suknie ślubne Warszawa


Ostatnia wizyta: Teraz jest 28 mar 2024, 17:31


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Karteczki z imieniem i nazwiskiem
PostNapisane: 14 gru 2010, 01:21 
Offline

Dołączył(a): 06 gru 2010, 13:53
Posty: 921
Lokalizacja: Ostrołęka
KSN napisał(a):
Złośnica napisał(a):
Byłam ostatnio na weselu z karteczkami. Wcześniej byłam za takim rozwiązaniem,a le teraz mam powazne watpliwości. Na początku wesela rozpoczyna się gonitwa i przeglądanie karteczek by znaleźć swoje nazwisko, a później okazuje się, że siedzisz tam, gdzie nie chcesz siedzieć. Ja np. miałabym siedzieć na przeciwko swoich rodziców i koło babć! moje siostry natomiast na drugim końcu sali... Strszanie to było rozwiązane, a większosć gosci byłą niezadowolona... wiec rozpoczeło sie zamienianie meijscami... nie polecam!


ja mam zgoła inne doświadczenia z usadzaniem - wszyscy na weselu mojej siostr chwalili pomysł - nikt się nie rzucał na zajmowanie miejsc itp.
ale fakt, że nad listą gości to moja siostra siedziała już miesiądz przed slubem i myślała nad usaadzeniem, a na dzień przed slubem, gdy umieszczała etykiety, wedłu listy, którą uaktualniała milion razy, to i tak nałożyła jeszcze poprawki, które nasunął jej mój tato! także nad tym trzeba się bardzo dobrze zastanowić i usadzić ludzi koło osób, które znają, a jeśli nie znają nikogo to przy osobach z podobnej grupy wiekowej.
jeśli rozsądnie do tego podejdziemy to uważam to za bardzo dobry pomysł
poza tym trzeba wziąć pod uwagę sytuację, gdy nie ma karteczek i cała rodzina chce siąść koło siebie i zawsze brakuje tego jednego krzesła, itp




moja rodzina to standardowo siada razem i problemu nie ma - stoły są duże więc i problemu nie ma, gorzej przy takich 10-cio osobowych okrągłych. a przy nas ok. 20 osób po stronie młodej i drugie tyle po stronie młodego może siedzieć osób i chcemy żeby to byli nasi kuzyni i rodzeństwo ze znajomymi a jak wyjdzie zobaczymy :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Reklama

 Tytuł: Re: Karteczki z imieniem i nazwiskiem
PostNapisane: 14 gru 2010, 08:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:28
Posty: 558
Lokalizacja: Poznań
Nie twierdzę, ze może być to do konca zły pomysł, ale na pewno trzeba poważnie zastanowić się nad każdą osobą... być może poprosić kilkanaście osob o zdanie. Jest to ryzykowne przedsiewziecie dlatego każdy szczegół trzeba rozplanować, bo moze być wtopa..


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Karteczki z imieniem i nazwiskiem
PostNapisane: 14 gru 2010, 09:11 
Offline

Dołączył(a): 04 gru 2010, 11:50
Posty: 1199
Lokalizacja: Gdańsk
U mnie w rodzinie jakoś nigdy karteczek nie było i nigdy nie wychodziło z tego jakieś zamieszanie, każdy usiadł gdzie ma ochotę i był zadowolony.Chodzi o to, że winietki nie są staropolskim zwyczajem i nie mają nic wspólnego z naszą tradycją. Moda na winietki wzięła się z Anglii, potem przedarła sie do USA no i teraz króluje w Polsce.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Karteczki z imieniem i nazwiskiem
PostNapisane: 14 gru 2010, 11:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:21
Posty: 815
Lokalizacja: Warszawa
no tak ale wiele rzeczy nie jest naszym staropolskim obyczajem? a biała suknia? kiedyś panny ubierał się w regionalne stroje!, a prowadzenie pod ołtarz przez tatę? to nie nasza tradycja.
według mnie jeśli zwyczaj jest dobry to można go pożyczyć - ja tak właśnie zrobię, ale każdy może mieć swoje zdanie!


