suknie ślubne Warszawa


Ostatnia wizyta: Teraz jest 29 mar 2024, 00:04


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Problemy z kościołem
PostNapisane: 16 gru 2010, 21:05 
Offline

Dołączył(a): 06 gru 2010, 13:53
Posty: 921
Lokalizacja: Ostrołęka
no ale niestety właśnie tak jest, że wbrew pozorom to kościół właśnie stwarza największe problemy - a tak w przeliczeniu na złotówki to oni na tym najlepiej wychodzą - za niecałą godzinę dostają taką kasę, że nawet za zespół za godzinę ich pracy tyle nie wychodzi. a te "co łaska" zawsze mnie rozbraja - jak za mało to potem kazanie super się dostaje - albo tak jak u koleżanki tuż przed mszą podszedł do nich ksiądz i zapytał, czy oni jeszcze tego ślubu chcą - przy wyłączonym mikrofonie wprawdzie - ale ja to nie wiedziałam czy mam się roześmiać czy on tak na poważnie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Reklama

 Tytuł: Re: Problemy z kościołem
PostNapisane: 17 gru 2010, 11:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:21
Posty: 815
Lokalizacja: Warszawa
z tego co ja wiem, to ksiądz zawsze pyta przed ślubem młodą parę czy chcą, właśnie w drzwiach, gdy stoją sami i po cichu, przynajmniej u mnie tak jest.
pytanie w stylu: jesteście pewni? jesteście gotowi? itp to norma


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Problemy z kościołem
PostNapisane: 17 gru 2010, 13:13 
Offline

Dołączył(a): 06 gru 2010, 13:53
Posty: 921
Lokalizacja: Ostrołęka
Ok, ale to nie było pytanie w takim tonie, że się pyta to wiadomo, ale on to zrobił z premedytacją że tak powiem, bo powiedział że mogą sobie iść, a on i tak już za to pieniądze wziął więc jemu to obojętne - to chyba nie jest standardowy tekst przy młodych?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Problemy z kościołem
PostNapisane: 17 gru 2010, 13:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:28
Posty: 558
Lokalizacja: Poznań
magda0307 napisał(a):
Ok, ale to nie było pytanie w takim tonie, że się pyta to wiadomo, ale on to zrobił z premedytacją że tak powiem, bo powiedział że mogą sobie iść, a on i tak już za to pieniądze wziął więc jemu to obojętne - to chyba nie jest standardowy tekst przy młodych?



Nie wierzę, ze powiedział to z premedytacją i nadzieją, że może zrezygnują a on będzie miał godzinę wolną... bez przesady nie demonizujmy już tych ksieży, bo wpadamy ze skarajności w skrajność.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Problemy z kościołem
PostNapisane: 17 gru 2010, 14:08 
Offline

Dołączył(a): 06 gru 2010, 13:53
Posty: 921
Lokalizacja: Ostrołęka
Nie demonizuję wszystkich, ale taka akurat "czarna owca" ;) jest w mojej parafii i też może bym nie uwierzyła, jakbym tego nie słyszała na swoje własne uszy.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Problemy z kościołem
PostNapisane: 18 gru 2010, 18:23 
Offline

Dołączył(a): 04 gru 2010, 19:45
Posty: 935
Lokalizacja: Warszawa
U nas w tym roku ksiądz jak przyszedł to od razu sie spytał czy długo zamierzamy tak mieszkać bez ślubu no to odpowiedzieliśmy że już zaczęliśmy załatwiać wszystko na 2012 rok ale widać za mało mu to było bo jak wychodził to powiedział że do zobaczenia w przyszłym roku ale wielka szkoda ze do tej pory w naszym życiu jeszcze nic się nie zmieni. Strasznie mi się wtedy przykro zrobiło....


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Problemy z kościołem
PostNapisane: 22 gru 2010, 17:47 
Offline

Dołączył(a): 04 gru 2010, 11:50
Posty: 1199
Lokalizacja: Gdańsk
u nas jak narazie ksiadz nie byl przeciwko temu ze tyle czasu mieszkamy razem i dopiero teraz bierzemy slub, moze trafilismy na jakiegos wyrozumialego. mam nadzieje ze caly czas taki bedzie jak na pierwszej rozmowie, ze przed samym slubem nie wyskoczy z czyms. mysle ze juz coraz wiecej jest takich ksiezy, oni tez z czasem ida do przodu


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Problemy z kościołem
PostNapisane: 23 gru 2010, 10:41 
Offline

Dołączył(a): 04 gru 2010, 19:45
Posty: 935
Lokalizacja: Warszawa
Niestety nie wszyscy ten który był u nas w tamtym roku był taki ludzki i aż z przyjemnością czekaliśmy w tym roku na niego a ten który przyszedł (o 21,45 co moim zdaniem jest lekka przesadą) był straszny i okropny i przez niego narzeczony powiedział że w przyszłym roku na koledę on wybywa z domu


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Problemy z kościołem
PostNapisane: 23 gru 2010, 15:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:21
Posty: 815
Lokalizacja: Warszawa
no moja siostra się natknęła na takiego księdza po kolędzie co nie chciał im mieszkania poświęcic, bo żyli w grzechu i nawyzywał ją i jej (czyli też moich) rodziców, bo jak to córce pozwalają na takie zachowanie nierządnicy, itp. - uraza wielka jej została


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Problemy z kościołem
PostNapisane: 24 gru 2010, 09:58 
Offline

Dołączył(a): 04 gru 2010, 19:45
Posty: 935
Lokalizacja: Warszawa
O kurcze to nie zły przypadek dlatego właśnie ja nie mam najlepszego zdania o kościele jako instytucji


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów


  • Reklama

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group