suknie ślubne Warszawa


Ostatnia wizyta: Teraz jest 28 mar 2024, 18:20


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Jakie pytania zadać właścicielowi sali - zestaw 50 pytań
PostNapisane: 14 gru 2010, 16:36 
Offline

Dołączył(a): 06 gru 2010, 13:53
Posty: 921
Lokalizacja: Ostrołęka
też dobre rozwiązanie, ale u mnie już ciocia zapowiedziała że ona może mi zrobić tyle ciasta ile tylko chcę i jakie chcę, więc jak tu jej można odmówić? ;) nie da rady hehe


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Reklama

 Tytuł: Re: Jakie pytania zadać właścicielowi sali - zestaw 50 pytań
PostNapisane: 15 gru 2010, 11:53 
Offline

Dołączył(a): 04 gru 2010, 11:50
Posty: 1199
Lokalizacja: Gdańsk
A w moim przypadk ucale wesele by moglu zrobic nasze mamy bo jedna jak i druga jest kucharka hehe, ale wiecie nie mam serca by zagonic je do garów heheh


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Jakie pytania zadać właścicielowi sali - zestaw 50 pytań
PostNapisane: 15 gru 2010, 11:59 
Offline

Dołączył(a): 04 gru 2010, 19:45
Posty: 935
Lokalizacja: Warszawa
Moja mama też jest kucharką i wszystkie jej siostry mają rękę albo do gotowania albo do ciast ale raz że to strasznie dużo roboty a dwa nie zawsze wychodzi taniej. Tylko jest gwarancja ze jedzenie będzie pyszne bo czasem w restauracjach wszystko ładnie wygląda ale ze smakiem jest już gorzej.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Jakie pytania zadać właścicielowi sali - zestaw 50 pytań
PostNapisane: 15 gru 2010, 12:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:28
Posty: 558
Lokalizacja: Poznań
Katorii napisał(a):
Moja mama też jest kucharką i wszystkie jej siostry mają rękę albo do gotowania albo do ciast ale raz że to strasznie dużo roboty a dwa nie zawsze wychodzi taniej. Tylko jest gwarancja ze jedzenie będzie pyszne bo czasem w restauracjach wszystko ładnie wygląda ale ze smakiem jest już gorzej.



ja z kolei jestem taka osobą, że wole sama wszystko ugotować.. wiem, ze akurat w tej sytuacji nie byłabym w stanie, ale nie ufam restauracjom. Zawsze mam jakieś 'ale' to to bym zrobiła tak, a to tak. Chyba będę do nichco 5 minut chodziła i wszystkiego probowała :P


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Jakie pytania zadać właścicielowi sali - zestaw 50 pytań
PostNapisane: 16 gru 2010, 18:07 
Offline

Dołączył(a): 04 gru 2010, 11:50
Posty: 1199
Lokalizacja: Gdańsk
Warto też zapytać właściciela sali o ZAIX: kto płaci czy lokal czy zleceniodawca czy obsługa muzyczna?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Jakie pytania zadać właścicielowi sali - zestaw 50 pytań
PostNapisane: 16 gru 2010, 18:09 
Offline

Dołączył(a): 04 gru 2010, 19:45
Posty: 935
Lokalizacja: Warszawa
Właściciel sali ma chyba obowiązek go płacić.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Jakie pytania zadać właścicielowi sali - zestaw 50 pytań
PostNapisane: 17 gru 2010, 11:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:28
Posty: 558
Lokalizacja: Poznań
. Na oficjelnej stronie Zaiksu możemy odnaleść taki zapis:
WESELNE GRANIE

