suknie ślubne Warszawa


Ostatnia wizyta: Teraz jest 29 mar 2024, 13:19


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kłopotliwa lista gości
PostNapisane: 18 sty 2016, 11:50 
Offline

Dołączył(a): 18 sty 2016, 10:56
Posty: 4
Część wszystkim!
Mam pytanie dotyczące trochę savoir vivre, a trochę ślubu. Mianowicie moja teściowa ma już gotową listę ponad 70 osób ze swojej części rodziny, a my z ukochanym ustaliliśmy, że ślub będzie cichy, tylko najbliższa rodzina i przyjaciele, max. 30 osób. (Nie pytajcie, czemu, nie pobieramy się po kryjomu, tylko że po prostu chcę dzielić ten szczególny moment z najbliższymi a nie pociotkami i kuzynami, których nie widziałam od 15 lat.) I teraz pytanie: w jaki sposób subtelnie porozmawiać z teściową? Próbowaliśmy już kilka razy, ale ona zawsze zaczyna po kolei wymieniać, czemu musimy zaprosić tego czy tamtego i żaden argument do niej nie przemawia. Nie chcę się z nią o to spierać. Pomóżcie!


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Reklama

 Tytuł: Re: Kłopotliwa lista gości
PostNapisane: 19 sty 2016, 23:55 
Offline

Dołączył(a): 18 sty 2016, 08:29
Posty: 3
No to trudna sytuacja, ale powiem, jak to jest przyjęte: jeśli rodzice finansują wesele, to oni zapraszają gości. Oni decydują, kto ma przyjść. Zawsze tak było. Jeśli natomiast sami finansujecie swoją ceremonię i zabawę, możecie dać sobie spokój i rozesłać zaproszenia tylko tam, gdzie uważacie za stosowne. Poza tym, kto Wam każe słuchać teściowej? Przyjmijcie uwagi, weźcie listę, wyślijcie ewentualnie zaproszenia na ślub bez wesela. Przecież nie będzie za wami jeździć. A jak nie zrozumie, to się obrazi i musicie się z tym pogodzić. To wasz ślub, nie jej. Swój przezyła i wystarczy. Jak inne argumenty nie docierają, musicie użyć ostatecznego;)

http://dobre-betonowe-szamba.pl


Ostatnio edytowano 26 maja 2016, 20:04 przez szczesliwa27, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Kłopotliwa lista gości
PostNapisane: 28 sty 2016, 14:44 
Offline

Dołączył(a): 23 lis 2015, 18:36
Posty: 63
Zgadza się,tutaj kluczową rolę odgrywają finanse,bo jeżeli rodzice wszystko finansują to zarazem mają prawo zaprosić więcej osób,jeśli natomiast jest to w Waszej gestii,to oczywiście możecie zaprosić tylko 30 osób i musicie razem powiedzieć o tym fakcie Waszym rodzicom.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów


  • Reklama

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group