suknie ślubne Warszawa


Ostatnia wizyta: Teraz jest 28 mar 2024, 19:39


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wesele na raty - czy to możliwe?
PostNapisane: 19 wrz 2013, 17:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 wrz 2013, 12:32
Posty: 22
Jadąc sobie ostatnio drogą z Gliwic na Mikołów, zobaczyłem baner przy jednym z domów weselnych, jeśłi dobrze zdążyłem zauważyć to lokal organizuje wesele na raty. To znaczy, że niby jak? Para Młoda przychodzi, zabiera z sobą żyrantów w postaci rodziców i od razu na miejscu podpisuje umowę kredytową? A potem przez 5 lat, na przykład spłacają owe wesele? Jeśli to prawda i faktycznie tak dziś można, to ja jestem kosmitą ;-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Reklama

 Tytuł: Re: Wesele na raty - czy to możliwe?
PostNapisane: 25 wrz 2013, 15:05 
Offline

Dołączył(a): 25 wrz 2013, 14:49
Posty: 35
Nie chciałabym zaczynać wspólnego życia od rat i kredytów.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Wesele na raty - czy to możliwe?
PostNapisane: 01 paź 2013, 12:16 
Offline

Dołączył(a): 02 mar 2012, 08:21
Posty: 79
Wiele osób tak właśnie zaczyna,chociażby kupując mieszkanie na kredyt,jednak w samo wesele i zaciąganie się w rożne długi nie ma chyba sensu się bawić,to mija się z celem. Potem możemy być bardzo rozczarowani.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Wesele na raty - czy to możliwe?
PostNapisane: 02 paź 2013, 19:14 
Offline

Dołączył(a): 02 paź 2013, 19:03
Posty: 2
A dlaczego by nie? Niektóre pary młode rozważają wzięcie kredytu na wydatki związane z organizacją wesela. Jeżeli lokal umożliwia opłatę rozłożoną na raty to wychodzi na przeciw pewnej grupie klientów.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Wesele na raty - czy to możliwe?
PostNapisane: 08 paź 2013, 15:02 
Offline

Dołączył(a): 08 paź 2013, 14:55
Posty: 2
Jak dla mnie to dosyć normalne się wydaje. Odpowiadają na zapotrzebowanie rynku. Młodzi często nie mają kasy od razu. Moim zdaniem fajny pomysł.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Wesele na raty - czy to możliwe?
PostNapisane: 09 paź 2013, 13:15 
Offline

Dołączył(a): 09 paź 2013, 12:13
Posty: 1
Kredyt na wesele wg mnie jest bez sensu...ale to tylko moje prywatne zdanie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Wesele na raty - czy to możliwe?
PostNapisane: 10 paź 2013, 06:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 wrz 2013, 12:32
Posty: 22
Tylko pytanie czy jeśli nas nie stać na wystawne przyjęcie, kierować się zasadą "zastaw się a postaw się"? Zawsze przecież można urządzić skromne przyjęcie weselne. Są na Śląsku również skromne sale weselne, w których opłata za osobę zaczyna się od 110 złotych.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Wesele na raty - czy to możliwe?
PostNapisane: 10 paź 2013, 14:37 
Offline

Dołączył(a): 13 wrz 2013, 12:51
Posty: 24
Wydaje mi się, że zamiast kupna, wynajem też jest jakimś pomysłem. Ale lepiej nie samemu. A jak? Przez agencję http://www.czynsze.com/


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Wesele na raty - czy to możliwe?
PostNapisane: 11 paź 2013, 09:49 
Offline

Dołączył(a): 11 paź 2013, 09:24
Posty: 2
Mnie się wydaje, że dla niektórych takie wesele na raty może być wręcz zbawienne. Zawsze przecież można spłacić już część po weselu. Muszę się rozglądnąć, czy w moich okolicach też jest coś takiego ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Wesele na raty - czy to możliwe?
PostNapisane: 21 lis 2013, 06:23 
Offline

Dołączył(a): 21 lis 2013, 05:50
Posty: 1
Trochę mnie dziwi takie finansowanie kosztów wesela za pomocą kredytu. Po pierwsze dlatego, że tego typu kredyt będzie drogi. Zakładam, że młodzi występują o kredyt gotówkowy do banku i go dostają (jeżeli mają oczywiście zdolność kredytową). Ale warto sobie zadać pytanie jaki będzie koszt takiego kredytu? Otóż przy kredycie gotówkowym oprocentowanie jest najwyższe spośród wszystkich kredytów bankowych i z reguły sięga 20%.

Załóżmy, że młodzi biorą kredyt na 20 000 złotych na 5 lat, przy czym oprocentowanie nominalne takiego kredytu wynosi 18% - wiecie ile oddadzą bankowi w samych odsetkach? 10 472 złote (plus oczywiście te 20 000 pożyczonego kapitału). Czy naprawdę warto się tak zadłużać kredytem konsumenckim? Przecież to mogłaby już być niemała sumka na wkład własny przy kredycie mieszkaniowym.

A pieniądze można pożyczyć od rodziny i zwrócić szybko bez odsetek po weselu i zebraniu kopert :roll:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów


  • Reklama

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group