suknie ślubne Warszawa


Ostatnia wizyta: Teraz jest 27 kwi 2024, 22:39


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: MENU weselne
PostNapisane: 15 gru 2010, 12:02 
Offline

Dołączył(a): 06 gru 2010, 13:53
Posty: 921
Lokalizacja: Ostrołęka
kolega opowiadał jak był na weselu gdzieś na śląsku że tam się wszystko wcześnie zaczęło i jedyne co było cały czas na stole to wódka - no i goście się poupijali, poszli spać na górę - to wszystko było w hotelu i goście mieli w nim noclegi zapewnione - przespali się i za 2 godz wracali spowrotem pić. gorące jedzenie rzadko podawane było a na stole praktycznie nic. masakra jednym słowem

a śledziki jak najbardziej wskazane, bo rybka lubi pływać hehe :) węgorz czy łosoś - rewelacja :) tego własnie u mnie nie może zabraknąć na stołach :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Reklama

 Tytuł: Re: MENU weselne
PostNapisane: 15 gru 2010, 12:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:28
Posty: 558
Lokalizacja: Poznań
aha-ważna sprawa.

Zaznaczyć trzeba by około północy została podana ciepłazupa. Ciepłe dania zdecydownaie działają na plus 'zmęczonym' gościom. Zresztą dlatego tez podawany ejst rosól na początku,-tłusta warstwa zupy wyściela ściany żołądka i alkohol jest wolniej wchłaniany do organizmu :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: MENU weselne
PostNapisane: 16 gru 2010, 18:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:28
Posty: 558
Lokalizacja: Poznań
a jaką zupę wybraliście na zupe w nocy?
my się zastanawiamy nad strogonowem albo flakami...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: MENU weselne
PostNapisane: 16 gru 2010, 18:19 
Offline

Dołączył(a): 04 gru 2010, 19:45
Posty: 935
Lokalizacja: Warszawa
My flaki pewnie podamy na początku a druga zupę to ja bym bardzo chciała borowikowa ale podobno dobry jest jakiś barszczyk zeby troche kwaskowa była.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: MENU weselne
PostNapisane: 17 gru 2010, 13:11 
Offline

Dołączył(a): 04 gru 2010, 11:50
Posty: 1199
Lokalizacja: Gdańsk
u mnie o północy raczej będzie barszcz lub właśnie jakas grzybowa, spotkałam sie ze falki sa podawane gdy rosół (tzn gosc ma mozliwosc wyboru)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: MENU weselne
PostNapisane: 23 gru 2010, 08:51 
Offline

Dołączył(a): 04 gru 2010, 19:45
Posty: 935
Lokalizacja: Warszawa
A będziecie mieć porcjowane potrawy czy na wspólnych talerzach i każdy indywidualnie sobie nakłada?
Ja myślałam żeby pierwsze podać porcjowane bo to bardziej elegancko mi się wydaje a resztę to już na wspólnym i kto chce ten będzie jadł . Ale powiedzieli mi ze powinno być tak samo przez całe wesele i już sama nie wiem


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: MENU weselne
PostNapisane: 26 gru 2010, 14:10 
Offline

Dołączył(a): 06 gru 2010, 13:53
Posty: 921
Lokalizacja: Ostrołęka
koło północy to będzie barszczyk :) zazwyczaj zupy jeśli są robione poprawiny to jednej i drugiej robi się więcej niż dla połowy gości - wiadomo, że ciężko wyczuć co i jak. a co do porcjowania - rozmawialiśmy o tym z narzeczonym i bardziej skłaniamy się ku podawaniu na wspólnych talerzach - a potem goście sobie rozłożą ile będą chcieli - ewentualnie tylko pierwsze danie każdy dostanie tyle samo - bo potem wiadomo - jeden zje więcej drugi mniej i tak na prawdę szkoda by potem było to jedzenie z osobnych talerzy wyrzucać....


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: MENU weselne
PostNapisane: 26 gru 2010, 19:25 
Offline

Dołączył(a): 04 gru 2010, 19:45
Posty: 935
Lokalizacja: Warszawa
No właśnie tak sobie myślę że jeden może nie chcieć jeść danej potrawy a inny zje 3 kawałki bo mu zasmakuje, ale jednak ładniej wygląda podane od razu na talerzu i jest wtedy mniej bałaganu na stole.
Strasznie nie lubię jak jedzenie się marnuje, ale minusem jest bałagan jaki pewnie powstanie na stołach jak ludzie zaczną sobie sami nakładać...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: MENU weselne
PostNapisane: 26 gru 2010, 20:06 
Offline

Dołączył(a): 06 gru 2010, 13:53
Posty: 921
Lokalizacja: Ostrołęka
wiesz co ja sobie tak nakładałam na kilku weselach i jakoś nie zauważyłam zbytniego bałaganu ;) grunt to dobre zorganizowanie kelnerów, żeby dobrze po stołach rozstawili takie wspólne talerze i po rozdaniu wszystkim powinni jeszcze sprawdzić, czy gdzieś na którymś stole więcej nie potrzeba :)

No a szans na to, żeby obrus był nieskazitelnie czysty w zasadzie nie ma - zawsze coś się rozleje, wysypie itp przystawek też nikt sobie w całości z talerzem nie weźmie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: MENU weselne
PostNapisane: 03 sty 2011, 20:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:21
Posty: 815
Lokalizacja: Warszawa
u nas będą potrawy na takich zbiorowych talerzach :) uważam, że raczej nic nie powinno sie stać. bylam juz na kilku weselach gdzie było podobnie i nikt raczej nie zwracał uwagi na to czy cos spadło z tacy czy nie (poza tym takie sytuacje nie zdarzały sie często). no a jak są takie dania na tacach to każdy weźmie to co chce i ile chce :)

A odchodząc od tematu zbiorowe czy pojedyńcze porcje to chciałam się zapytać czy planujecie jakieś dania wegetarjańskie, tj. czy przynajmniej jedno z ciepłych dań planujecie specjalnie dla wegetarian? bo wiadomo owoce, sałatki swoją drogą...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 100 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów


  • Reklama

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group