suknie ślubne Warszawa


Ostatnia wizyta: Teraz jest 19 kwi 2024, 10:02


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Problemy z kościołem
PostNapisane: 14 gru 2010, 14:15 
Offline

Dołączył(a): 06 gru 2010, 13:53
Posty: 921
Lokalizacja: Ostrołęka
Kasia1007 napisał(a):
Ja osobiście jestem jeszcze przed załatwianiem wszystkich formalności, więc z własnego doświadczenia nie mogę nic powiedzieć, ale z doświadczenia koleżanek owszem:) Jedna z nich niestety miała problemy właśnie dlatego, że mieszkała wcześniej z narzeczonym, ale ów ksiądz ogólnie taka maruda jest;) Druga zaś znajdująca się w takiej samej sytuacji (mieszkała przed ślubem z narzeczonym) żadnych problemów nie miała. Tak, że wydaje mi się, że bardzo dużo zależy od człowieka, (księdza) jego podejścia do całej sprawy...



Dokładnie - jak jeden ksiądz nie da Ci rozgrzeszenia i będzie się o cokolwiek czepiał - idziesz po prostu do drugiego księdza i po sprawie. Popieram w 100% wypowiedź Kasi :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Reklama

 Tytuł: Re: Problemy z kościołem
PostNapisane: 14 gru 2010, 15:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:21
Posty: 815
Lokalizacja: Warszawa
ja uważam, ze takie czepianie się jest nie na miejscu. przecież nawet w religii chreścijańskiej nie można zabronić ślubu katoliczki z ateistą (przykładowo). wtedy to ta dziewczyna ślubuje przed bogiem, a dla niego to jest po prostu akt ślubu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Problemy z kościołem
PostNapisane: 14 gru 2010, 16:25 
Offline

Dołączył(a): 06 gru 2010, 13:53
Posty: 921
Lokalizacja: Ostrołęka
Zawsze znajdzie się odstępstwo od reguły - znając nasze prawo katolickie zdziałamy więcej ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Problemy z kościołem
PostNapisane: 14 gru 2010, 16:55 
Offline

Dołączył(a): 04 gru 2010, 11:50
Posty: 1199
Lokalizacja: Gdańsk
a czy po rozgrzeszenie nie idzie się do księdza który musi wydać zgodę na udzielenie ślubu w innej parafii?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Problemy z kościołem
PostNapisane: 14 gru 2010, 17:34 
Offline

Dołączył(a): 06 gru 2010, 13:53
Posty: 921
Lokalizacja: Ostrołęka
A co ma zgoda na udzielenie ślubu z rozgrzeszeniem jak masz ślub w innej parafii? Bo trochę tego nie rozumiem co to ma wspólnego ze sobą?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Problemy z kościołem
PostNapisane: 15 gru 2010, 10:32 
Offline

Dołączył(a): 04 gru 2010, 11:50
Posty: 1199
Lokalizacja: Gdańsk
no nie wiem bo slubu jeszcze nie mialam, myslalam ze moze do spowiedzi i po rozgrzeszenie trzeba isc do ksiedza ktory wyraza zgode na ten slub, czyli mam rozumiec ze mozna isc do obojetnie jakiego czy tego ktory slubu bedzie udzielal?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Problemy z kościołem
PostNapisane: 15 gru 2010, 11:53 
Offline

Dołączył(a): 06 gru 2010, 13:53
Posty: 921
Lokalizacja: Ostrołęka
Tego już musisz dowiedzieć się w swojej parafii, gdzie będziesz brała ślub. u nas np. nie ma takiego wymogu - musisz mieć po prostu podpisaną kartkę po każdej spowiedzi - jak podpisana tzn że rozgrzeszenie jest. Znajoma w innej parafii nie dostała od jednego księdza rozgrzeszenia to poszła do konfesjonału drugiego w tym samym kościele i na tej samej mszy dostała rozgrzeszenie i podpis na kartce. niekoniecznie musi byc tak że ten sam spowiada i ten sam udziela ślubu - u mnie jest 4 księży i do każdego mogę iść do spowiedzi a któryś z tej pozostałej trójki może nam ślubu udzielać


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Problemy z kościołem
PostNapisane: 15 gru 2010, 12:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:28
Posty: 558
Lokalizacja: Poznań
beti86 napisał(a):
no nie wiem bo slubu jeszcze nie mialam, myslalam ze moze do spowiedzi i po rozgrzeszenie trzeba isc do ksiedza ktory wyraza zgode na ten slub, czyli mam rozumiec ze mozna isc do obojetnie jakiego czy tego ktory slubu bedzie udzielal?



To byłoby nieracjonalne. W większosći przypadków bierze się ślub w rodzimej parafii, a mieszka zupełnie gdzieś indziej. Na ślub przyjeżdża sie kilka dni wcześniej, a nie na kazdą mszę i po to by się spowiadać u ejdnego księdza.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Problemy z kościołem
PostNapisane: 15 gru 2010, 13:34 
Offline

Dołączył(a): 06 gru 2010, 13:53
Posty: 921
Lokalizacja: Ostrołęka
Dokładnie, ale w mniejszych miejscowościach lepiej się dopytać jak dostaje się kartkę z wyznaczonymi spowiedziami - bo co dla nas nieracjonalne dla danego księdza może być oczywiste. Ale raczej opcja spowiedzi gdziekolwiek jest bardziej prawdopodobna, lepiej się jednak upewnić


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Problemy z kościołem
PostNapisane: 16 gru 2010, 14:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:21
Posty: 815
Lokalizacja: Warszawa
nie no osoba spowiednika nie jest w tym momencie ważna - ważny jest kwit, że spowiedź się odbyła rzeczywiście!


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów


  • Reklama

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group