suknie ślubne Warszawa


Ostatnia wizyta: Teraz jest 28 mar 2024, 21:38


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Prezent z przyszłością:-)
PostNapisane: 13 maja 2015, 15:34 
Offline

Dołączył(a): 11 cze 2014, 13:46
Posty: 2
Lokalizacja: Kielce
Witam wszystkich serdecznie. Mam pytanie, dotyczące prezentu ślubnego:-) mamy zamiar wraz z mężem dla naszego syna w ramach prezentu ślubnego wykupić ubezpieczenie inwestycyjne. Myślimy, że to dobry pomysł, taki na przyszłość, ale wiemy też, że można wykupić takie ubezpieczenie bez konieczności opłaty inwestycyjnej, w razie przedterminowego zakończenia umowy:-_ czy ktoś z was spotkał się już z taką opcją, jeśli chodzi o tego rodzaju ubezpieczenia? Jeśli tak, to napiszcie, jakie to mogą być ubezpieczenia, jakie są najlepsze:-) z góry dziękujemy za podpowiedź:-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Reklama

 Tytuł: Re: Prezent z przyszłością:-)
PostNapisane: 14 maja 2015, 08:31 
Offline

Dołączył(a): 05 lis 2014, 15:45
Posty: 6
Ubezpieczenie inwestycyjne jest umową ubezpieczenia na życie, a poza tym umożliwia inwestycję wpłaconej składki ubezpieczeniowej w fundusze kapitałowe wskazane przez ubezpieczyciela. Jest przedstawiana korzystnie, ale wiadomo takie rzeczy zawsze są powiązane z dużym ryzykiem finansowym. Są pewne korzyści, np. podatkowe. Pozdrawiam.


Ostatnio edytowano 26 maja 2015, 20:29 przez DeltaUk70, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Prezent z przyszłością:-)
PostNapisane: 14 maja 2015, 14:25 
Offline

Dołączył(a): 16 wrz 2014, 09:50
Posty: 1
Nic nie wiem na temat ubezpieczeń, więc nie doradzę, ale zastanawiam się czy pytałaś syna co chciałby dostać w prezencie ślubnym. Młodym często brakuje wielu, wielu rzeczy, żeby zacząć nowe życie. Myślę, że sensowniej by było zapytać. Może najpierw chcieliby się urządzić? to wymaga sporo kasy. Zapytałabym czy rzeczywiście ubezpieczenie to dobry pomysł na taką okazję. Oczywiście nie neguję słuszności polis ubezpieczeniowych.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Prezent z przyszłością:-)
PostNapisane: 14 maja 2015, 14:59 
Offline

Dołączył(a): 14 maja 2015, 14:33
Posty: 9
a ja dostalam od rodzicow mieszkanie:) wzieli kredyt na siebie i mam lokatorow ktorzy mi je splacaja. mieszkam u meza:)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Prezent z przyszłością:-)
PostNapisane: 14 maja 2015, 16:28 
Offline

Dołączył(a): 08 paź 2014, 20:05
Posty: 5
Przemyślcie jeszcze ten prezent, koszty związane z polisami, ubezpieczeniami inwestycyjnymi są nieporównywalnie większe niż zyski. Jedynym plusem jest fakt, że polisolokata zmusza Cię do oszczędzania obojętnie od sytuacji finansowej. Prawda jest taka, że wpłacając regularnie pieniądze na lokatę lub inną formę ochrony środków przed inflacją odłożycie prawdopodobnie podobną kwotę lub nawet trochę więcej.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Prezent z przyszłością:-)
PostNapisane: 18 maja 2015, 08:25 
Offline

Dołączył(a): 08 kwi 2015, 09:03
Posty: 5
Też mi się wydaje, że syn bardziej ucieszy się z mieszkania zwłaszcza, że to jest obecnie chyba jedyna pewna inwestycja. Nawet jeśli nie podarujecie go od razu synowi można na nim będzie zarabiać wynajmując a później dla młodych po ślubie dużo łatwiejszy start we wspólne życie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Prezent z przyszłością:-)
PostNapisane: 18 maja 2015, 13:08 
Offline

Dołączył(a): 31 mar 2015, 14:04
Posty: 99
Pomysł może i dobry, ale czy najpotrzebniejszy. Może faktycznie pogadajcie z synem?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Prezent z przyszłością:-)
PostNapisane: 19 maja 2015, 13:25 
Offline

Dołączył(a): 19 maja 2015, 13:18
Posty: 1
Radzę się 10 razy zastanowić przed taką decyzją. Lokowanie środków w polisolokaty wiąże się z większym ryzykiem utraty kapitału niż jego pomnożenia. Koszty miesięczne spokojnie pochłoną "obiecane" zyski. Ryzyko o którym piszę bierzecie Państwo na siebie, towarzystwo ubezpieczeniowe umywa od niego ręce. Wystarczy zobaczyć deklarację przystąpienia. Zdarzyć się może, że wartość rachunku będzie znacznie odbiegać od wpłaconych składek i w większości przypadków jest to zmiana na minus. Wtedy naturalnym ruchem jest decyzja o wycofaniu się i... Towarzystwo złupi nas na znaczącą kwotę, bo zgodnie z umową pobiorą opłaty likwidacyjne. Bez niezbędnej wiedzy w zakresie Funduszy Inwestycyjnych nie ma sensu w taką polisę wchodzić, tym bardziej że ubezpieczenie jest pozorne.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Prezent z przyszłością:-)
PostNapisane: 20 maja 2015, 08:50 
Offline

Dołączył(a): 20 maja 2015, 08:42
Posty: 1
Fajnie, że szukacie prezentu, który da młodym bezpieczeństwo. Fajnie jest mieć takich "starych" ;)
Zgadzam się z powyższymi uwagami, że polisy inwestycyjne są niebezpieczne, zobowiązują ale przede wszystkim są za drogie. Lepiej oddzielić te dwa produkty, tzn. wykupić polise na życie (dobrą, bez części inwestycyjnej, bez głupich wyłączeń) oraz oddzielnie środki mądrze ulokować (bez zbędnych opłat, z kimś kto pomoże nie tylko na wstępie, ale również w trakcie trwania inwestycji). Obecnie stopy procentowe są najniższe w historii i nawet jak będą zwiększane, to nie stanie się to z dnia na dzień ... osobiście korzystam z funduszy, z początku też mało się znałam, ale po swoich doświadczeniach z bankami, gdzie niestety naciełam się na polisę inwestycyjną, poszukałam czegoś niezależnego. Zernij sobie na spółkę F-trust z Poznania, mam u nich swój portfel funduszy i jestem zadowolona z tego jak to działa. W każdej chwili środki mam dostępne, a zarobek jest przyzwoity. www.f-trust.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Prezent z przyszłością:-)
PostNapisane: 29 maja 2015, 14:26 
Offline

Dołączył(a): 29 maja 2015, 14:12
Posty: 3
To dobry pomysł na prezent, syn na pewno będzie z niego zadowolony. Zostaje tylko kwestia ceny tego, bo dożywotnie ubezpieczenie musi drogo kosztować. Osobiście nigdy nie spotkałem się z taką formą prezentu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów


  • Reklama

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group