ja mówię, że nie ma się czym przejmować, przecież to ostatni sakrament, jaki biorę w rodzinnej parafii, każdy kolejny (np. chrzciny dziecka) będą już odbywać się w moim obecnym miejscu zamieszkania, więc co mi tam ;-))


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Koszt ślubu kościelnego
PostNapisane: 05 kwi 2013, 12:37 
Offline

Dołączył(a): 05 kwi 2013, 12:32
Posty: 7
AgaSz napisał(a):
Ja z mężem, w ogóle nie kierowaliśmy tym ile ksiądz może zażądać. Po pierwsze nie ma prawa w ogóle prosić o cokolwiek bo wykonuje swoja posługę za którą dostaje wynagrodzenie. Niestety jednak w tradycji polskiej jest tak, że płaci się przed ślubem. Mój obecny mąż był tym bardzo zdziwiony ale przygotowaliśmy niewielką kwotę 400 zł i postanowiliśmy, że ani grosza więcej nie dostanie. Spojrzał do koperty, było mu trochę nie w smak - my mieliśmy to gdzieś ;) I tak trzeba do tego podejść :)


AgaSz, a jakie wynagrodzenie ksiądz dostaje za udzielenie ślubu? Płaci mu państwo? Ma wynagrodzenie co miesięczne? Jeśli nie pracuje w szkole, to żyje tylko z tego, co dadzą mu parafianie w ramach składki, opłat za msze, itp. 400 zł to wcale nie jest niewielka kwota :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Koszt ślubu kościelnego
PostNapisane: 09 kwi 2013, 08:36 
Offline

Dołączył(a): 05 kwi 2013, 12:12
Posty: 28
Lokalizacja: Trojmiasto
Ksiądz ma swoja pensję z kurii, a to co zbierze z tacy i innych imprez idzie pewnie na odmienne przyjemności, np auto. ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Koszt ślubu kościelnego
PostNapisane: 09 kwi 2013, 10:28 
Offline

Dołączył(a): 07 kwi 2013, 12:40
Posty: 89
U nas koszt był księdzu 400zł organista 200zł .


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Koszt ślubu kościelnego
PostNapisane: 24 kwi 2013, 20:31 
Offline

Dołączył(a): 30 sty 2013, 22:18
Posty: 25
Ja też jestem za tym, żeby nie dawać za dużo, ale są niestety tacy, co się chcą pokazać ile to potrafią dać do koperty. I niestety tacy "zawyżają ceny". A niesmak u księdza po otwarciu koperty mnie osobiście przeraża. Ja bym chciała tyle zarobić w 45 minut (i niech mi o kosztach prądu nie opowiadają). Plus do tego organista osobno, kwiaty osobno i oczywiście ministrant osobno. Dramat!!!


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Koszt ślubu kościelnego
PostNapisane: 28 paź 2013, 14:53 
Offline

Dołączył(a): 11 paź 2013, 14:41
Posty: 51
Jakie kierwa koszty !?!?! Ta instytucja to powinna zrobić za darmo! Nie ma żadnych cen! Ode mnie dostaną złotówkę w kopercie darmozjady :D


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Koszt ślubu kościelnego
PostNapisane: 07 mar 2014, 12:51 
Offline

Dołączył(a): 07 mar 2014, 12:44
Posty: 49
U nas koszty są jak z kosmosu:/kościół koszt 500,00 organista 300,00 kościelny 200,00:)masakra!


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Koszt ślubu kościelnego
PostNapisane: 23 maja 2014, 11:36 
Offline

Dołączył(a): 23 maja 2014, 11:17
Posty: 10
romantycznakate napisał(a):
Mój narzeczony powiedział, że więcej niż 300 zł nie da, a organista może liczyć max. na 100 zł i w sumie racja, bo niby czemu Kościół ma się wzbogacać na tym, że ktoś korzysta z sakramentu, który mu przysługuje z ramienia wiary? A jak ktoś jest biedny, nie robi wesela, a chce wziąć ślub to co, też mu zaśpiewają 1000 zł? :-/


W mojej parafii był wcześniej ksiądz, który przeprowadziłby ceremonię za darmo, jeśli by widział, że rodzina nie dysponuje niewiadomo jakimi środkami i nie wyprawia wesela. Niestety już go nie ma. Teraz jest taki, który liczy pieniążki jak szalony. Każdy u nas bierze ślub, zjeżdżają się z miast i okolic, ponieważ u niego nie ma żadnego problemu z rozgrzeszeniem ;]


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów


  • Reklama

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group