suknie ślubne Warszawa


Ostatnia wizyta: Teraz jest 27 kwi 2024, 23:57


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 118 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Jaką ilość alkoholu przewidujecie na 1 osobę?
PostNapisane: 14 maja 2012, 19:03 
Offline

Dołączył(a): 13 maja 2012, 21:51
Posty: 18
u mnie też 0,5l na głowę liczą... jeden wypije więcej, drugi mniej, a trzeci wcale, bo i tacy się zdarzają przecież... do tego kilka butelek wina, bo niewiele osób je będzie pić... i pare butelek "wina musującego" na toast, ale to liczą jedną butelkę na 8 osób chyba... tak tylko żeby było na raz;p

niestety jestem z wielkopolski i "tuczenia butelek" nie da się pominąć... przeraża mnie to trochę... bo chciałabym być wypoczęta w wielkim dniu... no i nie bardzo wiem ile na to tuczenie alkoholu przygotować;/ no do tego jakaś wyżerka i dodatkowe ciasta....


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Reklama

 Tytuł: Re: Jaką ilość alkoholu przewidujecie na 1 osobę?
PostNapisane: 29 maja 2012, 12:08 
Offline

Dołączył(a): 29 maja 2012, 11:32
Posty: 18
Bardzo ciężko przewidzieć,ale lepiej mieć więcej w zapasie i potem zwrócić niż najeść sie wstydu,że alkoholu zabrakło. Trzeba liczyć mniej więcej 0,5 L na osobę.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Jaką ilość alkoholu przewidujecie na 1 osobę?
PostNapisane: 11 sty 2013, 17:58 
Offline

Dołączył(a): 10 sty 2013, 12:20
Posty: 14
Lokalizacja: Żywiec
Ja tez licze 0,5 l na glowe. Przy czym dogadalam sie z wlascicielka hurtowni,że moge zabrac wiecej butelek(nie musze sie martwic,ze zabraknie) a pozniej moge zwrocic te ktore zostana. Bede placila za tyle ile faktycznie zostalo opróżnionych;) dobre rozwiazanie;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Jaką ilość alkoholu przewidujecie na 1 osobę?
PostNapisane: 16 sty 2013, 20:07 
Offline

Dołączył(a): 16 sty 2013, 19:57
Posty: 11
Lokalizacja: Górny Śląsk, a czasami Trójmiasto
Srednio butelka na glowe tj 0,5 litra ,ale tyle nie schodzi ,bo wiadomo nie wszyscy goście to osoby dorosle, są tez dzieci ,osoby starsze lub nie pijące np kobiety(wolą wino), wiec spokojnie 0,5 l na co druga osobe starczy:) http://www.aquaparki.info/


Ostatnio edytowano 11 wrz 2020, 05:59 przez liliana84, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Jaką ilość alkoholu przewidujecie na 1 osobę?
PostNapisane: 18 sty 2013, 14:44 
Offline

Dołączył(a): 13 maja 2012, 21:51
Posty: 18
arteus napisał(a):
Ale zaciekawiło mnie to "tuczenie butelek". Co to w ogóle jest? Nigdy się z tym nie spotkałem?


tłuczenie butelek to tradycja na pewno obowiązująca w wielkopolsce i wydaje mi się, że również w okolicach Częstochowy... ja jestem z wielkopolski..
wieczorem, dzień przed weselem, do domów młodej i młodego przychodzą goście, sąsiedzi, dalsza rodzina, znajomi nie proszeni na wesele. u nas bynajmniej wygląda to tak, że każdy gość oprócz prezentu, przynosi ze sobą pustą szklaną butelkę czy słoik i tłucze to na podjeździe, schodach czy w drzwiach, na szczęście, a młody/młoda musi to posprzątać;) kiedyś szkło się tłukło tylko jeśli młoda lub młody nie chcieli "dać się napić', a teraz tak czy tak jest tłuczone... coraz częściej są to większe imprezy, które czasem mogą liczyć około 50 osób, trzeba zapewnić alkohol, ciasta, jakieś jedzenie... kilkakrotnie spotkałam się nawet z tym, że na takim trzaskaniu grał zespół...
dawniej to u kawalera tłuczono szkło, a panny darto pierzyny...

imprezy fajne, ale dla młodych męczące, bo zazwyczaj trwają do 2-3 w nocy albo i dłużej...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Jaką ilość alkoholu przewidujecie na 1 osobę?
PostNapisane: 19 sty 2013, 16:16 
Offline

Dołączył(a): 07 sty 2013, 21:20
Posty: 2
Ja przewiduje około 0,5 litra na głowę.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Jaką ilość alkoholu przewidujecie na 1 osobę?
PostNapisane: 24 sty 2013, 01:05 
Offline

Dołączył(a): 24 sty 2013, 01:00
Posty: 9
Ja na swoim weselu liczyłem tak ok litra na głowę. Zawsze lepiej żeby zostało


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Jaką ilość alkoholu przewidujecie na 1 osobę?
PostNapisane: 01 lut 2013, 08:36 
Offline

Dołączył(a): 31 sty 2013, 17:01
Posty: 173
Lokalizacja: Katowice
Liczymy 0,5 l. na głowę plus 30-40 butelek zapasu, żeby było na bramy i na konkursy ;-) oraz do pracy :D Oprócz tego kupujemy też 10 butelek wina białego i 10 butelek wina czerwonego. A szampan...kurcze, nie mam pojęcia, ile!


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Jaką ilość alkoholu przewidujecie na 1 osobę?
PostNapisane: 07 lut 2013, 11:24 
Offline

Dołączył(a): 02 mar 2012, 08:21
Posty: 79
Zapas zawsze warto mieć na wypadek,gdyby goście dobrze się bawili oraz byli w wyjątkowej dyspozycji :) Potem tak głupio przyznać,że skończył się alkohol... Klasycznie 0,5 L na głowę zawsze wchodzi w grę o ile nie więcej.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Jaką ilość alkoholu przewidujecie na 1 osobę?
PostNapisane: 11 lut 2013, 12:44 
Offline

Dołączył(a): 31 sty 2013, 17:01
Posty: 173
Lokalizacja: Katowice
Tym bardziej, że my nie potrafimy zamienić wody w wino ;-)) Ja im dłużej o tym myślę, tym więcej alkoholu mam zamiar zakupić, żeby naprawdę wystarczyło, a jak zostanie, to będzie na inne imprezy :P


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 118 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 124 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów


  • Reklama

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group