suknie ślubne Warszawa


Ostatnia wizyta: Teraz jest 28 mar 2024, 14:53


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Terminy...Czyli ile wczesniej myslimy o slubie
PostNapisane: 14 maja 2012, 20:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 maja 2012, 19:31
Posty: 24
No w Łodzi trzeba zaklepywać sporo wcześniej. Dużo, naprawdę zależy od kościoła!


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Reklama

 Tytuł: Re: Terminy...Czyli ile wczesniej myslimy o slubie
PostNapisane: 23 lip 2012, 13:14 
Offline

Dołączył(a): 23 lip 2012, 12:59
Posty: 20
To fakt. Ja biorę ślub 15.06.2013 r., w kościele, w którym jest tylko kilka ślubów rocznie, mimo że parafia jest dość duża. Jeżeli chodzi natomiast o pozostałe formalności (sala, orkiestra, kamerzysta, fotograf, auto), to musiałam załatwić je już na początku tego roku, aby skorzystać z usług tych najlepszych firm, z którymi chciałam współpracować. Myślę, że sytuacja kształtuje się w każdym mieście inaczej.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Terminy...Czyli ile wczesniej myslimy o slubie
PostNapisane: 24 lip 2012, 10:21 
Offline

Dołączył(a): 24 lip 2012, 10:04
Posty: 1
Lokalizacja: okolice Bełchatowa
Ja planuję 28 czerwca 2014 roku. Dlatego tak wcześnie, że mam bardzo dużą rodzinę i muszę znaleźć odpowiednio dużą salę i chcę zamówić ulubionego kamerzystę i zespół. Wszystko inne zostawiam sobie na przyszły rok.
Pewne rzeczy wolę mieć załatwione dużo wcześniej, żeby wybrać to co nam się podoba a nie jest bardzo drogie.
No i oczywiście rodzice moi i mama mojego są zadowoleni że wiedzą odpowiednio wcześniej a nie zaskakujemy ich w ostatniej chwili.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Terminy...Czyli ile wczesniej myslimy o slubie
PostNapisane: 28 lis 2012, 12:33 
Offline

Dołączył(a): 28 lis 2012, 11:15
Posty: 3
my za rezerwowanie wzielismy sie w listopadzie i udalo nan sie zalatwic to co najwazniejsze. termin ustalilismy na 17 sierpnia 2013 i mamy zarezerwowana sale, orkiestre, kamerzyste, fotografa i zamiowione obraczki. na ten rok to chyba tyle zalatwien, a no i jeszcze w grudniu musimy isc do ksiedza. bedziemy miec okolo 110 gosci.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Terminy...Czyli ile wczesniej myslimy o slubie
PostNapisane: 05 sty 2013, 11:24 
Offline

Dołączył(a): 03 wrz 2012, 15:32
Posty: 2
Zaręczyliśmy się w maju 2012 i równo 3 miesiące po zaręczynach zaklepywaliśmy już salę, która była moją wymarzoną. A ślub planujemy w sierpniu 2014 roku, także z dość dużym (bo dwu letnim) wyprzedzeniem ale przynajmniej mamy to już głowy. Później podpisaliśmy umowę z zespołem no i kamerzystą. Myślę, że 1,5 roku to już jest minimum żeby zabrać się za "zaklepywanie" terminów. My zrobiliśmy to mniej więcej z takim wyprzedzeniem i jestem zadowolona, bo mamy wszystko to, co chcieliśmy. Jeśli chodzi o księdza to pewnie dopiero w drugiej połowie tego roku się wybierzemy, ale ślub będziemy brać w małej parafii więc myślę, że z tym akurat nie będzie większych problemów.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Terminy...Czyli ile wczesniej myslimy o slubie
PostNapisane: 07 maja 2013, 17:57 
Offline

Dołączył(a): 28 kwi 2013, 20:55
Posty: 80
Niestety tak już jest, że trzeba wszystko dużo wcześniej zamawiać. Trochę mnie to martwi, bo zdaje się, że mężczyźni sobie z tego nie zdają sprawy i za nim się oświadczą to jeszcze potem trzeba tyle planować :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Terminy...Czyli ile wczesniej myslimy o slubie
PostNapisane: 15 maja 2013, 16:55 
Offline

Dołączył(a): 31 sty 2013, 17:01
Posty: 173
Lokalizacja: Katowice
Nam zorganizowanie wszystkiego zajęło prawie 1,5 roku. O tyle wcześniej musieliśmy zarezerwować salę oraz zespół, troszkę później fotografa, natomiast z kościołem nie było problemu, wystarczyłoby pół roku wcześniej, ale dla bezpieczeństwa i własnego spokoju też "klepnęliśmy" termin z rocznym wyprzedzeniem. Całą resztę rzeczy da się pozałatwiać w o wiele krótszym czasie, więc gdyby nie kwestia sali, zespołu i fotografa to nie trzeba by było z takim wyprzedzeniem planować i szybciej można by się pobrać ;-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Terminy...Czyli ile wczesniej myslimy o slubie
PostNapisane: 28 sie 2013, 15:20 
Offline

Dołączył(a): 19 lip 2013, 09:05
Posty: 21
No niestety realia są takie, że dobry lokal trzeba rezerwować jakieś 1,5 roku do 2 lat wcześniej i od razu kościół, żeby jedno z drugim się zgrało.
To są te dwie kluczowe sprawy. A wszystko inne można na kilka miesięcy wcześniej rezerwować.
Ważne jest spisanie umów przedwstępnych na sale, w sytuacji w której tak wcześnie już ją sobie rezerwujemy, bo przez 2 lata to wiele może się dziać.
A to Pani z marketingu się zmieni i nie przekaże rezerwacji, a to rezerwacja wpisana nie tam gdzie powinna i właściwie to lokal niezarezerwowany będzie, a w w pozornym spokoju będziecie załatwiali kolejne sprawy.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Terminy...Czyli ile wczesniej myslimy o slubie
PostNapisane: 28 sie 2013, 20:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2013, 06:54
Posty: 14
Lokalizacja: Tarczyn
My zarezerwowaliśmy salę i kościół rok wcześniej. Nad samochodem jeszcze myślimy. Teraz pojawiło się dużo sal weselnych i lokali więc chyba nie ma już takiego ciśnienia co kilka lat temu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Terminy...Czyli ile wczesniej myslimy o slubie
PostNapisane: 03 wrz 2013, 14:23 
Offline

Dołączył(a): 02 wrz 2013, 11:15
Posty: 3
Kolega załatwił wszystko w 3 miesiące ale termin zimowy więc pewno wtedy dużo szybciej i łatwiej w lecie to już nawet do 1,5 roku


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów


  • Reklama

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group