suknie ślubne Warszawa


Ostatnia wizyta: Teraz jest 27 kwi 2024, 19:31


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: termin potwierdzenia przybycia
PostNapisane: 27 cze 2011, 14:43 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 01 kwi 2011, 13:52
Posty: 15
faktycznie lepiej dzwonić, państwu młodym wypada, a placic za puste miejsce i brac niezjedzone porcje do domu troche szkoda...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Reklama

 Tytuł: Re: termin potwierdzenia przybycia
PostNapisane: 27 cze 2011, 14:53 
Offline

Dołączył(a): 06 gru 2010, 13:53
Posty: 921
Lokalizacja: Ostrołęka
właśnie w tym rzecz - a jakby nie było skoro dorosłych ludzi się zaprasza to i odpowiednio się powinno ich traktować. poza tym można jeszcze ewentualnie zadzwonić i nie pytać na dzień dobry czy ten ktoś przyjdzie, jak już tak bardzo się tego ktoś boi, tylko zacząć inaczej - zapytać jak się ktoś (gość) czuje, że ma się nadzieję na powtórkę miłego spotkania (jak się osobiście zapraszało) i że ma się nadzieję, że ten ktoś będzie na ślubie, albo że na przykład ktoś nie może się doczekać spotkania z tym gościem itp - można to na prawdę w delikatny sposób ustalić.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: termin potwierdzenia przybycia
PostNapisane: 28 cze 2011, 10:35 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 08 kwi 2010, 09:26
Posty: 34
Niestety na weselu na którym zdarzyło mi się być miała miejsce przykra sytuacja. Przyszło 10 gości, którzy wcześniej powiedzieli ze nie przyjdą! Wyobraźcie sobie konsternacje Państwa młodych, nie dość, że brakowało miejsca do siedzenia, to nie było tez posiłków dla nadmiarowych 10 osób:/
Sytuacja nie była za fajna, goście musieli się cisnąć na dostawianych krzesłach a niektórzy nie dostali jakiegoś dania bo inny gość miał dostać. Państwo młodzi po prostu podeszli do grupy swoich znajomych i im wyjaśnili, że ich porcje muszą iść dla kogoś innego :/

Uważajcie dziewczyny, nie wiem za bardzo jak się zabezpieczyć przed takimi niepewnymi gośćmi, czy mieć dodatkowe miejsca w rezerwie?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: termin potwierdzenia przybycia
PostNapisane: 28 cze 2011, 12:19 
Offline

Dołączył(a): 06 gru 2010, 13:53
Posty: 921
Lokalizacja: Ostrołęka
kuchnia zazwyczaj powinna robić trochę więcej jedzenia - jak są dzieci to one przecież i tak wszystkiego nie zjedzą. a w takiej sytuacji wypadałoby pwoiedzieć - że nie ma już tych gości na liście więc jak mogli przyjść. dla mnie to już szczyt bezczelności tak potwierdzić że nie będą a przyszli. no szok.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: termin potwierdzenia przybycia
PostNapisane: 28 cze 2011, 13:46 
Offline
Moderator

Dołączył(a): 08 kwi 2010, 09:26
Posty: 34
tacy goście to na pewno kłopot, ale raczej bym ich nie wyprosiła, skoro już zostali zaproszeni to znaczy że to ktoś bliski, kto jednak chciał nas zaszczycić swoją obecnością, czyli ostatecznie powinnam się z tego ucieszyć, Ciężko faktycznie mogło by być tylko z miejscami do siedzenia i jedzeniem, chyba trzeba sobie zawsze troche rezerwy zostawić,
Ale jak to mówi moja ciocia, nie ma wesela bez ludzi, to nie prezenty, jedzenie czy nawet zespół robi imprezę, tylko ludzie, ludzie którzy się bawią


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: termin potwierdzenia przybycia
PostNapisane: 28 cze 2011, 14:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:21
Posty: 815
Lokalizacja: Warszawa
dziwna sprawa - jeszcze się z taką sytuacją nie spotkałam...
myślę, że w takiej sytuacji najlepiej od razu pogadać z kierownikiem sali weselnej/kuchni czy restauracji. powiedziec co i jak i od razu zapłacić
uważam, że to jedyny sposób na zareagowanie w tej sytuacji (kuchnia chyba zawsze ma jakieś zapasy)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: termin potwierdzenia przybycia
PostNapisane: 28 cze 2011, 18:43 
Offline

Dołączył(a): 06 gru 2010, 13:53
Posty: 921
Lokalizacja: Ostrołęka
siunia napisał(a):
tacy goście to na pewno kłopot, ale raczej bym ich nie wyprosiła, skoro już zostali zaproszeni to znaczy że to ktoś bliski, kto jednak chciał nas zaszczycić swoją obecnością, czyli ostatecznie powinnam się z tego ucieszyć, Ciężko faktycznie mogło by być tylko z miejscami do siedzenia i jedzeniem, chyba trzeba sobie zawsze troche rezerwy zostawić,
Ale jak to mówi moja ciocia, nie ma wesela bez ludzi, to nie prezenty, jedzenie czy nawet zespół robi imprezę, tylko ludzie, ludzie którzy się bawią



trochę kłopot jak jest zamieszanie z dostawianiem krzeseł - a skoro to dorośli ludzie to powinni się liczyć z faktem, że jak odmówili to już nie bierze się ich pod uwagę podając ostateczną liczbę gości na weselu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: termin potwierdzenia przybycia
PostNapisane: 30 cze 2011, 11:07 
Offline

Dołączył(a): 04 gru 2010, 19:45
Posty: 935
Lokalizacja: Warszawa
Niby powinni ale jak widać czasem dorośli ludzie zachowuja się gorej niż dzieci. Ja też nie potrafiłabym powiedzieć im dziękuję za przybycie ale nie ma dla Was miejsc...
Spotkałam sie też z trochę inną sytuacją tzn młodzi dali koleżace zaproszenie tylko na ślub a od innych znajomych dowiedzieli się że ta osoba wybiera sie też na wesele i niebardzo wiedzieli co zrobić czy mówić jej że zaposzenie obejmuje tylko ślub czy dołacic jeszcze za nią... dziwne są przypadki


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: termin potwierdzenia przybycia
PostNapisane: 30 cze 2011, 11:53 
Offline

Dołączył(a): 06 gru 2010, 13:53
Posty: 921
Lokalizacja: Ostrołęka
bardzo dziwne - jakby nie było - skoro na zaproszeniu jest informacja o kościele/USC tylko a nie ma o sali to dla mnie jest proste - że na wesele nie jestem zaproszona. tu chyba jeszcze warto przy zapraszaniu sytuację wyjaśnić, żeby nie było wątpliwości...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: termin potwierdzenia przybycia
PostNapisane: 30 cze 2011, 13:07 
Offline

Dołączył(a): 04 gru 2010, 19:45
Posty: 935
Lokalizacja: Warszawa
No ja jednak liczę na domyślonść naszych gośći raczej nie dałabym ray powiedzieć zapraszamy Cię na ślub ale na wesele nieprzychodz :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 132 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów


  • Reklama

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group