suknie ślubne Warszawa


Ostatnia wizyta: Teraz jest 28 mar 2024, 17:37


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Koszt ślubu kościelnego
PostNapisane: 02 sty 2011, 11:50 
Offline

Dołączył(a): 04 gru 2010, 19:45
Posty: 935
Lokalizacja: Warszawa
Ja nie chciałabym ucinać kazania bo dla mnie ma ono dużą wartość chyba że będzie ono naprawdę nie na miejscu ale to już w najgorszym wypadku. Lepszą opcją jak dla mnie jest nagranie go na nasza płytę a pominiecie w pozostałych które będziemy pożyczać gościom


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Reklama

 Tytuł: Re: Koszt ślubu kościelnego
PostNapisane: 02 sty 2011, 14:48 
Offline

Dołączył(a): 04 gru 2010, 18:22
Posty: 161
też mi się wydaje ze to dobre wyjście ;) mam nadzieje że ksiądz nic nudnego nie będzie mówił... a on jest do tego zdolny ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Kazanie na ślubie
PostNapisane: 05 sty 2011, 16:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:21
Posty: 815
Lokalizacja: Warszawa
nie wiem co Wy z tym kazaniem...jakie bedzie takie bedzie ja wolałabym słabe kazanie za 200zł niż piękne za 500zł, no ale to już moja opinia. poza tym myślicie, że jakość kazania rzeczywiście zależy od pieniędzy??? bo ja myślę, że od umiejętności księdza i jego chęci

ale skoro już mowa o tych kazaniach ładnych i brzydkich, stosownych do okazji i niestosownych, to chciałabym wiedzieć jakiego kazania byście sobie życzyły? coś o rodzinie? potomstwie? miłości?
i jak klasyfikować takie tematy, których nie powinno być?właśnie! o czym księża nie powinni mówić???


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Kazanie na ślubie
PostNapisane: 05 sty 2011, 19:47 
Offline

Dołączył(a): 06 gru 2010, 13:53
Posty: 921
Lokalizacja: Ostrołęka
przede wszystkim w kazaniu powinno być dużo o miłości, małżeństwie, wychowywaniu dzieci w zgodzie, o odpowiedzialności za nie, o tym że za kilka lat nie będziemy już tak ładnie i młodo wyglądać jak w tym dniu, ale że nasze uczucie powinno wzrastać z każdym dniem :) że powinniśmy się wspierać, itp :)
temat tabu na kazaniu - polityka!


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Kazanie na ślubie
PostNapisane: 05 sty 2011, 20:12 
Offline

Dołączył(a): 04 gru 2010, 19:45
Posty: 935
Lokalizacja: Warszawa
Również uważam że n żadnym kazaniu nie powinno być mowy o polityce a na weselu szczególnie. Ja chciałabym żeby ksiądz powiedział ze jesteśmy już tak długo razem i że bardzo cieszymy się ze w końcu będziemy mogli nazywać się mężem i zona stworzyć własna rodzinę itd wiem że jest to raczej niewykonalne ale jestem dumna z tego że tyle lat nam już minęło i czekam na kolejne :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Kazanie na ślubie
PostNapisane: 05 sty 2011, 20:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:21
Posty: 815
Lokalizacja: Warszawa
temat tabu - to nie temat zabroniny do rozmowy, tylko taki o którym sie nie mówi, z uwagi na tzw. "zmowe milczenia", to tak dla doprezyzowania tematu :)

a kontynuujac temat kazania to uważam, że najlepsze kazanie to szybkie kazanie, bo na swoim slubie raczej nie bedę sie koncentorwala nad jego treścią, tylko bedę czekala na to co najwazniejsze - czyli przysięgę małżeńską i wymianę obrączek :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Kazanie na ślubie
PostNapisane: 05 sty 2011, 21:52 
Offline

Dołączył(a): 06 gru 2010, 13:53
Posty: 921
Lokalizacja: Ostrołęka
oj czepiasz się KSN takich drobnych szczegółów :P (mam tu na myśli "tabu" ;P)
fakt - krótkie kazanie - ale jednak się go słucha - znaczy przynajmniej wnioskuję tak po rozmowie z tymi co już brali ślub - może czasem przez mgłę ale jednak się słuch - żeby właśnie nie usnąć na kazaniu albo nie przegapić przysięgi ;) a jak jest kazanie mówione z sensem to aż się chce go słuchać, na jednym jak zakonnik prowadził ślub to nawet śmiech było słychać - takie dobre to kazanie było, że wszyscy z przyjemnością go słuchali :) i pamiętają do dziś :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Kazanie na ślubie
PostNapisane: 05 sty 2011, 22:07 
Offline

Dołączył(a): 04 gru 2010, 19:45
Posty: 935
Lokalizacja: Warszawa
Pomimo że niebardzo lubię instytucje kościoła to kilka razy dane mi było usłyszeć kazanie mówione z powołania i jest to naprawdę coś pięknego. Każdej młodej parze życzę żeby ich ksiądz potrafił wzruszyć i rozśmieszyć i gości i głównych zainteresowanych. Kazanie powinno być takie żeby każdy mógł odnieść je do siebie i żeby trafiało w serce a nie na języki.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Kazanie na ślubie
PostNapisane: 05 sty 2011, 22:27 
Offline

Dołączył(a): 06 gru 2010, 13:53
Posty: 921
Lokalizacja: Ostrołęka
dokładnie :) właśnie w tej sytuacji co opisałam powyżej im się poszczęściło, bo przejazdem w parafii był u nich właśnie zakonnik i on prowadził pięknie całą ceremonię, jemu sprawiało to widoczną radość no i uczestnikom także :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Kazanie na ślubie
PostNapisane: 05 sty 2011, 22:33 
Offline

Dołączył(a): 04 gru 2010, 19:45
Posty: 935
Lokalizacja: Warszawa
A jak to jest kiedy sami nie wybieramy sobie księdza? przydzielają nas do jakiegoś konkretnego czy do ostatniej chwili nie wiadomo kto będzie odprawiał mszę?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów


  • Reklama

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group