Krzysztof Lewandowski
ZAiKS
Pewnym jest, że domowe wesele przy odtwarzaczu CD w kręgu wyłącznie rodziny zwolnione jest z jakichkolwiek obowiązków wobec twórców, artystów wykonawców i producentów.
Mniejszy też kłopot będzie, gdy całość organizacji wesela powierzymy Domowi Weselnemu, restauracji lub u nich wynajmiemy salę.
Zarobkowe udostępnianie pomieszczeń w celu organizowania imprez z wykorzystaniem utworów objętych ochroną prawa, przeważnie poprzez ich wykonywanie lub odtwarzanie podczas wesel, jest wkroczeniem w autorskie prawa majątkowe opisane art.17 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. Nr 80 z 2000 r. poz.904 , Dz.U. Nr 197 z 2002 r. poz. 1661, Dz.U. Nr 91 z 2004 r. poz. 869), wymaga uzyskania zezwolenia uprawnionych i nie wyczerpuje zwolnienia z art.23 ustawy (użytek osobisty).
Art.23 dotyczy tylko takiego korzystania z utworów w gronie osób będących w związku osobistym np. krewnych, powinowatych, bliskich przyjaciół, które ma charakter nieodpłatny a więc nikt bezpośrednio ani pośrednio nie odnosi z tego korzystania żadnych korzyści. Odpłatne udostępnianie pomieszczeń, lokali na organizację imprez np. wesel, których nieodłączną częścią jest korzystanie z cudzej twórczości (muzyki) wskazuje na co najmniej pośredni związek zarobku z tym korzystaniem. W tym kontekście nawet ceremonie religijne w tym ślub kościelny, przy okazji których osiągane są pośrednio lub bezpośrednio korzyści majątkowe lub artyści wykonawcy otrzymują wynagrodzenie, nie są zwolnione z obowiązku uzyskania zezwolenia na ich organizacje i zapłaty wynagrodzeń autorskich (art.31 ustawy).
W myśl art.35 ustawy nawet wypełnienie przesłanek art.23 (użytku prywatnego) nie może naruszać normalnego korzystania z utworu lub godzić w słuszne interesy twórcy. Zarobkowanie przy okazji korzystania z utworów muzycznych podczas imprez weselnych przez wynajmującego pomieszczenia lub restauratora lub zespół muzyczny wkracza w interesy majątkowe twórców – bez ich twórczości muzycznej to zarobkowanie nie byłoby możliwe – i wymaga uzyskania na takie korzystanie zezwolenia Stowarzyszenia Autorów ZAiKS a w przypadku odtwarzania np. z płyt przez prowadzącego wesele DJa także organizacji chroniących prawa artystów wykonawców i producentów.
„Należy również zwrócić uwagę, że odpowiedzialność za naruszenie autorskich praw majątkowych ponosi nie tylko bezpośredni sprawca, np. wykonawca utworu ale również osoby określone art. 422 kodeksu cywilnego” (wyrok Sądu Apelacyjnego w Krakowie) tj. kto nakłonił, był pomocny, świadomie skorzystał z wyrządzonej drugiemu szkody.
Z uwagi na powyższe prowadzący działalność polegającą na udostępnianiu pomieszczeń lub organizowaniu w pełni imprez weselnych lub innych rodzinnych i okazjonalnych itp., podczas których wykorzystywana jest chroniona muzyka, zobowiązani są do zawarcia umowy licencyjnej na korzystanie z utworów muzycznych. Dom Weselny, restauracja prowadząc zawodowo działalność usługową dotyczącą organizacji wesel zobowiązana jest do zalegalizowania wszelkich aspektów świadczonej usługi. Nie oznacza to wcale, że kosztami wynagrodzeń autorskich nie zostaną obciążeni państwo młodzi (a najlepiej teściowa) w rachunku za całą usługę weselną.
W sytuacji gdy nowożeńcy zdecydują się samodzielnie organizować wesele i oni angażują kapelę, oczywiście płacąc jej za granie, to także oni są odpowiedzialni za uzyskanie zezwolenia (licencji) na korzystanie z utworów i zapłatę wynagrodzeń autorskich (tzw.tantiem) za wykonane utwory. Taką licencje może posiadać także kapela i ona odprowadzić tantiemy za wesele. Warto jednak żeby państwo młodzi to sprawdzili. W przypadku kapeli świadczącej usługi weselne też może znaleźć zastosowanie w/w art. 422 kc i zasada pierwszorzędnej odpowiedzialności profesjonalisty parającego się określonymi usługami. Tak więc kapela zawodowo i regularnie świadcząca usługę muzyczną na weselach powinna posiadać licencję ZAiKS na wykonywanie utworów i odprowadzać wynagrodzenia autorskie za granie na weselach, bez względu na to gdzie się to granie odbywa.
Przywilejem twórcy, posiadającego tzw. wyłączne prawa do swego utworu, jest możliwość zgłoszenia roszczenia z tytułu naruszenia jego praw autorskich do każdego, kto z tego naruszenia skorzystał choćby pośrednio.
Jednocześnie należy uprzedzić, że odpowiedzialność za naruszenie majątkowych praw autorskich czyli wykonywanie cudzych utworów bez zezwolenia, obejmuje roszczenia opisane art.79 ustawy (wydanie uzyskanych korzyści, podwójne lub potrójne wynagrodzenie). Prawo przewiduje także odpowiedzialność karną opisaną art.115 ust. 3 lub 116 ustawy .


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Jakie pytania zadać właścicielowi sali - zestaw 50 pytań
PostNapisane: 25 lut 2016, 13:18 
Offline

Dołączył(a): 25 lut 2016, 13:12
Posty: 4
Taa agregat mało romantyczna sprawa, ale czasem trzeba o nim pomyśleć :) My wypożyczaliśmy agregat bo wesele było w plenerze. Wiec obczajoną mam listę wypożyczalni. W końcu wzięliśmy stąd: http://agar-power.pl/ bo blisko nas i cennik dobry.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów


  • Reklama

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group