suknie ślubne Warszawa


Ostatnia wizyta: Teraz jest 28 mar 2024, 10:59


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Warto spisać intercyzę?
PostNapisane: 23 lip 2015, 09:11 
Offline

Dołączył(a): 11 mar 2015, 10:54
Posty: 50
Co myślicie o takim rozwiązaniu?
Warto waszym zdaniem spisać intercyzę? Jestem ciekawa czy dużo osób się na coś takiego decyduje.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Reklama

 Tytuł: Re: Warto spisać intercyzę?
PostNapisane: 23 lip 2015, 20:34 
Offline

Dołączył(a): 26 sty 2014, 11:58
Posty: 96
Rzeczywiście coraz więcej par decyduje się na takie rozwiązanie i wydaje mi się, że jeśli to ma chronić obie strony, to warto wziąć je pod uwagę.
Wcześniej jednak zróbcie rozeznanie. Możecie też zapytać jakiegoś prawnika o poradę, czy wejść na jakieś prawnicze forum. Tu: http://uwazaj.pl/ widziałam, że można wysłać zapytanie do prawnika, więc to coś w stylu porady online - może tam znajdziesz jakąś podpowiedź.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Warto spisać intercyzę?
PostNapisane: 24 lip 2015, 17:56 
Offline

Dołączył(a): 07 lip 2015, 13:46
Posty: 3
Intercyzę warto spisać wtedy, kiedy jesteście ludźmi zamożnymi, albo kiedy jest duża różnica w majątku i statusie społecznym. Trzeba jednak dodać, że nie trzeba podpisywać intercyzy, jeżeli chodzi o to, by zachować swój przedmałżeński dorobek. Z mocy prawa pozostaje on częścią majątku odrębnego małżonka


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Warto spisać intercyzę?
PostNapisane: 02 sie 2015, 15:28 
Offline

Dołączył(a): 26 lip 2015, 12:53
Posty: 6
Jeśli Wasz status społeczny różni się, możecie to zrobić. Jednak lepiej jest poruszyć ten temat delikatnie, aby nie było to niemiłe dla "uboższego" małżonka.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Warto spisać intercyzę?
PostNapisane: 03 sie 2015, 13:03 
Offline

Dołączył(a): 03 sie 2015, 11:05
Posty: 8
Jak najbardziej warto, potem rozwiązuje to wiele problemów - chociażby problem odpowiedzialności za długi drugiego małżonka.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Warto spisać intercyzę?
PostNapisane: 13 sie 2015, 23:21 
Offline

Dołączył(a): 16 lip 2015, 16:16
Posty: 2
Moi teściowie stawali na uszach, żeby mój mąż podpisał ze mną intercyzę, o czym dowiedziałam się dużo później. Nawet nie podjął ze mną takiego tematu. Po ślubie zaczęli go namawiać na rozdzielność majątkową, bo nie mogli mnie i nadal nie mogą znieść. Jak na razie i to nie wypaliło.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Warto spisać intercyzę?
PostNapisane: 18 sie 2015, 10:22 
Offline

Dołączył(a): 18 sie 2015, 09:12
Posty: 2
Nie mam intercyzy, a mam spory majątek. Małżeństwo wiąże się z zaufaniem i w kwestii finansowej także powinnyśmy ufać.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Warto spisać intercyzę?
PostNapisane: 29 sie 2015, 19:56 
Offline

Dołączył(a): 29 sie 2015, 14:08
Posty: 59
W przypadku dużej różnicy majątków intercyza ma sens, przede wszystkim dla osoby, która w związku jest lepiej usytuowana. Zabezpiecza to jej interesy.Jednakże zaufanie w związku to podstawa, może jest to też fajny test.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Warto spisać intercyzę?
PostNapisane: 31 sie 2015, 11:30 
Offline

Dołączył(a): 31 sie 2015, 10:33
Posty: 1
Trochę dla mnie to sprzeczne z ideą małżeństwa. Po co brać ślub jeśli nie ufamy partnerowi?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Warto spisać intercyzę?
PostNapisane: 15 wrz 2015, 10:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2015, 13:05
Posty: 26
Nie wyobrażam sobie, żeby spisywać przed ślubem intercyzę. Jeśli nie ufacie komuś i macie podejrzenia, że jest zainteresowany Waszym majątkiem a nie Wami to po co w ogóle bierzecie ślub? Ślub powinien być aktem największego zaufania do drugiego człowieka z którym chcemy związać się na całe życie i współdzielić z nim wszystko co posiadamy oraz wszystko co przeżywamy. Widzę, że w dzisiejszych czasach ludzie mają jakąś inną definicję małżeństwa...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów


  • Reklama

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group