suknie ślubne Warszawa


Ostatnia wizyta: Teraz jest 27 kwi 2024, 20:40


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: MENU weselne
PostNapisane: 08 gru 2010, 13:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:28
Posty: 558
Lokalizacja: Poznań
Zastanawiam się nad menu weselnym.
Czym kierujecie się przy wyborze? Ekonomią? Oryginalnością? Własnym gustem? Wyglądem?

Ja osobiście chciałabym by znalazły sie na stole dania oryginalne, niebanalne... Owoce morza..? Jednak nie wiem jaka byłaby reakcja zgromadzonych...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Reklama

 Tytuł: Re: MENU weselne
PostNapisane: 08 gru 2010, 13:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:21
Posty: 815
Lokalizacja: Warszawa
no własnie zawsze trzeba się kierować nie tylko naszym gustem lecz gustem gości. ja stawiam na wypośrodkowanie między moim gustem, a przysłowiowym schabowym czyli będzie coś niekoniecznie oklepanego ale nawiązującego do tradycji, żeby goście chcieli po prostu jeść (na przykład: łosoś w sosie limonkowym - niby ryba, ale nie tak oklepana, no i smaczna!!!!)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: MENU weselne
PostNapisane: 08 gru 2010, 13:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:28
Posty: 558
Lokalizacja: Poznań
KSN napisał(a):
no własnie zawsze trzeba się kierować nie tylko naszym gustem lecz gustem gości. ja stawiam na wypośrodkowanie między moim gustem, a przysłowiowym schabowym czyli będzie coś niekoniecznie oklepanego ale nawiązującego do tradycji, żeby goście chcieli po prostu jeść (na przykład: łosoś w sosie limonkowym - niby ryba, ale nie tak oklepana, no i smaczna!!!!)


No niestety to jest, moim zdaniem, duzy problem.. Na weselu, gdzie były oliwki i pieknie ustrojone dania mi ogromnie się podobało i przede wszystkim smakowały mi raki, oliwki... ale równie czesto co słowa uznania słyszałam krytykę-ze nie było co jeść i jakieś 'robaki' podali...

Czy uważacie, ze całe menu powinno być dopasowane do ejdnego stylu czy dania mieszane?
Np w lokalu stylizowanym na chatę wiejską byłyby stawiane na stół jedynie staropolskie dania czy też wymieszane?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: MENU weselne
PostNapisane: 08 gru 2010, 14:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:21
Posty: 815
Lokalizacja: Warszawa
ja bym stawiała na jeden styl, motyw przewodni, ale z drugiej strony myślę, że jedno danie może być zupełnie inne (może też być inaczej podane lub przedstawione). często przecież na jakiś nowoczesnych weselach są tzw. wiejskie stoły.
tak też myślę, że można zrobic na odwrót tj. jak jedzenie jest staropolskie to podać o jakiej śc określonej godzinie owoce morza i przedstawić to jako niespodziankę dla gosci lub ulubione danie państwa młodych :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: MENU weselne
PostNapisane: 08 gru 2010, 14:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:28
Posty: 558
Lokalizacja: Poznań
Myślę, że motywy można łączyć, byleby z wyczuciem. MOżna ustawić kilka stołów szwedzkich, na których byłyby motywy przewodnie, np. stół staropolski, stół wloski, stół z owocami morza czy z chińszczyzną... Coś a'la podróże kulinarne...:)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: MENU weselne
PostNapisane: 08 gru 2010, 15:49 
Offline

Dołączył(a): 04 gru 2010, 19:45
Posty: 935
Lokalizacja: Warszawa
Ja nie będę ryzykowac z byt wyszukanymi daniami bo czasem coś jest śliczne podane ale ludzie nie wiedzą jak zabrac się do jedzenia i połowa porcji zostaje zwrócona nietknięta. Pewnie zaraz po przyjściu na salę dam standardowy rosół i flaki bo to jednak lubi większośc początku wszyscy są głodni a potem to jeszcze nie myślałam. Chociaż nie chciałabym jeszcze bulion borowikowy :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: MENU weselne
PostNapisane: 08 gru 2010, 16:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:28
Posty: 558
Lokalizacja: Poznań
ja jednak spróbuję przemycić opcję oryginalności. Oczywiście rosoł jest wskazany, chociazby ze względów zdrowotno-alkoholowych :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: MENU weselne
PostNapisane: 09 gru 2010, 00:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 gru 2010, 14:44
Posty: 38
Lokalizacja: mała wiocha za Krakowem
a ja wiem jedno, goście zażądali u mnie przepysznego strogonowa w dużej ilości :D i to wiem że na pewno będzie :D

reszta menu na razie wygląda jak pusta kartka, przy pierwszym ślubie miałam kuchnie chińską z restauracji a teraz ma być troszkę bardziej tradycyjnie - dużo jedzenia by kaca nie było i tyle :D


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: MENU weselne
PostNapisane: 09 gru 2010, 08:42 
Offline

Dołączył(a): 04 gru 2010, 19:45
Posty: 935
Lokalizacja: Warszawa
Narzeczony na pewno byłby przeszczęśliwy gdybyśmy zdecydowali się na kuchnię chińską i to jak najbardziej pikantną ciekawe tylko co na to goście jakbyśmy zamiast flaków podali im te nitki z bambusa i sajgonki :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: MENU weselne
PostNapisane: 09 gru 2010, 08:54 
Offline

Dołączył(a): 04 gru 2010, 11:50
Posty: 1199
Lokalizacja: Gdańsk
mu będziemy mieć troszkę wymyślonych potraw i kilka tradycyjnych tj, rosół,flaki czy barszcz. Jeszcze dokładnie swojego menu nie znamy gdyż będzie je wybierać kilka tygodni przed weselem. Wstępnie szef kuchni nam zaproponował dobre menu ale były takie nazwy, że nic nie zapamiętałam heehhe


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 112 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów


  • Reklama

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group