suknie ślubne Warszawa


Ostatnia wizyta: Teraz jest 19 kwi 2024, 16:27


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Dokumenty i formalności do ślubu kościelnego - porady
PostNapisane: 06 gru 2010, 00:16 
Offline

Dołączył(a): 05 gru 2010, 00:33
Posty: 28
Lokalizacja: Szczecin, Gorzów Wlk
wyprowadziłam się ze Szczecina i nie wyobrażam sobie żeby proboszcz robił mi problemy. jak dla mnie to chore... co mu do tego... choć wiem, że koleżance robił problemy z kursem ona chodziła do niego, a jej przyszły- obecny mąż w Świnoujściu i wiecie że nie zaakceptował karteczki którą mu przyniósł :!: kazał chodzić jeszcze raz do niego i co niedzielę na 12 na jego mszy.
jestem ciekawa jak będzie ze mną mieszkam w Gorzowie, mój jest z Zielonej, a ślub będzie w okolicach Koszalina lub w Rokitnie

w Rokitnie była przyjaciółka brała ślub bez bierzmowania, ksiądz jej odpuścił :shock:

a mam pytanie o konkordatowy. jak np ktoś jest rozwodnikiem co wtedy? tzn tylko ślub cywilny miał? czy ksiądz to zobaczy? w dokumentach z urzędu jest coś na ten temat?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Reklama

 Tytuł: Re: Dokumenty i formalności do ślubu kościelnego - porady
PostNapisane: 06 gru 2010, 09:40 
Offline

Dołączył(a): 03 gru 2010, 09:50
Posty: 15
gagatka napisał(a):
wyprowadziłam się ze Szczecina i nie wyobrażam sobie żeby proboszcz robił mi problemy. jak dla mnie to chore... co mu do tego... choć wiem, że koleżance robił problemy z kursem ona chodziła do niego, a jej przyszły- obecny mąż w Świnoujściu i wiecie że nie zaakceptował karteczki którą mu przyniósł :!: kazał chodzić jeszcze raz do niego i co niedzielę na 12 na jego mszy.


To jest typowe, często tak robią...

gagatka napisał(a):
jestem ciekawa jak będzie ze mną mieszkam w Gorzowie, mój jest z Zielonej, a ślub będzie w okolicach Koszalina lub w Rokitnie


Przekonasz się jak przyjdzie Wam załatwiać te wszystkie formalności;)

gagatka napisał(a):
w Rokitnie była przyjaciółka brała ślub bez bierzmowania, ksiądz jej odpuścił :shock:


To był wyjątek, żaden ksiądz czegoś takiego nie odpuści;)

gagatka napisał(a):
a mam pytanie o konkordatowy. jak np ktoś jest rozwodnikiem co wtedy? tzn tylko ślub cywilny miał? czy ksiądz to zobaczy? w dokumentach z urzędu jest coś na ten temat?


Jeśli tylko cywilny to nie ma problemu, aczkolwiek ksiądz może sobie nosem pokręcić i coś tam podopytywać;))


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Dokumenty i formalności do ślubu kościelnego - porady
PostNapisane: 06 gru 2010, 09:53 
Offline

Dołączył(a): 04 gru 2010, 11:50
Posty: 1199
Lokalizacja: Gdańsk
My wszystkie formalności załatwiamy w Gdańsku a ślub bierzemy w mojej rodzinnej miejscowości. Zapytałam się księdza z Gdańska ile to wszystko będzie kosztowało powiedział "co łaska" ale średnio powinniśmy dać chociaż połowę tego co damy księdzu,który udzieli ślubu. I powiedział, że to on odwala cała robotę a dostanie najmniej :/


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Dokumenty i formalności do ślubu kościelnego - porady
PostNapisane: 07 gru 2010, 14:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:28
Posty: 558
Lokalizacja: Poznań
Ja mam nadzieję, że nam nie bedzie robił problemow, bo generlanie proboszcz rzuca takie teksty" ale czy ja wiem, czy ona tam chodzi do kościoła...czy nie mieskzaja razem'.. (nie mieszkam w miejscu zameldownaia"... robi ze wszystkiego problem.
Dobrze, ze nauki przedmałżeńskie załatwiłam jeszcze w LO-mam z głowy...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Dokumenty i formalności do ślubu kościelnego - porady
PostNapisane: 07 gru 2010, 14:59 
Offline

