suknie ślubne Warszawa


Ostatnia wizyta: Teraz jest 28 mar 2024, 15:53


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: INTERCYZA
PostNapisane: 21 gru 2010, 18:29 
Offline

Dołączył(a): 04 gru 2010, 19:45
Posty: 935
Lokalizacja: Warszawa
Ja to bym wolała mieć wszystko wspólne ale on strasznie chce żeby dom był tylko na mnie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Reklama

 Tytuł: Re: INTERCYZA
PostNapisane: 21 gru 2010, 21:19 
Offline

Dołączył(a): 04 gru 2010, 11:50
Posty: 1199
Lokalizacja: Gdańsk
moze chce wlasnie dac do zrozumienia ze jest z toba z milosci a nie dla domu czy pieniedzy, uszanuj jego decyzje i ciesz sie ze masz takiego mezczyzne, a papierek chyba zawsze mozna zmienic


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: INTERCYZA
PostNapisane: 21 gru 2010, 22:26 
Offline

Dołączył(a): 06 gru 2010, 13:53
Posty: 921
Lokalizacja: Ostrołęka
intercyzy nie zmienisz ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: INTERCYZA
PostNapisane: 21 gru 2010, 22:34 
Offline

Dołączył(a): 04 gru 2010, 11:50
Posty: 1199
Lokalizacja: Gdańsk
Intercyza nie jest dokumentem wiążącym małżonków na całe życie. Mogą oni zmienić treść umowy bądź w dowolnym czasie ją rozwiązać. Z chwilą rozwiązania intercyzy między małżonkami powstaje system wspólności ustawowej.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: INTERCYZA
PostNapisane: 22 gru 2010, 09:27 
Offline

Dołączył(a): 06 gru 2010, 13:53
Posty: 921
Lokalizacja: Ostrołęka
a to przepraszam, wcześniej było inaczej. ale teraz właśnie sobie przeczytałam całość o intercyzie a nie tylko fragment, który dodałaś, po zmianie to już nie jest intercyza, tylko wspólność majątkowa


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: INTERCYZA
PostNapisane: 29 gru 2010, 19:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:21
Posty: 815
Lokalizacja: Warszawa
"odrębość majatkowa może być korzystna:
- gdy małzonek wpada w tarapaty finansowe i nie bedzie mógl regulować swoich zobowiazań finansowych na bieżąco;
- gdy jedno ze wspołmałżonków jest nieuczciwe wobec drugiego (np. zalega ze spłaceniem rat);
- bo masz upożądkowaną sytuację finansową, nawet gdy dojdzie do rostania nie będzie kłótni o majatek;
- bo twój majątek jest zabezpieczony w przypadku dlugów lub bankructwa współmałżonka"

"intercyza nie jest korzystna:
- posiadając odrebność majatkową trzeba rozliczać się samodzielnie przed US;
- gdy małżeństwo chce wziąść kredyt, wspólnie małżonkowie mają większą zdolność kredytową;
- jesli stracisz pracę mozesz liczyć na zarobki męża lub żony"


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: INTERCYZA
PostNapisane: 18 gru 2013, 11:25 
Offline

Dołączył(a): 15 cze 2012, 22:07
Posty: 141
Bardzo trudno zaakceptować mi myślenie "małżonek wpada w kłopoty finansowe". Jak dla mnie, to po ślubie stajemy się rodziną i to rodzina (jako całość) wpada w kłopoty finansowe, a nie tylko jeden z jej członków. I powinno się być w tym razem (bo to jest właśnie to "...i na złe").
Oczywiście wszystko to przy założeniu, że dobrze poznaliśmy tę drugą stronę i jest ona wobec nas uczciwa.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: INTERCYZA
PostNapisane: 23 maja 2014, 11:31 
Offline

Dołączył(a): 23 maja 2014, 11:17
Posty: 10
Cieszę się, że ludzie mają jeszcze takie tradycyjne podejście. "Rodzina" itp. itd. Niestety teraz wszystko staje na głowie ;] Ludzieś ze sobą razem, ale jednak osobno. Przykro na to patrzeć. Ale nic na to nie można poradzić.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: INTERCYZA
PostNapisane: 12 cze 2015, 10:55 
Offline

Dołączył(a): 12 cze 2015, 10:45
Posty: 3
Niezależnie od poziomu zarobków zdecydowałabym się na intercyzę. W obecnej sytuacji zarabiam nieco więcej od partnera więc siłą rzeczy, chciałabym aby intercyza była spisana. Partner nie ma z tym problemu. W dzisiejszych czasachnigdy nic nie wiadomo, lepiej nie obudzić się z ręką w nocniku. Miłość miłością, ale trzeba niesety spojrzeć z realizmem na pewne kwestie i wiąć pod uwagę wszelkie ewentualności.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: INTERCYZA
PostNapisane: 22 mar 2016, 09:39 
Offline

Dołączył(a): 21 mar 2016, 15:33
Posty: 4
Ja nie mam z tym problemu. Intercyza to takie pragmatyczne i dobre moim zdaniem. Życie to nie bajka, lepiej dmuchać na zimne.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów


  • Reklama

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group