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Karteczki z imieniem i nazwiskiem
PostNapisane: 14 gru 2010, 12:08 
Offline

Dołączył(a): 06 gru 2010, 13:53
Posty: 921
Lokalizacja: Ostrołęka
Właśnie o to chodzi. Jeśli coś zapożyczonego z innej kultury spodoba się nam i gościom to czemu nie. Podobnie jak ze stołami - kiedyś u nas były tylko prostokątne jakieś i sporo ludzi siadało a teraz weszła moda na okrągłe 10cio osobowe stoliki - i to też jest zapożyczone, ale u niektórych się sprawdza. Popytajmy w rodzinie czy nawet na sali weselnej


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Karteczki z imieniem i nazwiskiem
PostNapisane: 14 gru 2010, 13:22 
Offline

Dołączył(a): 04 gru 2010, 11:50
Posty: 1199
Lokalizacja: Gdańsk
ja bede miec małe wesele na max 80 osob wiec mysle ze jesli nie bedzie karteczek to zamieszanie sie nie zrobi, jakos kazdy dawal sobie rade na wczesniejszych weseleach i nie narzekal:)
Kazdy ma swoje pomysły na swoje własne wesele i niech je realizuje:)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Karteczki z imieniem i nazwiskiem
PostNapisane: 14 gru 2010, 17:24 
Offline

Dołączył(a): 06 gru 2010, 13:53
Posty: 921
Lokalizacja: Ostrołęka
Albo dzięki tym radom można z czegoś zrezygnować ;)

a tak mi właśnie wpadło do głowy - jak zapraszamy kogoś z osobą towarzyszącą i robimy winietki z danymi osoby to trzeba by podpytać, kim ten towarzysz/towarzyszka będzie jak nie ma stałej pary, bo nie wypada napisać Anna Kowalska + os. towarzysząca albo plus jeden czy coś ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Karteczki z imieniem i nazwiskiem
PostNapisane: 24 sty 2014, 12:56 
Offline

Dołączył(a): 21 sty 2014, 16:09
Posty: 1
A jak wam taka karteczka: ja stoję ze swoją narzeczoną, a na tle są baseny ogrodowe? Tak, nawiasem mówiąc, baseny są od firmy PolBas.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Karteczki z imieniem i nazwiskiem
PostNapisane: 19 lut 2014, 23:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 sie 2013, 18:27
Posty: 18
ewcia1988@interia.eu napisał(a):
Mam problem. Zastanawiam się z moim narzeczonym czy stawiać na każdym stoliku karteczkę z imieniem i nazwiskiem, kto a gdzie siedzieć? Mój narzeczony twierdzi, że to dobry pomysł jednak ja się waham. Nie chce nikomu narzucać kto gdzie ma siedzieć. Nie wiem co robić. ;( jak myslicie?


Takie rozwiązanie ma swoje plusy i minusy... Po pierwsze czas, musicie go poświęcić, aby dowiedzieć się co nieco o osobach, które macie zamiar posadzić przy jednym stoliku. Po drugie trzeba przygotować takie karteczki - tu pojawia się pytanie, kto je zrobi? Wy a może zlecicie to firmie, w której zamawiacie zaproszenia? Jeśli wybierzecie tę opcję - dochodzą dodatkowe koszty. To chyba najważniejsze "minusy". Co do plusów, to przede wszystkim nie będzie "wyścigu" po wejściu na salę, każdy będzie wiedział, gdzie siedzi. Poza tym umówmy się, że w razie czego można się przecież z kimś zamienić miejscem i po kłopocie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Karteczki z imieniem i nazwiskiem
PostNapisane: 20 lut 2014, 13:29 
Offline

Dołączył(a): 17 lut 2014, 15:52
Posty: 1
A mi się ten pomysł w ogóle nie podoba.

Radom strony internetowe


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów


  • Reklama

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group