Dołączył(a): 03 gru 2010, 09:50
Posty: 15
No właśnie, księża tak sobie lubią... Jakby rzucał takimi tekstami to zawsze możesz zrobić poważną minę i powiedzieć, że jakbyś żyła w grzechu i nie chodziła do kościoła to po co miałabyś brać ślub kościelny, przecież to świętokradztwo!! Na pewno zrobi wielkie oczy;))


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Dokumenty i formalności do ślubu kościelnego - porady
PostNapisane: 07 gru 2010, 15:06 
Offline

Dołączył(a): 04 gru 2010, 11:50
Posty: 1199
Lokalizacja: Gdańsk
Złośnica napisał(a):
Ja mam nadzieję, że nam nie bedzie robił problemow, bo generlanie proboszcz rzuca takie teksty" ale czy ja wiem, czy ona tam chodzi do kościoła...czy nie mieskzaja razem'.. (nie mieszkam w miejscu zameldownaia"... robi ze wszystkiego problem.
Dobrze, ze nauki przedmałżeńskie załatwiłam jeszcze w LO-mam z głowy...


ale wszystkie formalności załatwiasz w miejscu zamieszkania a nie zameldowania


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Dokumenty i formalności do ślubu kościelnego - porady
PostNapisane: 07 gru 2010, 15:49 
Offline

Dołączył(a): 03 gru 2010, 09:50
Posty: 15
beti86 napisał(a):
ale wszystkie formalności załatwiasz w miejscu zamieszkania a nie zameldowania


Nie do końca, jeśli chce wziąć ślub w miejscu zameldowania, a mieszka gdzie indziej, to tylko zapowiedzi w miejscu zamieszkania są załatwiane. Dokumenty z chrztu i bierzmowania są brane z parafii, w której się to odbyło, zwykle to jest w okolicy miejsca zameldowania (choć ze mną było inaczej). Więc ksiądz może mieć wątpliwości, czy aby narzeczeni skoro nie chodzą do kościoła do jego parafii, bo mieszkają gdzie indziej, nie żyją razem i czy chodzą do kościoła, a nie da się tego za bardzo udowodnić, powiedzmy że w pewien sposób poświadczają to zapowiedzi z miejsca zamieszkania. Bo ksiądz nie wygłosi zapowiedzi raczej, jeśli się go nie przyjmuje po kolędzie czy jeśli nie widuje w kościele (może to wszystko mieć i zwykle ma wpisane w księgach parafialnych). Teoretycznie za każdą przeprowadzką powinno się udawać do księdza proboszcza w nowej parafii i wpisywać się jako parafianin, bo potem mogą być np. problemy przy ślubie czy chrzcie dziecka.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Dokumenty i formalności do ślubu kościelnego - porady
PostNapisane: 09 gru 2010, 13:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:21
Posty: 815
Lokalizacja: Warszawa
Złośnica napisał(a):
Ja mam nadzieję, że nam nie bedzie robił problemow, bo generlanie proboszcz rzuca takie teksty" ale czy ja wiem, czy ona tam chodzi do kościoła...czy nie mieskzaja razem'.. (nie mieszkam w miejscu zameldownaia"... robi ze wszystkiego problem.
Dobrze, ze nauki przedmałżeńskie załatwiłam jeszcze w LO-mam z głowy...


Jak to w LO?? zauki w liceum?? to tak w ogóle można??? planowałaś wtedy ślu czy tak przyszło Ci do głowy?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Dokumenty i formalności do ślubu kościelnego - porady
PostNapisane: 09 gru 2010, 13:58 
Offline

Dołączył(a): 04 gru 2010, 11:50
Posty: 1199
Lokalizacja: Gdańsk
w moim przypadku jeśli się chodziło na lekcje religii w LO to na koniec otrzymywało się takie zaświadczenie, lekcje religii były tak prowadzone jak nauki przedmałżeńskie


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Dokumenty i formalności do ślubu kościelnego - porady
PostNapisane: 14 gru 2010, 09:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:21
Posty: 815
Lokalizacja: Warszawa
ach...wszystko jasne, to już wiem dlaczego się nie załapałam - jestem 85 :P
no a tak na poważnie, to tak jak już mówiłam szkoda mi czasu na te nauki...
a wracając do tematu formalności kościelnych to u nas ksiadz dał mi dokładną rozpiskę co kiedy i gdzie mam załatwić i ile czasu poświęcić (łącznie z telefonem potwierdzającym datę i termin slubu)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów


  • Reklama

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group