suknie ślubne Warszawa


Ostatnia wizyta: Teraz jest 16 kwi 2024, 08:33


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Kto wybiera plener fotograficzny?
PostNapisane: 19 kwi 2015, 09:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2015, 12:19
Posty: 112
Taka ciekawostka... czytajcie umowy z fotografami. Są wśród nas tacy, którzy mają zapis o zakazie ingerencji w pracę fotografa ze strony Pary Młodej. Co to znaczy? A no np.

Pani Młoda mówi: chcę zdjęcia na łące, pośród kwiatów. Ot takie jest moje marzenie, które noszę od wielu lat.
Fotograf: Wybacz, ale to nie będzie zgadzać się z moją koncepcją. Mam inny pomysł na zdjęcia i tego musimy się trzymać.

Jeśli będzie miał taki zapis w umowie, a Wy go pominiecie, to może być bardzo niemiło;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Reklama

 Tytuł: Re: Kto wybiera plener fotograficzny?
PostNapisane: 28 kwi 2015, 11:08 
Offline

Dołączył(a): 31 mar 2015, 14:04
Posty: 99
Głównie decyduję młodzi. Fotograf może jedynie doradzić.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Kto wybiera plener fotograficzny?
PostNapisane: 29 kwi 2015, 07:29 
Offline

Dołączył(a): 15 sty 2015, 21:14
Posty: 7
Witaj. Powinni zadecydować młodzi, w końcu oni płacą. W praktyce jest tak, że fotograf z doświadczenia proponuje młodym kilka znajomych miejsc i wybierają wspólnie. Pewnie gdyby młodzi wybrali miejsce na drugim końcu Polski to będzie trzeba dopłacić.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Kto wybiera plener fotograficzny?
PostNapisane: 05 maja 2015, 18:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2015, 12:19
Posty: 112
Justyna92 napisał(a):
Głównie decyduję młodzi. Fotograf może jedynie doradzić.

Przeczytaj mój powyższy post. Obecnie to fotograficy mają największy wpływ na dobór miejsc. Zapraszam do dyskusji.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Kto wybiera plener fotograficzny?
PostNapisane: 08 maja 2015, 10:57 
Offline

Dołączył(a): 07 maja 2015, 20:27
Posty: 2
Myślę, że to zależy od fotografa- ale jak nie daje wam wyboru to znaczy, że potrafi robić zdjęcia tylko w jednym miejscu. Nasz fotograf pozwolił nam wybrać, a że my nie mieliśmy pomysłu na konkretne miejsce to po prostu powiedzieliśmy jakie chcemy zdjęcia a on zaproponował konkretne miejsca. Było super!


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Kto wybiera plener fotograficzny?
PostNapisane: 08 maja 2015, 13:15 
Offline

Dołączył(a): 01 kwi 2015, 10:48
Posty: 15
jak młodzi nie mają własnego pomysłu, to fotograf może coś zasugerować..zwykle mają pare gotowców w zapasie ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Kto wybiera plener fotograficzny?
PostNapisane: 10 cze 2015, 08:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 cze 2015, 08:32
Posty: 1
Lokalizacja: Inowrocław
Ja z żoną najpierw zrobiliśmy sesje zdjęciową w ogrodzie mojej babci, później sesje na łódkach nad jeziorem a na sam koniec zdecydowaliśmy się na miejsce wyznaczone przez firmę fotograficzną - kopalnie w Piechcinie. Pierwsze dwa miejsca były wspólna decyzją - żony i moją. Ja osobiście proponuję, aby koncentrować się na tym co czujemy sami a nie na tym co sugerują inni...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Kto wybiera plener fotograficzny?
PostNapisane: 13 cze 2015, 13:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2015, 12:19
Posty: 112
ProjektowanieStron napisał(a):
Ja z żoną najpierw zrobiliśmy sesje zdjęciową w ogrodzie mojej babci, później sesje na łódkach nad jeziorem a na sam koniec zdecydowaliśmy się na miejsce wyznaczone przez firmę fotograficzną - kopalnie w Piechcinie. Pierwsze dwa miejsca były wspólna decyzją - żony i moją. Ja osobiście proponuję, aby koncentrować się na tym co czujemy sami a nie na tym co sugerują inni...

Lubię świadomych i pewnych swego klientów. Najlepszą opcją fotografowania pleneru jest właśnie robienie zdjęć w miejscach związanych z parą młodą. Nie dlatego, że fotograf ma mniej pracy. Ma więcej, bo musi dostosować się do nowego miejsca. Jednak młodzi w takich miejscówkach, często czują się spokojniejsi, wiedzą czego się spodziewać i czują te klimaty.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Kto wybiera plener fotograficzny?
PostNapisane: 16 cze 2015, 09:23 
Offline

Dołączył(a): 16 cze 2015, 09:13
Posty: 5
Właściwie to myślę, że w przypadku wielu par naturalnym odruchem jest zapytanie fotografa "czy może coś zasugerować", w końcu doświadczony fotograf ma już na swoim zawodowym koncie wiele plenerów fotograficznych, więc ma najlepsze rozeznanie w tym temacie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Kto wybiera plener fotograficzny?
PostNapisane: 16 cze 2015, 13:14 
Offline

Dołączył(a): 16 cze 2015, 13:10
Posty: 2
Moim zdaniem to jest temat do dogadania. Fotograf może mieć zupełnie inną wizję niż para młoda, choć wiem, że to on się w tej sytuacji bardziej zna, ale co poradzić jak parze młodej nie pasuje, a przecież o to chodzi, żeby się podobało, przecież to ich dzień i fotograf musi się dostosować. Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów


  • Reklama

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group