suknie ślubne Warszawa


Ostatnia wizyta: Teraz jest 27 kwi 2024, 10:40


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Nauki przedmałżeńskie
PostNapisane: 13 gru 2010, 09:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:28
Posty: 558
Lokalizacja: Poznań
radamasntys napisał(a):
Złośnica napisał(a):
Mam podobnie-on wie lepiej. Ale niestety przy ceremonii kościelnej trzeba przez to przebrnąć...


wcale nie :D powiedzmy 8 lat temu ja nie przebrnełam przez to i juz mam nadzieje nie bedzie mi dane :D


jak to?! NIE MIELIŚCIE NAUK PRZEDMAŁŻEŃSKICH??


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Reklama

 Tytuł: Re: Nauki przedmałżeńskie
PostNapisane: 13 gru 2010, 10:12 
Offline

Dołączył(a): 04 gru 2010, 11:50
Posty: 1199
Lokalizacja: Gdańsk
Złośnica napisał(a):

wcale nie :D powiedzmy 8 lat temu ja nie przebrnełam przez to i juz mam nadzieje nie bedzie mi dane :D


jak to?! NIE MIELIŚCIE NAUK PRZEDMAŁŻEŃSKICH??[/quote]
może 8 lat temu ksiądz przymrużył na to oko teraz jest to nieuniknione


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Nauki przedmałżeńskie
PostNapisane: 13 gru 2010, 11:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:21
Posty: 815
Lokalizacja: Warszawa
fakt, 10 lat temu mój brat załatwił z księdzem problem nauk, po prostu z nim pogadał i dostał zaświadczenie, że nauki odbył. dziś to nie przejdzie :(
nie wiem po co kościół tak strasznie nalega na te nauki...?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Nauki przedmałżeńskie
PostNapisane: 13 gru 2010, 11:16 
Offline

Dołączył(a): 04 gru 2010, 11:50
Posty: 1199
Lokalizacja: Gdańsk
Tez sama nie wiem po co, ale myślę, żeby co niektorych do tego przygotować duchowo aby zrozumieli naprawde co to małżeństwo a nie tylko ze kobieta ma prac, sprzątać i gotować


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Nauki przedmałżeńskie
PostNapisane: 13 gru 2010, 12:50 
Offline

Dołączył(a): 04 gru 2010, 19:45
Posty: 935
Lokalizacja: Warszawa
Myślę że jak się dobrze poszuka to znajdzie się takiego księdza, który wystawi takie lewe zaświadczenie tylko czy to naprawdę jest taki problem pojawić sie kilka razy w kościele chociażby po to żeby poznać księdza.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Nauki przedmałżeńskie
PostNapisane: 13 gru 2010, 13:57 
Offline

Dołączył(a): 04 gru 2010, 11:50
Posty: 1199
Lokalizacja: Gdańsk
ja osobiście bym nie chciała lewego zaświadczenia sumienie by mnie za bardzo gryzło, a też głupio iść do księdza i zapytać czy mi wystawi takie coś


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Nauki przedmałżeńskie
PostNapisane: 13 gru 2010, 14:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:28
Posty: 558
Lokalizacja: Poznań
beti86 napisał(a):
ja osobiście bym nie chciała lewego zaświadczenia sumienie by mnie za bardzo gryzło, a też głupio iść do księdza i zapytać czy mi wystawi takie coś



jak sie nie ma czasu na chodzenie na takie nauki to to nie ejst kwestia sumienia. U nas pewnie byłby problem ze zgraniem się. On ma wyjazdy,a ja czasem późnbo wracam z pracy...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Nauki przedmałżeńskie
PostNapisane: 13 gru 2010, 15:48 
Offline

Dołączył(a): 04 gru 2010, 19:45
Posty: 935
Lokalizacja: Warszawa
W dzisiejszych czasach wszystko można załatwić. Jedni z tego korzystają a inni nie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Nauki przedmałżeńskie
PostNapisane: 14 gru 2010, 17:47 
Offline

Dołączył(a): 06 gru 2010, 13:53
Posty: 921
Lokalizacja: Ostrołęka
Katorii napisał(a):
U nas też tak jest że ja mam a narzeczony nie ale nawet jak ksiądz nam nie każe chodzi we dwójkę i tak pójdziemy razem bo raz że to raźniej a dwa później by mi narzeczony wciskał że ksiądz powiedział ze żony mają wielbic i dogadza swojemu mężowi a mężowie nie plątac się pod nogami kiedy żony sprzątają :)




hahaha dobre ;) niezły szantaż hehe - ja miałam te nauki ze świetnym księdzem na religii, więc nie wiem czy ich więcej potrzebuję ;) mój też ma więc zostaje tylko poradnia rodzinna :)

Bardzo mile wspominam te nauki, chciałabym nawet żeby ten ksiądz udzielił nam ślubu, ale biskup przeniósł go do siebie i on teraz zajmuje się rozwodami kościelnymi. Na prawdę takich księży to powinno być jak najwięcej - można z nim było podyskutować na wszystkie tematy, nawet aż się czasem czerwienił takie tematy wychodziły na światło dzienne właśnie związane z małżeństwem, ślubem, wychowywaniem dzieci. a takie nauki, oby je tylko odklepać bo nudny ksiądz to są bez sensu - bo to tak jak w szkole - zakuć zaliczyć zapomnieć - a w końcu nie o to w naukach przedmałżeńskich chodzi


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Nauki przedmałżeńskie
PostNapisane: 22 gru 2010, 18:21 
Offline

Dołączył(a): 04 gru 2010, 11:50
Posty: 1199
Lokalizacja: Gdańsk
ale z tego co wiem to ksiedza mozecie miec z innej parafii, nawet mozecie sobie wybrac z konca Polski tylko on musi wyrazic na to zgode i przyjechac, tak mi powiedzial moj ksiadz


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów


  • Reklama

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group